Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mychy, Dit'a i Tośki Z182


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Nani, nie mam faktury pod ręką, ale coś około 4 tys.

Kolor obustronny, pakiet trzyszybowy.

 

Tak, bo to okno na systemie PSK, a nie HST - te niestety przy naszym wymiarze kosztują, tak jak juz pisałam wcześniej ok. 9tysi, no niestety, to nie jest okno na naszą kieszeń.

 

Po ponownym przejrzeniu Waszego dziennika zdecydowaliśmy, że jednak zamówimy okno takie jakie jest u Was, czyli PSK na pełnym automacie. Mam nadzieję, że będzie ono działało tak jak mówi o tym sprzedawca. Nam powiedzieli za nie ok. 5tys. i myślę, że to rozsądna cena, kolor obustronny orzech w naszym przypadku.

 

Na początku miało być normalne okno tarasowe dzielone na 3 z ruchomym słupkiem. Ale szczerze mówiąc, ono już mi się nie podoba, jest po prostu za pospolite. Jeszcze żebyśmy się tylko na firmę zdecydowali, to będzie fajnie, bo jak na razie mamy dwóch faworytów i niestety nie wiemy, na którego się zdecydować.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nani, PSK czy HTS wszystko jedno jak jest tak duża różnica w cenie. Ja jestem z naszego bardzo zadowolona.

 

Różnica w tych oknach jest następująca:

 

HST to okno z niskim progiem, bajeranckie, designerskie, drogie jak diabli

 

a PSK to okno, które ma taki sam próg jak normalne okno tarasowe z ruchomym słupkiem, jest tańsze, również ładne, co prawda może nie tak jak to za bagatela 9tysi, ale co tam w życiu nie można mieć wszystkiego :)

 

Z jakiej firmy macie te okna? Bo o to chyba nie zapytałam w końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w tych oknach jest następująca:

 

HST to okno z niskim progiem, bajeranckie, designerskie, drogie jak diabli

 

a PSK to okno, które ma taki sam próg jak normalne okno tarasowe z ruchomym słupkiem, jest tańsze, również ładne, co prawda może nie tak jak to za bagatela 9tysi, ale co tam w życiu nie można mieć wszystkiego :)

 

Z jakiej firmy macie te okna? Bo o to chyba nie zapytałam w końcu

 

Dzień dobry.

 

Wybieram właśnie okna, i rozeznaje temat.HSK ma nie tylko niski próg,ale także cały system okuć podnośno przesuwny ukryty w profilu okiennym-zasada jest taka że skrzydło najpierw unośi się do góry potem dopiero się rozsuwa na ramie dolnej nie ma tej plastykowej listwy szyny.System PSK (patio) odstawno przesuwny polega na tym że okno odstawia się czyli wchodzi właśnie w tą dodatkową rame na dole skrzydła.

PSK mogą być uchylne-tak jak każde okna mozna dołożyć niski próg.

HST nie ma możliwości uchyłu-takiego standartowego u góry,można tylko taki rodzaj mikrouchyłu czyli jakby szpary takie jakby niedomknięcie okna na całej powierzchni od góry do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja zapomniałam, że Wy macie ten dom postawiony na płycie, to zmienia postać rzeczy. Ale i tak widzę, że każdy ociepla fundament, nawet Ci, którzy nie mają piwnicy. Budowlańcy nam powiedzieli, że to strata kasy ocieplanie tego fundametu w ziemi, a my już sami nie wiemy i dla świętego spokoju chcemy to zrobić.

 

Czekam na fotki z obecnego stanu. Bo pisałaś, że już regipsy prawie zrobione.

 

 

My niedługo zamawiamy okna, padło na Vetrex, 3 szyby, V82 designo II z krytymi zawiasami, czterostopniowym uchyłem i klamkami na kluczyk lub secustik, ale to już na sam koniec. W sumie te okna są takie jakich szukałam, w sumie to po namyśle ogarnął mnie taki spokój, a to oznacza, że to są właśnie te okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Mamy sypialnię, garderobę i naszą łazienkę. Tzn. ściany mamy.

Nie mam za to zdjęć. Będą po Świętach.

 

A jak już jesteśmy w temacie Świąt, to wszystkim naszym Gościom życzymy na nie dużo zdrowia, ciepła, miłości i odpoczynku.

 

http://img4.oferia.pl/a9bd9960b27ed4349e34307c1fa2f4cc_1000_1000_0_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj, Nani.

Wykańczamy, głównie się. Tzn. ja się "wykończyłam" w tamten weekend.

W ten siedzimy z Tośką w domu i kaszlemy na wyścigi :(

DiT na budowie, montuje rury do rekuperacji, uzupełnia regipsy...

Na dziś byliśmy umówieni z panem od kuchni, musieliśmy odwołać, nie było szans, żeby jechać z Tośką na to zimno, a zostawić jej nie mam z kim.

Oby do wiosny... A tu znów w nocy spadł śnieg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.Na wstępie chciałbym pogratulować prowadzenia dziennika budowy. Wiele ciekawych informacji można sie od was dowiedziec. W kwietniu razem z żona zaczynamy budowe naszego domu wedlug tego samego projektu. Jezeli jest to mozliwe prosze o przyblizone poniesione koszty waszej inwestycji. Jest mi to potrzebne do zaspokojenia swoich nerwow czy wystarczy mi na wlasny dom i czy nie pojde z torbami:-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oby do wiosny... A tu znów w nocy spadł śnieg :(

 

U nas, to w ogóle idzie ta robota jak krew z nosa. W tym roku zrobimy tylko wodę, elektrykę i tynki, bo na to mamy kasę. No chyba, że odwiedzimy instytucję zwaną bankiem...wtedy przeprowadzimy się na wiosnę 2016r. Powiem Ci, że jak liczę to wszystko, to miał być mały, tani domek, a tym czasem żebyśmy mogli tam zamieszkać potrzebne nam jest 210tys.zł, a ile już wydaliśmy, tego lepiej nie będę pisać...

 

W ogóle dopadła mnie jakaś niemoc, inni powiedzą zachciało Ci się, to masz. Wyć mi się chce... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...