Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz Dom - Dwulokalowy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Hesperius :) Dziękuję za miłe słowa...

Planujemy elewację jasną-złamaną biel i szarość... do tego okna orzechowe aby szarością nie zanudzić się :)

Jeśli chodzi o dachówkę jest to Koramic Allegra 9 antracyt angoba... Troszkę zawaliłam z kominami bo powinny być jaśniejsze ale pewnych rzeczy się już nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewna ze w projekcie było ok ?

Schody wydają się bardzo wąskie (stopnie), gdzie tam miałby się zmieścić jeszcze jeden ?

Może zostało przewidziane na nie zbyt mało miejsca ?

Ja tez buduje 2 lokakowy... A właściwie dwa :)

I tez zdecydowałam się na szarości ;)

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Mysle, ze dodanie ozywczo dzialajacego brazu to dobry pomysl, chociaz pewnie trzymanie sie gamy szarosci tez dobrze bedzie wygladac w naszym szarym kraju ;) W kazdym razie jest to dobra baza kolorystyczna. Kominy moglyby byc jasniejsze, ale ten odcien wyglada niezle z dachowka. Mysle, ze to nieznaczny szczegol. Najwazniejsze, zeby kominy byly sprawne i dobrze dzialaly :)

 

Czy brak jednego schodka powoduje jakies komplikacje? (wybacz naiwne pytanie...)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tutaj nie chodzi o komplikacje ale właśnie o to, że jego brak jak i nie trzymacie się ze schodami projektu spowodowało to, że są one wąziutkie :( oraz źle ustawione... i na dobrą sprawę spocznik każdego schodka ma różne wymiary jeśli chodzi o zabiegi :( Zobaczę co mi powie wykonawca jak przyjedzie na budowę...

Projektowałam prawie każdy kącik tego domu i ustawiałam schody więc chciałabym aby było tak jak to zostało zaplanowane. Poza tym i tak wprowadzone zostały liczne zmiany w projekcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w jednej czesci zrezygnowalam ze schodow wylewanych i mam stalowe,

ale tam gdzie sa wylewane, okazalo sie za architekt sie troszke pomylil w wyliczeniach i wyszlo o 1 stopien wiecej niz mogloby sie zmiescic

cale szczescie ze mialam dobra ekipe murarzy i majster zauwazyl to i zglosil problem

architekt szybciutko przerysowal schody i wyszlo w koncu troszke inaczej, ale w sumie bardzo dobrze, mam troszke zmniejszony zabieg ale schody bardzo wygodne

to w sumie wazne i jesli jest cos nie tak to trzeba poprawic jesli sie tylko da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Oj tak, slyszalam, ze schody zabiegowe sa trudne. Jesli stwarzaja jakies zagrozenie dla bezpieczenstwa to pewnie trzeba bedzie je poprawic - i powinien to zrobic wykonawca. Moze jednak sa jakies metody, ze je poprawic bez kucia?... Czy zmiany, ktore sie pojawily sa nieodwracalne lub rownie klopotliwe, co schody?...

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca jest o tyle feer, że dzisiaj przyznał się do popełnienia błędu i będzie go poprawiał...

Miejsca do wykonania schodów nawet zabiegowych takich jak mam jest sporo :) na zdjęciu tylko się wydaje ale realnie nie jest źle... ale najważniejsza jest umiejętność ich wykonania i od tego zależy sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był u Nas na działce Pan od przyłącza wod-kan... cena za robotę dość ciekawa. Jestem też ciekawa ile mnie przyjdzie całość tj ok 70 metrów wody i 19 metrów odpływu... Muszę się rozeznać w cenach materiałów.... Koparka i piasek też po mojej stronie będą już wiem.

 

Dzisiaj też udało nam się rozebrać płot graniczący z teściami.... mamy otwarty teren :) Pozbyłam się również popękanych dachówek, które zostały przyznane do reklamacji :) (80sztuk podstawowej i 1 skrajna - widocznie podczas transportu uległy popękaniu etc...) co mogłam zostawiłam z tych najmniej zniszczonych :) Teren po raz kolejny zostaje odgruzowany :) coraz to lepiej się prezentuje co mnie cieszy :) Powolutku zaczynam widzieć gdzie będzie taras Nasz główny :) z czasem będzie pięknie :)

 

Był też gościu od koparki i jutro na jakiś czas wjedzie do mnie na działkę koparka... będzie wybierała RDEST, który bardzo ładnie zagościł się w wielu punktach Naszej działki... Pestycydy nie działają więc pozostaje mechaniczne ich usuwanie... Roboty nie będzie dużo na początek... ale małymi kroczkami idziemy do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...