Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Dom - Dwulokalowy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

20140504_154516.jpg

 

Różnica pomiędzy płytka scienna a podłogowa jest widoczna. Ścienne mają wyraźniejsze wzór - mazy a podłogowe bardziej jednorodne. Ciemniejsze jednak prezentują się znacznie lepie. Wielu odwiedzającym mój dom, akurat ta łazienka się podoba najlepiej...

 

Jak będę na domku zrobię zdjęcie aktualne i wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie powinniśmy już mieszkać ale ciągle czegoś brakuje.... a to listwy przypodlogowe, a to mojej kuchni bo u mamy juz jest, kratek w kominku, lampek w łazienkach, lamp w salonie i sypialni, no i podstawowy brak to schody... wykonawca przeciąga mnie w terminie....

 

Brakuje też stołu, krzeseł i wypoczynku ehhhh

 

Od jutra wchodzi ekipa od elewacji bo rusztowania stoją!

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to pewnie z niecierpliwości wprowadziłabym się i na takim etapie ;) Ale nie namawiam.

Cieszę się, że u Ciebie bliżej niż dalej.

Czy patrząc z perspektywy jest coś, czego żałujesz lub z czego jesteś naprawdę zadowolona? Wiem, że dom jeszcze nie jest użytkowany, ale pewnie masz już jakieś spostrzeżenia.

Ja będę mieć ten sam "kłopot", co Ty: wysokie tarasy. I chociaż nie żałuję takiego posadowienia domu, już wiem, że zrobienie ich będzie kosztowało sporo energii...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy użytkowania domu gościnnie z pewnością kilka kwestii bym w nim zmieniła :) Powiększyłabym salon :) Drzwi z kotłowni zrobiła otwierane na zewnątrz z klamka i zamkiem ale pozostawiła bym przeszklone tak jak obecnie.

W górnej łazience dodała kabinę, zmieniła bym kilka punktów oświetlenia domu....

 

Wysokie tarasy mają swój plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A jakiej wielkości masz teraz salon? (u nas jeszcze nie ma ścianek działowych, więc wszystko wygląda bardzo przestronnie ;) )

Co przeszkadza w drzwiach do kotłowni otwieranych na zewnątrz? masz za mało miejsca?

 

Z kabiną pewnie byłby kłopot, ale w w przyszłości - kilka inaczej ułożonych punktów świetlnych da się zrobić :)

W końcu dom się rozwija wraz z właścicielami.

 

A jak tam ogród i elewacja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon mam malutki bo 27m2. ... Mała kuchnia - 8m2 plus 2m2 spiżarka. Drzwi do kotłowni zrobiłabym na zewnątrz bo obecnie mam balkonowe do wewnątrz ni i mama chcąc cos w kotłowni będzie musiała chodzić przez Nasze mieszkanie. ..

 

Ogród hmmm będzie się tworzył z upływem lat... mamy łącznie 1890m2 działki pomniejszone o część na której stoi dom :) będzie co robić.

 

Jeśli chodzi o elewacje to wczoraj była taka

20140923_162429.jpg

 

a dzisiaj tak

20140924_153540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lady,

 

Dzięki za wiadomości :)

 

U nas w sumie podobnie, salon (z jadalnią) ok 30 m2, kuchnia 8,6 m2. Mimo wszystko, mam nadzieję, że jednak wystarczy. A na działce też będzie co zagospodarowywać, chociaż jest mniejsza niż Twoja.

 

Elewacja szybko idzie jak widzę. Zauważyłam też, że nie masz klinkieru na kominach. Ja też planuję tynk. A ocieplałaś kominy dodatkowo?

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

U mnie na komina właśnie jest tzw marmulit. Niestety płytki zbyt drogie były. Obecnie nie wiem jak tam wygląda mój domek bo od piątku Nas nie było. Dzisiaj rusza tynk z tego co mi wiadomo jak nie od jutra.

 

Jestem też zła bo miały wchodzić schody a na dobra sprawę nie wiem jak będzie i kiedy wejdą :( masakra. Jestem zła.

