Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Dom - Dwulokalowy :)


Recommended Posts

No to zaczynamy :)

Wczoraj tj 31-01-2013 odebrałam POZWOLENIE NA BUDOWĘ :) jeszcze tylko jego uprawomocnienie i na wiosnę ruszam :)

 

Poza tym 30-01-2013 rozmawialiśmy z Nową Ekipą i dzisiaj czyli 01 luty podjęliśmy już decyzję i powierzamy budowę domu młodym chłopakom :)

 

Serce mi chyba wyleci z wrażenia :) i zadowolenia :) i małego stresu :)

 

P.S. Katti mam nadzieję, że będziesz mnie odwiedzała bo to Twoja zasługa :) :wave:

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Założyłaś normalny dziennik :) Super! Teraz będzie się dobrze czytało....

 

Masz odmienny gust? Pierwsze słyszę... myślałam, że mój "domecek" Ci się podoba.

A stodoły potrafią być cudne! Nie spartol swojej :) Służę radą, jakby co ;)

 

a nie mamy odmiennego gustu? Twoja bryła domu i moja stodoła zupełnie się różnią ale to nie znaczy, że mi się nie podoba :) podoba mi się i to bardzo :) ale Ja z powodu drugiego mieszkania i nakładów finansowych ograniczonych, zdecydowałam na taki typ domu :) nawiązujący do wsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję opinii i porady w temacie GEODETA i poniesionych kosztów oraz tych do poniesienia jeszcze ;)

 

Działka 1849m2 i w zeszłym roku płaciłam:

 

-aktualizacja mapy ze wznowieniem granic = 2000

-pomiar wysokościowy = 300,

-wywiad branżowy = 94,

-razem = 2394

-zapłaciłam 1600 - dogadałam się z geodetą!

 

Niebawem będę potrzebowała kolejnych pomiarów które zostały wycenione następująco:

 

-wytyczenie 4 osi = 400,

-za każdą następną oś = +50,

-pomiar wykonawczy budynku wraz z przyłączami = 1000,

- razem = 1400

 

PROSZĘ O WASZĄ OPINIĘ CZY TO DUŻO CZY JAKOŚ NORMALNIE!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się serdecznie :-) Będę z ciekawością podglądać i kibicować. Przymierzam się do budowy bardzo podobnego domku - dwulokalowa stodoła ;-) Z187. W tym roku papierologia... :bash: Pozdrawiam i trzymam kciuki :-)

 

Suuuuper bardzo się cieszę :) Cząstka mojego domu to z178 i z162 oraz Nugat i Bażant :) i też na niego mówię stodoła :) choć lokal mamy mojej będzie mniejszy i wejście będzie wspólne :)

 

Mogę wiedzieć jakie zmiany nanosicie w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian nie będzie jakoś dużo. Góra zostaje oryginalna a dół coś w ten deseń

Na wiosnę wybieramy się do architekta, może doradzi coś innego. to tak wstępnie :)

Ile ja się projektów naszukałam, by wybrać coś sensownego! W końcu napisałam do Zetki czy planują inne w tym stylu a oni stworzyli koncepcyjny projekt w oparciu o moje założenia, który potem opublikowali:wiggle:

Tez wolałabym wspólne wejście, no ale jak się nie ma co się lubi... ;)

Edytowane przez Muftika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muftika to zerknij na mój ... może te wspólne wejście u mnie będziesz potrafiła przenieść na swój dom. Wszystko też zależy od tego ilu Was mieszkać będzie pod jednym dachem.

U mnie w małym mieszkanku tylko mama dlatego też nie wydzielaliśmy jej sypialni oraz dodatkowych schowków...- jedyne miejsce to te na szafę zabudowaną w przejściu pomiędzy kuchnią a pokojem na przeciw łazienki. Wszystko to bym chciała mieć mocno podnosi koszty a my przy naszych założeniach budżetowych musieliśmy się ścieśniać :) Ograniczałam też ilość ścianek aby było ich jak najmniej... Teraz tego nie widać ale przy kosztorysach to mocno już obciąża budżet.

Mamy kotłownię na środku i choć wiele osób się dziwi na jej usytuowanie to nie dość, że tak być musi to jeszcze będzie służyła nam do schowania rzeczy ogrodowych:) oraz jako miejsce gdzie będzie można przejść przez nią z ogrodu do domu a nie przez pokój - salon :) czy dookoła domu :) Mieliśmy mieć też poza gazem alternatywe na paliwo stałe ale chyba będziemy z tej możliwości rezygnowali - tniemy koszty!

