Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem, że ta lampeczka to nie przez przypadek :)

 

Dobra, dobra ale gdzie kliknąc po wybraniu lampeczki ? Nie zaznaczyłaś szczałą...

 

I kolejne..

Jak zrobić podłogę ? Chcę konkretną i nie wiem skąd, jak, co z perspektywą, wielkością np. desek, czy jak wklejam na rzut to czy w 3D będzie tez chodziła czy leżała płasko ?

 

Wiem, że głupie pytania ale nie wiem na ile mundry ten program i czego sie po nim spodziewac.....

A jak zrobic schody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra ale gdzie kliknąc po wybraniu lampeczki ? Nie zaznaczyłaś szczałą...

Nie rozumiem.

 

I kolejne..

Jak zrobić podłogę ?

Kliknij dwukrotnie myszką na podłogę, to otworzy Ci się okienko, gdzie możesz wybrać teksturę.

 

Chcę konkretną i nie wiem skąd, jak, co z perspektywą, wielkością np. desek, czy jak wklejam na rzut to czy w 3D będzie tez chodziła czy leżała płasko ?

Ania, zrób najpierw zwykłą, z tych które są dostępne.

Powoli.

Bo się zamotasz i nic nie zrobisz.

 

Wiem, że głupie pytania ale nie wiem na ile mundry ten program i czego sie po nim spodziewac.....

Program jest mądry :)

Tylko trzeba go poznać.

 

A jak zrobic schody ?

Tak jak każdy inny model. Importujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał marimag Zobacz post

Dobra, dobra ale gdzie kliknąc po wybraniu lampeczki ? Nie zaznaczyłaś szczałą...

Nie rozumiem.

 

Wybrałaś lampę.

Okno z jej zdjęciem zasłania to miejsce w które należy kliknąć chcąc ją...i teraz zapomniałam co tam się z nia robi :( Jasna cholera !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałaś lampę.

Okno z jej zdjęciem zasłania to miejsce w które należy kliknąć chcąc ją...i teraz zapomniałam co tam się z nia robi :( Jasna cholera !

Nadal nie rozumiem :(

Może jutro mnie oświeci.

 

Aniu, a gdzie w tym drugim keczupie, szukać tych krzeseł, lamp, karniszy ?

Ja widzę czołgi, katedry...

Na samej górze strony masz pole do wyszukiwania. Tak jak w Google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaję...

Zrobię z tego co jest w H3D....trudno. Nie kumam i wnerwia mnie to....

Ania, bo nie od razu Kraków zbudowano.

Ja się uczyłam kilka miesięcy, a i tak wiem, że jeszcze sporo możliwości nie odkryłam.

A Ty byś chciała w godzinę :p

Mission Impossible, kochana.

Naucz się na początek podstaw.

 

I dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpliwość mam ale wtedy gdy rozumiem.

Jak nie, to zniechęcam się i w doopie.

 

I właśnie teraz jest ten moment: w doopie.

 

Walczę za schodami.........tragedia....

Niby podłogę mam ale cholera nie wiem gdzie szukać desek czy klepki....

 

Idę spać bo porąbie ten komputer.

 

Chyba sobie odręcznie na papierze milimetrowym to zrobię. Prościej !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest podstawą ?

Co jest aj waj ?

 

Mam juz cały parter wymurowany. Chcę porobic podłogi i nic. Schody mi lepiej wychodzą tylko, że w H 3 D nie ma takich !!!

Zmniejszam, to się nie chca obrócić.

Zmieniłam kolor ale nie chcę całych czarnych a tu albo całe albo nic.

 

Dobranoc !!!!!:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wcześnie, ale wiem jak bardzo frustrująca jest uboga biblioteka SH3D.

 

Import mebli z Google SketchUp

 

Naumiałam się exportować i importować obiekty do SH3D :wiggle: , a tego mi nabardziej brakowało. Dzięki wielkie Narendil i Barbe-cue

 

Aniu, schody to chyba jednak wyższa szkoła jazdy - też mi nic nie wychodzi, ale nie miałam modeli 3D i korzystałam z biblioteki SH3D. Mi tam wizki idealne z płytkami, czy podłogami jakie bym chciała nie są potrzebne, bardziej chodzi o rozplanowanie przestrzeni, odległości. I na kartce nie wygląda to tak samo. Mi się wydawało jak rysowałam na kartce, że będzie OK, ale jak przeniosłam pomysł do SH3D, to dooopa - wyglądało tragicznie, a na kartce wydawało się OK.

 

Ja to nawet przy planowaniu pomieszczeń, ścian poszłam jeszcze dalej i modele z kartoników kleiłam i ściany domu, wycinałam okienka, drzwi itd.. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zameldować chciałam, że jestem....już trzeci dzień, chyba ;)

co przeczytam, to znowu nagadacie i znowu muszę czytać! :rolleyes:, znaczy się, jest tak , jak ma być! w końcu :D

jak już wrócę do pełni władz umysłowych, to z chęcią się przyłączę do dywagacji budowlanych, oraz korepetycji keczupowo 3d...aj promys :D ( oczywiście w roli ucznia, rzecz jasna! )

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...