Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

problem z tp


Joanna i Grzegorz

Recommended Posts

Mamy dość nietypowy problem z telekomunikacją polską. Otóż chcemy podłączyć od nich telefon. Na naszej działce w odległości 10 m od domu stoi ich słup, do którego podłączona jest tylko jedna nasza sąsiadka z naprzeciwka( teściowa:) ). Z ich wywiadu technicznego wynika, że trzeba ciągnąć 120 m kabla, zrobić instalację,uziemienie i uzyskać zgody sąsiadów. Co jest dziwne,bo na całej ulicy są rozstawione słupy co parę metrów , a naszej działce stoi słup. Koszt całej operacji z ich wyliczeń 1200 zł (bo 120 m do zrobienia!). Dom nowy ,niedawno się wprowadziliśmy,więc przypuszczamy,że nawet nie mają go na mapach i pewnie sprawdzili inną działkę.

I teraz moje pytanie: Jak zmusić techników ,aby łaskawie się u nas pojawili i zobaczyli na własne oczy, że istnieją warunki techniczne do podłączenia tego telefonu i nie ma potrzeby ciągnąć kabla 120 m ,skoro słup jest na działce. Może ktoś coś sensownego doradzi w tej sprawie

A jeśli dalej będą się upierać, jak zmusić ich do zabrania tego słupa z działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić techników ,aby łaskawie się u nas pojawili i zobaczyli na własne oczy, że istnieją warunki techniczne do podłączenia tego telefonu i nie ma potrzeby ciągnąć kabla 120 m ,skoro słup jest na działce. Może ktoś coś sensownego doradzi w tej sprawie

A jeśli dalej będą się upierać, jak zmusić ich do zabrania tego słupa z działki.

 

Możliwe, że już nie mają techników

http://www.conowego.pl/aktualnosci/masowe-zwolnienia-w-tporange-8243/

 

A tak na poważnie, to w centrum średniego miasta chciałem mieć Neostradę. Odpowiedź Błękitnej Linii - "niedasie", brak możliwości technicznych, spadaj. Później przy innej okazji odwiedziłem salon TP i opowiedziałem moją historię. Pani Krysia z obsługi kliknęła w komputerze i już się możliwości techniczne pojawiły. Polecam więc wizytę w fizycznym biurze.

 

A tak przy okazji to jeżeli firma nie chce nowych klientów, to po co wchodzić oknem ? Mało alternatyw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w ich siedzibie.Złozyłam pisemną reklamację i odpowiedzieli, że po wnikliwej analizie dwóch analiz technicznych z grudnia i stycznia "brak warunków technicznych". Zastanawiamy się nad innymi rozwiązaniami ,ale najpierw chcemy rozwiązać tą sprawę ze słupem.Jak ich zmusic ,żeby go w takim razie zabrali z działki, bo przecież wtedy będą musieli przerabiać linię i poprzełączać linie sąsiadom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...