Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mari, ja się jeszcze nad jednym zastanawiam. Czy to dlatego garaż nie jest obniżony, bo nie ma izolacji w podłodze (albo jest dużo mniejsza)? Jeśli będzie należał do części mieszkalnej, to ta izolacja będzie, więc może się okazać, że do sypialni nie będzie zejścia po schodkach. I tak samo pokój nad garażo-sypialnią również wypadnie na równi z resztą pokoi na poddaszu. W tym, co rozrysowałam da się tak wszystko rozmieścić, że do każdego pomieszczenia będzie sensowne wejście.

 

Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko pisz posta.

 

Iscro, a gdzie to rozrysowałas ? :o

Cofnełam sie w postach i zadnych rysunków nie widzę :confused:

Co do różnic wysokości to trafna uwaga.

Oczywiście ja zauwazyłam, ale nie pomyślałam o izolacji.

Po przeczytaniu Twojego posta, zerknęłam na rysunki i zauwazyłam, ze do garazu, wejście jest z poziomu podłogi wiatrołapu czyli nie ma tu różnicy wysokości.

Skoro tak, to podejrzewam, ze izolacja musi byc taka sama, a skoro jednak różnica jest w pokoju nad garazem to pewnie dlatego, ze garaz jest niższy niż pomieszczenia mieszkalne.

Czy o to ci chodziło ?

Jak nie to rozwiń myśl, proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poście o kominie w pokoju na górze, łażę jak struta bo ni cholery nie rozumiem, gdzie ten komin mógłby by stanąć :sick:

Zastanawiam sie też, czy nie zrezygnowac z balkonu na górze.

Na kiego mi on skoro jest taras i ogródek ?

Zamiast go rujnować co tez w sumie generuje pewne koszty, zostawiłabym go i przerobiła na konstrukcje pod zadaszenie tarasu. Niech se wisi skoro juz jest, ale i na oknach balkonowych zaoszczędzę i na barierkach no i na jakiejś okładzinie podłogi balkonowej.

Jak myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne przemyslenia po tym jak kiedys mieszkałam w tym domu z rodzicami i teraz tu koczuje juz od dwóch lat.

Balkony służą do...niczego.

Notorycznie obsrywane przez gołebie i miejsca w których zbieraja się igły i liście.

Nic poza tym.

W tym projekcie, który rozkminiam, mozna by olac ten balkon i zrobic z niego zadaszenie.

Ktos sie odważy ocenic pomysł ?

 

Lubie miec wszystko wczesniej przemyślane, obcykane, rozebrane na czynniki pierwsze bo gdy tam pojade i zaczne negocjowac cenę, chce wiedzieć z czego zrezygnuję, co zmienie a co wykorzystam, gdzie zaoszczędze a gdzie będe musiała sypnąc groszem.

Kazda złotówka sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko pisz posta.

 

Iscro, a gdzie to rozrysowałas ? :o

Cofnełam sie w postach i zadnych rysunków nie widzę :confused:

Co do różnic wysokości to trafna uwaga.

Oczywiście ja zauwazyłam, ale nie pomyślałam o izolacji.

Po przeczytaniu Twojego posta, zerknęłam na rysunki i zauwazyłam, ze do garazu, wejście jest z poziomu podłogi wiatrołapu czyli nie ma tu różnicy wysokości.

Skoro tak, to podejrzewam, ze izolacja musi byc taka sama, a skoro jednak różnica jest w pokoju nad garazem to pewnie dlatego, ze garaz jest niższy niż pomieszczenia mieszkalne.

Czy o to ci chodziło ?

Jak nie to rozwiń myśl, proszę :)

 

Mówię o tym moim rysunku na poprzedniej stronie, gdzie namalowałam schody zabiegowe na górę i wejście do garażo-sypialni z hallu. Jak to przymierzysz do poddasza to górę da się sensownie zaaranżować, na przykład wejście do pokoju nad garażem wypadnie dokładnie w tym samym miejscu co na dole.

 

Emi dobrze mówi: masz z wiatrołapu schodek w dół do garażu. A na górze masz już 2 schodki do pokoju nad garażem. Więc koniecznie zerknij na przekroje budynku, jakie tam wysokości wychodzą, czy rzeczywiście garażo-sypialnia nie jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluło mi się. Ale spodziewam się ostrej krytyki :)

 

Cały pomysł zasadza się na pomanewrowaniu jedną ścianą i schodami:

 

  1. przesuwamy ścianę od gabinetu - na górze też;
  2. wyrzucamy łazienkę z sąsiedztwa gabinetu;
  3. wejście na schody zaczyna się przy gabinecie, a więc odwrotnie niż w projekcie.