 

Dzisiaj chyba ostatni dzień spałam na mieszkaniu. Biorę pierzyny idę na domek. Czas w końcu zrobić ten pierwszy krok. Mama moja juz mieszka od czwartku wiec i Ja też powinnam.

 

Herbuś masz Ty swój dziennik budowy? Mogę gdzies zobaczyć jak Ci idzie budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Hej :)

 

Jak tam mieszkanie w nowym domku ? :)

I jak tam schody? Mam nadzieję, że nie było z nimi "schodów" ;)

Tynk już pewnie gotowy, w ostatnim czasie pogoda nam sprzyjała.

 

Niestety, nie mam dziennika - nie jestem zbyt systematyczna w takim działaniu, codzienne sprawy czasem zajmują zbyt wiele energii i na resztę już jej nie wystarcza. A w ostatnich miesiącach wizytę na Muratorze traktuję jak święto :D

 

U nas powoli, za jakieś dwa tygodnie szykujemy się do zalania stropu. A potem zobaczymy.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Będą już prawie 3 miesiące jak mieszkamy. Jestem też na etapie oddawania budynku do uzytkowania. Czekam na świadectwo energetyczne.... mam nadzieje, ze w tym roku dokumenty trafia do PINB... muszą tam trafić.

 

W samym domu wiele detali pozostało do wykończenia. Brakuje lamp bo nie potrafię się zdecydować. Na dniach czekam na krzesła i padło na 4 białe i 2 czarne pdorobku dsw eames.... jestem ciekawa jak się zaprezentują w domu :) przy jasnym stole. Nie mam tez komody pod tv. Będzie ciemno-szara lakierowana na polysk. Nie mam kratek do kominka ehhh powinnam dawno zamówić ale czas ucieka a Ja nie wiem jakie dać. .. brak lustraz w jednej łazience i lampy, brak lustra w wiatrołapie. ...

O terenie wokół domu nie wspomnę. ... tam to jest pracy z przygotowaniem terenu pod trawę. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą już prawie 3 miesiące jak mieszkamy. Jestem też na etapie oddawania budynku do uzytkowania. Czekam na świadectwo energetyczne.... mam nadzieje, ze w tym roku dokumenty trafia do PINB... muszą tam trafić.

 

W samym domu wiele detali pozostało do wykończenia. Brakuje lamp bo nie potrafię się zdecydować. Na dniach czekam na krzesła i padło na 4 białe i 2 czarne pdorobku dsw eames.... jestem ciekawa jak się zaprezentują w domu :) przy jasnym stole. Nie mam tez komody pod tv. Będzie ciemno-szara lakierowana na polysk. Nie mam kratek do kominka ehhh powinnam dawno zamówić ale czas ucieka a Ja nie wiem jakie dać. .. brak lustraz w jednej łazience i lampy, brak lustra w wiatrołapie. ...

O terenie wokół domu nie wspomnę. ... tam to jest pracy z przygotowaniem terenu pod trawę. ...

 

 

a pokażesz stolik pod Tv? Też szykam czegoś ciekawego, póki co zakochałam się w seri Lovell firmy Matkowski, ale cena ciut za wysoka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Od 22 mój dom dostał decyzje z PINBu, że mozemy go już uzytkowac:) Na samą decyzje czekałam 2 dni... Zdążyłam tez zameldowac rodzinkę. Zostały jeszcze sprawy związane z sądem - wpisem do KW oraz w urzędzie miasta kilka druków.

 

We wnętrzu pozostalo kilka drobiazgow do wykończenia jak lampy, roletki lub karnisze, brakująca komoda w gościnnym, jakiś regal.... wszystko z czasem.... Czas mieszkać i się cieszyć tym co zostało osiągnięte.

 

Niestety mam problemy ze wstawianiem zdjęć z tabletu a nie mam innego dostępu do sieci ! Jak mi się uda to pokażę kilka zdjęć

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...