Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Dom - Dwulokalowy :)


Recommended Posts

Płot się stawia, dom przygotowany do wylewek... Czekamy aż kotłownia będzie wykafelkowana aby można było iść z tematem dalej.

Poprzez stawianie ogrodzenia teren został dość mocno zniszczony buuuu musiała wjechać koparka. Znowu będzie troszkę grabienia i przywracania terenu do normalnego w miarę stanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o układanie styropianu to nie ma możliwości abyśmy go sami ułożyli. Po zniwelowaniu wys. w domu wyszły spore różnice a więc i styropian w różnych miejscach będzie różny. Przy naszej grubości styro. dodatkowo dojdzie siatka no i za sama robotę tzn układanie styropianu zawołali nam niecałe 300 złotych.

 

Szukam obecnie styropianu i hmmm nie wiem czy termoorganika czy austrotherm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Nie wiem jakie kafle wybrać do kotłowni. Wybór mam we wstępnie dwóch wybranych kafelkach. Oba wybory są w odcieniach szarości.

Jedne znalezione w Max Flizzie zdj. 1, producent UE choć po włosku pisze.Jakość zdjęcia-kiepska!

Drugie to producent Domino pod nazwą Oriano zdj. 3

 

Różnią się tym, że pierwsze nie błyszczą się, te drugie zaś są błyszczące.

 

20131230_162911.jpg 20131230_163018.jpg

 

20131228_143355.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kafle do kotłowni kupione ale do odbioru będą ok 14 bo zabrakło. Cała kotłownia jasna a ściana gdzie kocioł i pralka ciemna i na tej ciemnej części pasek z jasnych kafli.

 

Zaczęłam też rozglądać się za gresem na podłogę. Na początku i od początku miała być podloga w gresie panelopodobnym ale obecnie zmieniłam zdanie. Podłogi będą albo jasne albo w delikatnym popielu/szarości.

 

Bardzo mi się spodobał gres Novabell Must.... i tutaj jeśli bym go brała pod uwagę to szary i jasny. Kolejnego faworyta nie znam tzn producenta.

 

20140110_132152.jpg

 

20140110_130712.jpg

 

 

Poza tym wszystkim elektrycy dzisiaj troszkę szkód wyrządził mi na tynkach buuu bo zachciało mi się dodać gniazdek w pokojach dziewczyn i naszej sypialni oraz w dolnej łazience gdyby odwidziało mi się mieć pralkę w kotłowni.

Będę musiała chyba poprosić moich Tynkarzy o poprawienie tych dziur w ścianach buu bo okropnie obecnie one wyglądają.

 

Wczoraj przyjechał do Nas prosto z fabryki styropian i będzie termoorganika. Niestety austrothermu nie szlo dostać w dobrej cenie:(

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałam wiadomość, że kaloryfery zostały zamówione - drabinkowe do łazienki. Wiadomość mnie nieco zaskoczyła bo mój instalator napisał mi, że ich kolor to będzie silver ale nie metalic ale ral 9006 strukturalny. Kurcze tak się przed nim broniła i co? I bezskutecznie. Moja w tym wina bo wiadomość odnośnie wyboru kolory wysłałam znajomemu a nie Panu od instalacji. Dzisiaj to sprawdziłam i zoonk ale odwoływać nie będę... Widać tak ma być!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa pokaże :)

Grzejnik górnej łazienki to Enix Quatro Q kolor silver ral 9006 strukturalny

Q611-2.JPG

 

Dolna łazienka moja to Enix Focus silver ral 9006 Strukturalny

a mama chciała ten sam biały

QuatroQ-595-1097-1088-iTERMA-GRZEJNIKI-GRZALKI-AKCESORIA-iTERMA-GRZEJNIKI-GRZALKI-AKCESORIA-5.jpg

 

Jeśli chodzi o grzejniki pokojowe to padło na firmę COSMO. Zagoszczą w pokojach dziewczyn oraz w sypialni Naszej. Reszta to podlogowka.

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Ciebie trudno nie zauważyć. Novabell piękne ale problem z kolorem bo oba mi się podobają. W Max Flizie znalazłam jeszcze inne że Zjednoczonych emerytów arabskich Hihihi i tylko żałuję, że nie mogę ich nazwy poznać bo cena mnie powala :( a być może w innym miejscu znalazła bym taniej.

20140112_140811.jpg

 

 

20140112_141100.jpg

 

 

 

20140112_141046.jpg

20140112_141105.jpg

20140112_141109.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co pokazałam to lapatto i w rzeczywistości nie są takie błyszczące...

 

Jeśli chodzi kolory to chciałam dzielić wiatrołap, mój hol i kotłownie w ciemnym odcieniu a reszta jasne. Rozmawialam w sklepie z fajna babeczką i mnie odwiodła od tego pomysłu no i musze jej rację przyznać, że to co chciałam nie wyglądało by zbyt ciekawie przy moim układzie domku tak więc będą jasne nawet w wiatrołapie hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...