 

Dzięki tym zmianom możliwe jest dołożenie ilości podniesień = stopni schodów. Na planie oryginalnym jest ich 16 w tym jeden podest i 3 ukośne.

Biorąc pod uwagę wysokość drzwi pod schodami do garażu domyślam się, że stopnie mają po mniej więcej 19 cm wysokości.

Ja założyłam wysokość stopnia 20 cm i dołożyłam jeden stopień.

Uzyskałam 2 podesty i możliwość zmieszczenia drzwi do sypialni (garaż) i łazienki małej.

 

Niestety co by nie kombinować wejście do kotłowni będzie wyłącznie z zewnątrz i ciągle nie ma spiżarni :(

 

Proponowałabym zabudować, przynajmniej szkłem, ganek. Moi kuzyni mają taki układ jak tu z łazienką na poddaszu i nie dało się tego ocieplić. Jest w tej łazience zimno jak w psiarni mimo potężnego kaloryfera i wszelkich prób docieplenia.

 

Układ A niestety wycina kawał z wiatrołapu :(

MARI-dom-parter.jpg

 

Układ B z garażu wycięłam nieco większą łazienkę i zostało miejsce na garderobę z oknem, albo można tam zrobić pralnię lub większą łazienkę z pralnią.MARI-dom-parter-maximum.jpg

 

Poddasze – poprzesuwałam większość ścian. Poza tym zlikwidowałam dziurę przy schodach. To daje większą powierzchnię wspólną na poddaszu i jeśli taki pomysł Ci przyjdzie do głowy, to możesz zrobić prawie zamkniętą klatkę schodową z drzwiami.

WYRÓWNAŁAM NIECO WIELKOŚĆ POKOI. Minimalnie powiększyłam łazienkę i udało się wstawić prysznic.

Jest też dodatkowe pomieszczenie z którym można zrobić co się chce - może korytarzyk i druga łazienka na piętrze. Zawsze podkreślałaś, ze twoim dzieciakom coś takiego jest potrzebne.

 

MARI-dom-poddasze-maximum.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie wnętrza ma ten dom w ogóle :( Jak tu zrobić podłogówkę.

 

Ile macie styropianu pod podłogami? Tu jest wyliczone 10 i w garażu 4 ????

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, z balkonu zrezygnowalabym bez żalu, zadaszenie nad tarasem zawsze możesz dorobić, a rezygnacja z balkonu, to tak jak piszesz oszczędności. Dodatkówo w pokojach na gorze drzwi balkonowe możesz zastąpić oknami - znowu taniej. Co do przeniesienia komina, stawiam na to, że mogli przesunąć tez ścianę pomiędzy gabinetem a salonem. Wystarczyło około 40-60 cm, wówczas komin byłby przy scianie w gabinecie, na pietrze już wówczas trafiłaby mniej więcej przy scianie w najmniejszej sypialni. Może w rzeczywistości pokój-gabinet jest na tyle duży, że da sie tam zrobic sypialnie, wówczas w garażu mógłby byc pokój-gabinet i moze jeszcze jakieś dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

 

Emila, faktycznie niski ten garaż,

 

wyrównanie z domem oznacza konieczność podniesienia podłogi w garażu o jeden stopień, pewnie około 20 cm (47 to różnica poziomu podłogi w domu i terenu na zewnątrz), podniesienie stropu o około pół metra - i to już moze byc problem, bo po pierwsze schody, a po drugie konstrukcja budynku. To są zmiany, ktore trzeba zrobić jednak wcześniej. Jesli tam już szykują sie do zalewania stropu, to raczej szans na wyrównanie poziomów już nie ma.

 

Pestka - przeniesienie łazienki może już nie byc możliwe, bo w proponowanym przez Ciebie miejscu prawdopodobnie nie ma instalacji, nie będzie do czego podłączyć toalety itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcześciej pion kanalizacyjny jest poprowadzonymi kolo planowanej toalety, więc z górnej łazienki schodzi na parter kolo ściany, pod wc na pietrze. Podlaczyć do niego wc z garażu raczej sie nie da. Propozycja z wc kosztem wiatrolapu pewnie do zrobienia, ale chyba z wc na przeciwległej scianie, przy czym ta wersja zabiera wiatrołap, a chodziło o zrobienie tam małej garderoby. Jak nie ma garderoby, to równie dobrze mozna zostawić przejście tak jak jest i cała przeróbka nie ma uzasadnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...