Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mychy, Dit'a i Tośki Z182


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyszłam z rewizytą ,domek śliczny :)Powierzchnia użytkowa podobnie jak u mnie,ale ja nie mam garażu;)Widzę ,że pracy własnej dużo włożyliście,podobnie jak my:yes:Trzymam kciuki 28 lutego ,to moja data,na pewno się wszystko uda.To faktycznie wyprzedziłam Was o 6 dni:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Mychadita - widzę, że termin montażu okien zbliza sie wielkimi krokami :)

Ja będę świętować wstawienie bramy garażowej :lol2:

 

Wasz grill - pierwsza klasa :)

Pierwsze "gotowanie" w nowym terenie macie za sobą i chyba wyszło elegancko :yes:

 

trzymam kciuki za postepy na budowie!

 

pozdrawiam, ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio pieknie u was sie robi fajne te okna tez sie zastanawialismy nad tym kolorem ciekawa jestem tylko jak od srodka wyglada cyknelabys fotke;))

a czemu wszedzie fixy macie???pewnie wentylacja mechaniczna bedzie ale ja uwielbiam z rana sobie okno otworzyc pozachwycac sie swiezym powietrzem, ale to ja:::::::p

aha i ciekawi mnie czemu nie macie rowno skrzydel podzielonych??tak wyszlo jasniej w srodku czy jakis inny powod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha no spoko najwyzej do mycia go zagonisz jak chcialo sie fixow::):)

a z kolorem mi chodzi czy jasno w srodku bo o widzialam orzech na przyklad i sa ciemne a my myslimy o zloty dab a on podobny do winchester wiec ciekawa jestem czy nie ciemne czy takie w sam raz:)to prosilabym pozniej o te fotki jak nie problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mychadita :)

 

Okna śliczne, a ich kolor - ekstra :D

 

 

O takim właśnie ja marzyłam 8)

Przy składaniu zamówienia stanęło na orzeszku i tak zostało..

Bo dąbek wydał nam się jakby... musztardowy...

 

 

Jakie prace dalej planujecie? Czy może już coś dłubiecie?

 

 

Pozdr., e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ja dobrze widzę - macie antresolę?

 

Jeśli tak, to bardzo proszę zrób więcej zdjęć bo w naszym Z182 też "wyrzuciłam" sufit z salonu i mamy zamiar zrobić antresolę, tylko zastanawiam się jaka będzie jej powierzchnia rzeczywista - użytkowa. Nasz budowlaniec mówi, że trzeba "wypuścić" balkon nad salon, ja myślę, że nie więcej niż 1 m od przejścia pomiędzy holem a salonem. A u Was ile jest "wypuszczony" strop?

 

Po drugie, baaaaardzo długo nie zaglądałam na forum, tym bardziej do Was, tak naprawdę byłam na etapie jak "składaliście klocki", a tu proszę już chałupka stoi.

 

Do innych forumowiczów - ten dom naprawdę niepozorny jest tylko z zewnątrz, w środku hulaj dusza - piekła nie ma :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko widzę, przeczytałam na spokojnie dziennik od momentu "zagubienia", wszystko widzę, fakt "przemieszaliście" wnętrze konkretnie, aż się zgubiłam - aż mój mąż nie wierzył - "Ty mój architekcie się zgubiłaś?", ale naprawdę, ścianki poustawiane w inny sposób gubią.

 

Jak już pisałam wcześniej, też będziemy mieć swoją wymarzoną antresolę, czy to dobry pomyśl? Okaże się w "praniu". Każdy z osobna oprócz naszego hydraulika twierdzi, że przecież będzie bardzo zimno, całe ciepło ucieknie do góry i w ogóle jak my to ogrzejemy. Ale ja jestem optymistką - realistką i w tym temacie powiem tyle, że przy ogrzewaniu podłogowym na całości salonu (bez podłogówki zostawiamy 3 pokoje, reszta w podłogówce) i kominku damy radę, a jak ludzie w domach mają otwarte klatki schodowe, to co ciepło nie ucieka do góry? No właśnie...Także myślę, że będzie dobrze.

