Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Dom - Dwulokalowy :)


Recommended Posts

Materiał zamawiam sama bo tak mam ugadane. Jedynie styropian załatwiła mi ekipa. Wszystko już mam pozbawionej a jutro zrzuca mi pod domem.

 

Wczoraj Zabrałam się za drobne porządki na działce. Wywalalam do kontenera worki że śmieciami. Jak mało kiedy musiałam się za bardzo przedzwigac w wyniku czego przyplątał się ból mięśni i temperatura 39 stopni oraz powiększone migdalki. Dzisiaj temperatura wróciła buuu bo zamiast leżeć gonilam po składach za materiałami.

 

Obecnie jestem na etapie podejmowania szybkiej decyzji typu:kabina z brodzikiem czy odpływem liniowym?

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na chwile obecną wiem, że u mnie nie będzie liniowego... będą brodziki.

 

Jesteśmy po wylewkach i nie obeszło się bez problemów ale chyba nie mam siły tego opisywać buuu

 

 

pokoje córek

20140224_120147.jpg

 

wylewki w sypialni

20140224_090915.jpg

 

wylewki d.pokoj - salon lub jak ktoś woli salonik :)

20140224_115351.jpg

 

salon od strony stołu

20140224_115401.jpg

20140224_120147.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że w środę stałam na moich wylewkach. Odważyłam się wejść bo pogoda była tak piękna, słońce grzało a po oknach leciała woda buuu. Przy mojej nie małej wadze wylewki przeżyły jupiiii

 

Widok na salon mojej mamy

20140227_121427.jpg

 

widok na kotłownię

20140227_121325.jpg

 

widok na naszą kuchnię i mały salonik (salon) :)

20140227_121253.jpg

20140227_121325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka mnie również z czasem zagospodarowywanie działki od strony tarasów i szczerze powiem jak na razie zero wizji, na architekta nie mam kasiory a więc trzeba będzie sobie radzić samej... może kiedyś coś z tego terenu będzie miłego :)

 

Jak na razie przeraża mnie też wizja wysoko posadowionych tarasów... w takim dniu jak dzisiaj mam doła z tego powodu :( Gdybym chciała jakoś zniwelować troszkę tę wysokość na całości terenu to musiałabym co najmniej płot przykryć 30cm ziemią :(

 

20140227_120639.jpg

 

20140227_120749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po półtora miesiąca przestało parować i okna są suche, u Ciebie będzie lepiej , bo idzie wiosna i możesz otwierać okna i wietrzyć.

A co z tym liniowym, rurki Ci za wysoko ułożyli ?

Termometr na ścianie jak u mnie, co przechodzę to sprawdzam ile jest...

Teraz mam 18, a na początku to i 4 stopnie były.

Działkę masz ogromną, będzie co robić, ale jak posiejesz trawę to już pięknie będzie, oby tylko ten rdest nie wrócił....

 

Miłego dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałam z mężem i mama do firmy Delta i zostały zamówione drzwi Delta Maxim68, kolor ciemny orzech, gładkie z paskami inox poziomami. Niestety trapi mnie strasznie ich kolor i wyraźne widoczne usłojenie. Mamie i mężowi podoba się a mi i corce już nie buuuu i nie wiem co robić. Umowa na zamówienie i montaż spisana.

prezentują się kolorystycznie tak:

20140303_155408.jpg

20140303_155403.jpg

 

paski na moich drzwiach pokaże jak będą zamontowane tj. 29 marca ale mniej więcej o takie cos mi chodzilo:

 

http://www.drzwi-zewnetrzne.pl/allegro/Delta/prestige1.jpg1

 

 

Poza tym wszystkim negocjuje cenę paneli prawie na całą górę domku wraz z montażem...rozbieżność cenowa jest potężna wrrr

W tym temacie decyzja była szybka i jak do tej pory niezmienna. Wybrany został dąb brazylijski z kronoplus. ...

 

20140119_131737.jpg

 

Poza tym wszystkim w końcu ruszyły prace poza moja działka związane z przyłączenie mnie do PGNIG :) Mieli ruszyć się dopiero w czerwcu a tu proszę jak szybciutko. Chyba mieli dość moich telefonów i ciągłego wydzwaniania:)

 

Miałam też dzisiaj spotkanie na budowie z Panem w sprawie wyceny schodów. Strasznie się boje ile zawołał. Na sobotę u mówiłam kolejnego :)

 

To by było chyba na tyle:)

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj tj 12 marca ruszyły prace wewnątrz domu - wykończeniowe. Od wczoraj podziwiam pracę układania kabelek (dokanczania układania po wcześniejszym pracowniku) w kotłowni i jest jak na tę chwilę suuuper:)

Decyzja do ekipy podjęta... Chłopcy x2 z polecenia zostają i robią wszystko kompleksowo:)

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace związane z moim przyłączem gazu zakończone :) Od poniedziałku wchodzą instalatorzy wieszać piec i prowadzić rurki miedziane. Zbliża się w końcu do etapu gdzie za jakiś czas ruszy ogrzewanie. Będzie to dzień pełen strachu, obaw a jednocześnie przełomowy w tej budowie.

 

Kotlownia nabiera wyglądu. Kafelki w większym stopniu położone i wyglądają mniej więcej tak:

 

20140314_142727.jpg

20140314_142717.jpg

20140314_142708.jpg

20140314_142656.jpg

20140314_142643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszystkim ekipa zaczęła mocować stelarze pod płyty kg.

Będę musiała zabrać się i to w szybkim tempie za obmyslaniem usytuowania oświetlenia. Kolejny nie łatwy etap buuu w szczególności jeśli chodzi o kuchnie i pokoj gościnny.

Pozostałe pomieszczenia hmmm może dam rade...

 

Kolejny problem to gres w mojej części.... te co mi się tak na prawdę podobają są drogie a ten w normalnej cenie, poniekąd wybrany ciągle mnie jakoś nie przekonuje. Jedna kafla nie daje obrazu jak będzie wyglądało pomieszczenie.

Łazienki hmmm dolna biała z szarością albo kresem drewnopodobnym a górna? zupełnie nie mam pojęcia - może szara?

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie dzieje się...

 

Firma od gazu przeprowadza 24godzinny pomiar szczelności rozbudowanej sieci gazowej.

20140317_151458.jpg

 

W międzyczasie Panowie instalatorzy walczą wolniutko i spokojnie z podłączeniem pieca. Coś się dzieje :) będzie gaz, będzie ciepło :)

20140317_144933.jpg

 

Moja ekipa układa również stelarz pod płyty kg :) Wszystko znowu się zmienia, nabiera nowego wygladu.

 

Niestety nie wszystko jest kolorowe. Zmagam się dalej z wyborem gresu i juz sama nie wiem czego chce.

Mój mąż i narzeczony córy typowali na nord cerama - gent. Też skłanialam się ku niemu do momentu jak zobaczyłam go w dziennym świetle na domku

(na gorze)

20140317_144339.jpg

 

Niestety dzisiaj dwaj Panowie jw. stwierdzili, że wygląda na jakiś taki brudny, nijaki i tym sposobem jestem w punkcie wyjścia...

 

Mam dość!!!

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...