 

Kiedy wybieracie się do architekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małym mieszkanku zamieszka mama z tatą, więc taka powierzchnia to raczej minimum. I mam nadzieję, że kotłownia na paliwo stałe się zmieści :cool: Ale z tego co widzę, to - nie licząc drobnych różnic - mamy bardzo podobne projekty :) Architekt planowany na marzec. Na następną wiosnę chcemy ruszyć więc trzeba się streszczać! Na razie mamy tylko podpisaną umowę na prąd.

A Wy kiedy wbijacie pierwszą łopatę? Fajnie że tu zaczęłaś pisać, bo w dzienniku jakoś nie mogę się odnaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już mamy zaklepaną ekipę i mam nadzieję, że tak pozostanie i nie wycofają mi się z niewiadomych względów oraz na wiosnę ruszą z budową :)

 

Dom faktycznie bardzo podobny i tak jak napisałaś jeśli mama z tatą to faktycznie przestrzeń nieco większa :)

 

Kotłownia pewnie się zmieści - ciaśniutko ale się zmieści :) bo znajoma ma podobną :) więc dacie radę :) Mnie bardzo męczyła ta mała kuchnia i do ostatniej chwili nie była jej pewna ale widziałam w nowo wybudowanym domku w stanie surowym jeszcze i stwierdziłam, że będzie super... nie będę musiała latać po niej :)

 

Muftika tutaj znacznie wygodniej się pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile m2 ma Wasza kuchnia?

Ta z Z187 też wielkością nie powala ;) 8,3 m2. Ale dla mnie fajnie, że nie jest oddzielona od salonu - w kuchni spędzam tylko tyle czasu, ile muszę ;)

 

Trzymam kciuki za szybką wiosnę :)

 

A jeszcze zapytam z ciekawości - jedno biuro projektowe, za adaptację i zmiany w projekcie, który zamierzamy nabyć policzyło 5 tys. Wydaje mi się, że nie są to jakieś istotne zmiany a cena trochę duża. Garaż będzie "doklejony" z zakupionego projektu, więc nie będzie projektowany od nowa + zmiana stropu z Terriva na lany. Dużo, mało czy w sam raz?

Edytowane przez Muftika
dodano pytanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o projekt z biura Z500 miał kosztować 2500 plus zmiany 2500 = 5000 a w rozrachunku ostatecznym tzn projekt szyty na miarę czyli od podstawy mamy. Dodatkowo musiałam płacić za projekt zjazdu ze względu na dziwną lokalizację i projekt gazu bo do pozwolenia na budowę musi być u mnie w mieście. Całość 6600.

 

Kuchnia Nasza to 8m2 - równo a do tego 2,09 śpiżarnia nad którą to mocno się zastanawiałam ale doszłam do wniosku, że ma być :)

 

Podnieśliśmy ściankę kolankową z 80cm do 100cm, zrobiliśmy na górze w dużej sypialni Naszej garderobę ale za o nie mamy za wielkiej łazienki górnej bo 4m2 z groszami po podłodze....

 

Jeśli coś będziesz potrzebowała wiedzieć pytaj - podpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam sobie szacunkową kalkulację dachu i za 197m2 wychodzi mi ok 33 tyś.

W skład tej kwoty wchodzi:

- więźba

- dachówka i wszystkie wykończenia Koramic Allegra 9

- okna wraz z kołnierzami Roto

- orynnowanie wavin

- kominki wentylacyjne szt 6

- wentylacja dachu ok 10 sztuk

 

Nie doliczałam wełny do jego ocieplenia i nie doliczałam kominów.

 

Nie wiem co mam o tym myśleć czy to dużo czy normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, dzięki za info o kosztach projektu. Dobrze wiedzieć. Gdybym chciała w tej formie to załatwiać, wraz z projektem wyniosłoby mnie to ok 8 tyś, czyli przy Twoim projekcie indywidualnym to jakiś koszmar!

Mam nadzieję, że architekt, którego namiary mam z forum będzie miał jakieś lepsze ceny :)

 

Z cenami dachu nic nie doradzę na razie ale chętnie podczytuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muftika a skąd jesteś?

Mój projekt 'urodził się' w Chudowie na śląsku oczywiście w biurze Pana Kurpasa :) Bawiła się nim Pani Agnieszka i w sumie do dzisiaj jak coś mi nie pasuje to bawi się nim :) Mam nadzieję, że przez te moje marudzenie nawet po zamknięciu już projektu nie znienawidzi mnie za mocno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...