Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Dom - Dwulokalowy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obserwowałam dzisiaj poczynania moich ekip i pracę idą ciągle do przodu. Stelaża pod kg przybywa, kotłownia wciąż się zmienia, dochodzą nowe rurki, redukcje, zaczyna być ciekawie.

 

Poza działką: próba szczelności gazu - bez zastrzeżeń. Mam nadzieje, ze do końca miesiąca będę miała gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu ekipa dalej u mnie... a szans na to aby ciebie przegonić raczej nie mam. Wczoraj nomen-omen Panowie wspomnieli Twoja sterylna kotlownie:)

 

Jeśli chodzi o moja i w niej płytki to mam problem z doborem podłogowych. Te dedykowane ściennym są ciemne i raczej nie nadają się do tego pomieszczenia a wszystkie inne które przywiozę i robie przymiarki są jakieś takie bleee

 

Reniu może wpadniesz do mnie na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sufity mega ogromne...

Kurcze, jak sobie pomyślę ile się z poddaszem namęczyliśmy, to mnie ręce same bolą:cool:

A nie chciałaś tynkować sufitów?

 

Nie zazdroszczę dylematów płytkowo-kotłowniowych:)

Ja będę miała mozaikę z resztek płytek , będę pierwsza :)

 

Nasi Panowie na dniach zaczynają robotę u mojej koleżanki, ale nie będą mieli lajtowo, bo to dom już zamieszkały , i c.o. będą nowe robić.

 

Chętnie skorzystam z zaproszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufity od początku chciałam podwieszane chociażby ze względu na możliwości w usytuowania oświetlenia. Same sufity duże nie są.... to tylko zdjęcie...

Widzę, że Nasi Panowie sprawdzają sie:) U mnie chyba jutro kończą wiec na dniach zmienia budowę:)

 

Dylematy płytowe nie tylko dotyczą płytek kotłownia nich ale i gresowych w dolnej części domu. Na dniach jadę do max flizu po gres do garderoby i dodatkowego pomieszczenia bo cena dość fajna i tylko nie wiem czy odważnyc się na II gatunek?

 

Poza tym nie mogę się zdecydować co dać na podłogi.... jaki kolor gresu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurka ile mocowań :) już czuję bolące ręce tych panów, bo wiem ile z tymi stelażami jest roboty...

 

podwieszane sufity są dobre właśnie do oświetlenia, bo teraz prawie idealnie można trafić w miejsce np. nad stołem :D no i na spokojnie rozplanowywać...

a w tynkowanych już nie ma tak lekko :-P no i to docieranie gipsów nad głową - koszmar!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee mocowań dużo ale wkrętarka dość prężnie chłopakom to idzie.

Stelarz na całej budowie prawie gotowy. Obecnie w obróbkę poszły okna dachowe.

 

Co do stołu to jak na razie to nie wiem jak będzie usytuowany, więc potem się to jakoś ogarnie i na moje szczęście nie muszę już teraz decyzji podejmować :)

 

Panowie instalatorzy chwilowo wyniesli się z mojej budowy na ok 2 tygodnie. Powrócą aby ostatecznie wszystko ze sobą podpiąć i zakończyć pracę w mojej kotłowni ehhh

 

Wczoraj tez wodociągi założył mi licznik do wody a więc teraz mam legalne rozliczanie wrrr.

 

Na poniedziałek umówiony jest kominiarz do odbioru pieca gazowego wiec pozostanie mi zebrać komplet dokumentów i zgłosić do gazowni chęć poboru gazu :)

 

W dalszym ciągu nie mam wybranych płytek na podłogę - masakra jakaś. Nie potrafię się zdecydować buuuu

 

To by było w skrócie tyle tego wczorajszego dnia :)

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj został puszczony gaz do mojego przyłącza i z tej też okazji bylam dzisiaj w gazowni aby mi założyli licznik. Miałabym go nawet jutro, ale brakuje przygotowanego podejscia pod licznik o czym wogóle zapomniałam buuu. Mój instalator został powiadomiony i jak tylko skończy obecne zlecenia pojawia się u mnie i przygotuje podejście i żółta skrzynkę.

 

Niestety nie zostało to wykonane wcześniej gdyż podejście rury z gazowni było za długie i dzisiaj zostało również skrócone.

 

Wcześniejszy pomiar szczelności i za długie lewe podejście. Prawe jest do domku

 

20140317_151458.jpg

 

 

Dzisiejsze skrócone podejście (lewe)

 

20140325_134956.jpg

 

Poza tym wszystkim otrzymałam papiery-protokół i opinie po wczorajszej wizycie kominiarza. Mam odbiór końcowy budynku jupiiiiii.

 

Dzisiaj tez mile zaskoczyli mnie moi górale. Moja sypialnia nabrała wygladu :)

 

20140325_172730.jpg

 

20140325_172717.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z ostatecznym wyborem gresu ehhh oba są Kerabenu. Ciemniejszy to Living a jaśniejszy to Future Beige ehhh oba piękne i co robić? Pewnie cena a dokładnie to ile mi z niej zejdą zadecyduje co wybiorę....

 

(na jasnej po lewej stronie ciemniejszy pas to brudny ślad po kleju )

 

20140329_110204.jpg

 

20140329_110341.jpg

 

Poza tym wszystkim mamy wybrane kafle na dwie łazienki a trzecia pozostaje pod znakiem zapytania... W max flizie zrobiono nam wizualizacje hmmm więc jej efekt przedstawię jak już łazienki będą zrobione :)

 

Zmagam się też z wyborami armatury, umywalek, kabin, wanny, ubikacji ehhh

 

Wstępnie coś wybrane ale np w jednej łazience chciałabym połączyć wannę Koło z umywalką cersanitu. Obawiam się jednak o różnice kolorystyczne bo jak wiadomo cersanit biel ma białą :)

Mam też problem z wyborem kabiny. Hupe albo radaway... problem z brodzikami koło pacyfik czy inny? i takich pytań mam pełno

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...