 

Co do dachu i jego wyceny, do tego czasu tj. marzec 2014r. było u nas aż 6 fachowców - rozbieżność cen 6 tys.zł !!! i nie wiem dlaczego? W końcu stanęło na Panu, który będzie dojeżdżał do nas z Rzeczniowa, to 40 km od Radomia i powiedział cenę najniższą 14tys.zł a dach przypominam mamy też nad garażem (dorobiliśmy dwuspadowy o pół metra niższy niż na budynku mieszkalnym, ponieważ nie mamy tak fantastycznych widoków jak Wy, a szkoda, ale w końcu nie można mieć wszystkiego) czyli razem dachu mamy 300m2, będziemy kryć dachówką Braas bałtycka cisar, wyszła taniej niż blacha np. wenecja z bud matu. Dach będziemy mieć deskowany, papowany. Także jak facet nawet podniesie się w cenie to i tak mu zapłacimy więcej, powiedział jeszcze, że jak załatwimy ładne drzewo na konstrukcje zadaszenia tarasu to nam ją skręci. Zdecydowaliśmy zadaszyć ten taras, na górze damy plexi jakąś, a dzięki dwóm oknom dachowym nad salonem mam nadzieję, że będzie widno. Nad antresolą też dajemy 2 okna.

 

Dobra koniec tego pisania, bo rozpisałam się przeokropnie, a to w końcu Wasz dziennik, a nie mój.

 

To ja uciekam, powodzenia i nie dziękujcie, do następnego "zobaczenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt teraz widać lepiej, ale napisz proszę ile cm bądź metrów ma ten wysunięty balkon na salonem?

 

Superowo jest widzieć coś co będziemy mieć za jakieś 3 miesiące no może 4, w sumie to zależy od pogody i chęci naszych budujących, bo na razie nas olali (maja gdzieś robotę na wykończeniówce).

 

Widoki, to macie takie nieziemskie za oknami, my o takich możemy tylko pomarzyć w snach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez wszystko rysowoalam na kartce bo maz nie ma wyobrazni przestrzennej ja niby mam ale tez bym chciala wszystko w jakims programie zrobic zeby lepiej widziec

odnosnie lazienki to twoj pomysl z prysznicem obok wanny wydaje sie ok ale wciskac tak na sile to nie wiem porozmawiaj jeszcze z mezem czy nie isc na jakis kompromis moze wanna edzie z parawanem ???wiecej miejsca by bylo chyba ze wam nie zalezy to wtedy na jednej scianie wanna i prysznic a na drugiej umywalka i kibelek inaczej raczej sie nie da ale bedzie ciasno kibelek ok60cm wanna 70 to sama widzisz zostaje ok 50 cm nie malo troche???

albo popisz moze na watku lazienkowym moze ci cos doradza???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez wszystko rysowoalam na kartce bo maz nie ma wyobrazni przestrzennej ja niby mam ale tez bym chciala wszystko w jakims programie zrobic zeby lepiej widziec

 

Heh widzę, że nie tylko ja mam ten problem, robiłam mojemu mężowi nawet "testy" z wiedzy naszego projektu, albo jak byliśmy na działce, to pytałam co jakiś czas - no to kochanie pokaż gdzie będzie kuchnia, albo na którą stronę wychodzą okna od salonu, itp. trochę się biedny gubił. Największe jaja były jak zalaliśmy fundament, to wtedy totalnie zwariował i od nowa się zaczęło. No więc wzięłam kartkę papieru duuuużą i zaczęliśmy robić projekt, to niestety nie pomogło, więc znalazłam w necie taki darmowy program do projektowania całego domu, normalnie wpisujesz wymiary poszczególnych pomieszczeń i Ci wyskakuje, fajna sprawa dla ludzi, którzy nie mają wyobraźni przestrzennej. W tym programie fajne jest to, że to po wklepaniu wymiarów uzyskuje się efekt jak to kiedyś się robiło domki dla lalek z pudełka po butach. Spodobało mu się z resztą mnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...