Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do wykończeniowki to nam duuuużo zabrakło i mieszkamy jak mieszkamy :p Ale wolę to niż kredyt na tysiąc lat. Mam nadzieję że niedługo staniemy na nogi finansowo, staram się o pracę więc trzymajcie kciuki i za mnie. To co robię z domu już zdecydowanie nie wystarcza, czas puścić dzieci w świat i wracać do zarobkowania na etacie...

 

Wani, trzymam kciuki, oby poszło po Twojej myśli :-)

a dom macie bardzo w moim stylu, połączenie drewna, bieli, kolorów, wzorów - świetne, więc nawet jesli na coś zabrakło, to nadrobiliście z nawiązką pomysłami i własną pracą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIM serdecznie dziękuję za źyczenia.

 

Nie udzielam się ostatnio bo mam chyba jakieś załamanie nerwowe albo depresję albo po prostu jebło mi na mózg :(

Od kilku dni ciągle rycze, nie mogę spać, nie odzywam się do nikogo.

 

Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ostatnio przeliczaliśmy cenę takiego ogrodznia i wychodzi tanio. Mocno rozważamy ta opcję bo mamy jakieś 100 mb ogrodzenia do zrobienia. Poza tym mi się podoba :)

 

Doczytałam że to otynkowane panele betonowe? My liczyliśmy cenę przy murowaniu z bloczków betonowych, takich po 4 zł/szt. No i na koniec tynkowane

 

Marimag i masz w końcu jakąś odpowiedź? Bo tak przewijam wątek i nie widzę

Co do wykończeniowki to nam duuuużo zabrakło i mieszkamy jak mieszkamy :p Ale wolę to niż kredyt na tysiąc lat. Mam nadzieję że niedługo staniemy na nogi finansowo, staram się o pracę więc trzymajcie kciuki i za mnie. To co robię z domu już zdecydowanie nie wystarcza, czas puścić dzieci w świat i wracać do zarobkowania na etacie...

 

U mnie we wsi na jesieni takie ogrodzenie sobie robili "sąsiedzi'' i murowali je z pustaka i tynkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynoszę niusy dotyczące zakupu ziemi od rolnika. Może się wstrzymaj...

 

na fb znalezione:

 

[h=5]Pawel Olbrych[/h]23 godz. ·

 

 

 

Władza wlasnie zabiera majątek tym , ktorzy wpadli na pomysł aby kupic sobie kiedys kilka ha za miastem. Miałem posiadłość , ktora moze moglbym komus sprzedac ale juz nie bede mogl, a jezeli juz to tylko Panstwu po cenie jaka sobie ustali. Jak wiadomo rzecz nie mogąca byc przedmiotem obrotu nie ma zadnej wartosci. Dobrze im tym "bogaczom" co se domy na wsi postawiali. Myśleli ze sa cos warte , a nie sa nic. Niewykluczone, ze nawet dzieciom nie uda sie odziedziczyć, bo bedzie to mozliwe jedynie jesli zostana na miejscu i beda same orać. Zadne wyjazdy , przeprowadzki i wyprowadzki . Siedziec na miejscu i uprawiać . Na pewno moi coraz nieliczniejsi znajomi będący entuzjastami Dobrej Zmiany mi to wytłumaczą. Dlaczego nie moge tego co moje, sprzedac ani przekazac dzieciom. W praktyce dziesiątki tysiecy ludzi, ktorzy sa w podobnej sytuacji posiadania nieruchomosci wiejskiej zostaja wlasnie okradzeni. Ale w dupę dostana tez rolnicy, ktorzy moga zapomnieć o sprzedazy swojej ziemi. A wiec jej wartosc tez spadła. Majstersztyk.

 

i jest link do artykułu:

 

http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-zrownanie-chlopa-z-ziemia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak. Żeby było jasne - nie jestm zwolennikiem obecnie rządzących.

Ale autor artykułu demonizuje.

 

Zacytuję:

"Teoretycznie mowa jest o „ziemi rolnej”, ale pamiętajmy, iż instytucje państwa, w tym Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa oraz administracja gminna, traktują wszelkie nieruchomości na terenach wiejskich, tam gdzie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego (czyli prawie wszędzie), jako grunty rolne. Nawet działki oznaczone geodezyjnie jako „budowlane”, są traktowane przez te instytucje jako „zabudowa na gruntach rolnych”. W praktyce przepisy te będą dotyczyły więc wszystkich nieruchomości prywatnych na terenach wiejskich."

 

1. "tam gdzie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego (czyli prawie wszędzie"

 

Prawie wszędzie?? Skąd takie dane?? W moich okolicach prawie wszystkie gminy maja MPZP.

 

2. "W praktyce przepisy te będą dotyczyły więc wszystkich nieruchomości prywatnych na terenach wiejskich"

 

Bzdura. Tylko tych na gruntach stricte rolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej po dupie dostaną deweloperzy ktorzy kupowali działki rolne, odralniali i budowali osiedla. No i takie mieszczuchy jak np. Iscra też stracą - chcąc uciec z miasta, zacząć nowe życie zgodnie z naturą, uprawiać sobie eko kartofle czy grykę, ot tak po prostu z pasji, bez doktoratu z rolnictwa. a takiego, siedźca w mieście, najlepiej w Krakowie i kiście się dalej. Ja też nie dokupie kawałeczka pola od sąsiada, żeby sobie ogród powiększyć :bash:

 

myśle, że jak ustawa trafi na komisje to tak ją przerobią, że nikt jej nie pozna. PGRy im się chyba marzą :sick:

 

Bzdura. Tylko tych na gruntach stricte rolnych.
takie zabudowania to chyba siedliska się nazywają, dość popularne na wsiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej po dupie dostaną deweloperzy ktorzy kupowali działki rolne, odralniali i budowali osiedla. No i takie mieszczuchy jak np. Iscra też stracą - chcąc uciec z miasta, zacząć nowe życie zgodnie z naturą, uprawiać sobie eko kartofle czy grykę, ot tak po prostu z pasji, bez doktoratu z rolnictwa. a takiego, siedźca w mieście, najlepiej w Krakowie i kiście się dalej. Ja też nie dokupie kawałeczka pola od sąsiada, żeby sobie ogród powiększyć :bash:

 

myśle, że jak ustawa trafi na komisje to tak ją przerobią, że nikt jej nie pozna. PGRy im się chyba marzą :sick:

 

takie zabudowania to chyba siedliska się nazywają, dość popularne na wsiach...

 

U nas nie będzie tak źle :)

 

Ale fakt faktem, że ustawa po prostu blokuje ludziom prawo do rozporządzania ich własnością jak chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każde siedlisko jest na ziemi rolnej.

 

A ja właśnie planuję dokupić i nie jest to ziemia rolna. Moje 47 arów też nie jest ziemią rolną.

 

Pusiu, problem jest.

Bo chodzi o to, że ta ustawa za działki rolne uznaje WSZYSTKIE działki, które w MPZP nie są wpisane pod zabudowę. Niezależnie od ich faktycznej kwalifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...