Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wk?ad komunikowy Hajduka - UWAGA!!!


krzysiek___k

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 7 months później...

Drogi Krzysztofie

nastraszyłeś mnie mocno bo jestem akurat na zakupie wkładu Hajduka. Ja jednak miałem na tyle cierpliwości aby podzwonić i popytać. Pragnę więc zakomunikować że Spatherm ( o wiele droższy ) daje identyczną gwarancję. I jedni i drudzy zakładają że po pewnym czasie prawidłowego użytkowania szamot musi popękać , zwłaszcza przy paleniu byle badziewiem ( informacja sprawdzona także u producenta kształtek szamotowych ) . Również analogiczna sytuacja w przypadku szyby - tu informacja ze Spartherma - zakłądają że różnego rodzaju "oszołomy" potrafią rozbić szybę pogrzebaczem ale gdy jest to ewidentna wada szyby to uwzględniaja reklamację. Ciekawe tylko jak udowodnić później po której stronie leży wina. Tak więc spotkało Cie nieszczęście , które równie dobrze mogło kosztować kilka tysięcy więcej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Wkłady stalowo-szamotowe pala lepiej z otwartymi frontami bo nad paleniskiem jest odpowiednia komora dymowa bez dodatkowych deflektorów. W wielu wkładach obieg spalin jest bardzej skomplikowany co ma spowadować lepsze odzyskanie ciepła . Oferujac wkłady zawsze pytam czy wkład ma maksymalnie odbierać ciepło ( wtedy polecam Tarnave ) czy byc kominkiem dającym radosć i " domowe klimaty". Oczywiscie w Hajdukach czy Sparthermach można palic bez przerwy ale ich moc jest określana przez producenta na 7-9-11 kW i to wszystko ! W naszym domu jest Spartherm R 45 w wspaniale spełnia swoja role - daje ciepło na wystawe i dom ok 100m . Od momentu podłaczenia jest bez napraw a pekniete szamoty pokazujemy zainteresowanym tego typu wkładami.

Z tego co pamiętam to masz (zainstalowany wentylator) wymuszony obieg powietrza między wkładem, a obudową i tym samym obniżoną temperaturę wkładu, może dlatego nie masz kłopotu z tym wkładem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Servisowanie wkladów kominkowych to domena firm handlowych .... Czesto pytam kto bedzie servisował wklad kupiony 450 km od odbiorcy? Co do firmy xiM ... Typowy sklep : proponuja rabat klint leci na te np 5% a potem wychodza kwiatki... Generalnie stosuje zasade że firma oferujaca wyszystki typy kominków dostepnych na runku olewa klienta , opyli wszystko co sie da aby tylko zarobic ... Ale te rabaty.... pozdrawiam Darek B http://www.kominki.xip.pl

 

czyje to wklady w "warka" i "praga" na waszej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka i Praga są zbudowane na bazie Spartherm Varia 2RLh kafle o wysokości 28cm [ sporo o promieniach ; R 53, R 40 ] Wkłady Spartherm i Hajduk maja praktycznie identyczna wysokość jedynie odprowadzenie spalin w Hajduku jest pionowe. Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wkłady Spartherm i Hajduk maja praktycznie identyczna wysokość jedynie odprowadzenie spalin w Hajduku jest pionowe.

 

I to własnie sprawia ze całość jest wyższa przynajmniej o 20cm. Identyczna jest wysokość szyby a nie kominka. Jeśli ktoś nie ma zamiaru zabudowywac wkładu do sufitu to ma to spore znaczenie.

Poza tym Hajduki mają podejście do powietrza z tyłu a Spartherm ma z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek B.

"Oferujac wkłady zawsze pytam czy wkład ma maksymalnie odbierać ciepło ( wtedy polecam Tarnave ) czy byc kominkiem dającym radosć i " domowe klimaty". "

 

A jakie wkłady polecasz jako kompromis między tymi dwiema potrzebami? Chodzi mi o taki wkład, który służyłby do dogrzewania a jednocześnie nie marnowałby energii.

 

p.s. Nie wiem, jak wkleja się cytaty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Myślałem raczej o nazwie wkładu, niż jego sprawności, :) ale dzięki. Wacham się między wkładem Hajduka a Tarnawy, ale chcę go włożyć w wolnostojący pieco-kominek obudowany kaflami... Znalazłem piec który właściwie odpowiada temu, czego szukam - piec Karelie firmy Ekkom, tylko niewiele o nim wiem, jak do tej pory, a facet z tej firmy jest raczej enigmatyczny :) Wciąż szukam dobrej oferty. Gdybyś miał coś takiego, daj znać.

 

albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kaflowy to ma mase a nie kilka kafli .... Są na rynku małe kozy z kaflami ale ich moce 5-7 kW oraz mała masa szamotowa stawia je zdecydowanie razem z kominkami nie z PIECAMI . Jak masz 10-20 gołych kafli to 20-40 kg a obudowa kumulacjna [ wkład +kafle+ szamoty] to minimum 500kg. Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem... Znam też ceny kaflowych piecy, i tzw. kominków grzewczych z dużą masą akumulacyjną, szybami konwekcyjnymi i odpowiednimi wkładami. Podoba mi się idea pieca akumulacyjnego. Problem w tym, że chciałbym mieć taki kominek (niech już będzie, że kominek :) ), który będzie grzać, a jednocześnie nie będzie dmuchać gorącym powietrzem; przy którym nie będę musiał wyłączać ogrzewania - bo ogrzewanie będzie elektryczne akumulacyjne, więc duża bezwładność. Pomyślałem więc o czymś pośrednim między kominkiem "konwekcyjnym" a piecem akumulacyjnym. W dodatku nie chcę wydawać 15 tys. na urządzenie, któe nie będzie głównym źródłem ogrzewania. I jak tu znaleźć kompromis? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...