Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Strasznie Wam dziękuję !!!

Jak zwykle, mozna na Was polegać :hug::hug::hug:

 

Koduje sobie wszystko co piszecie.

Dopiero po obejrzeniu na zywo sprawdzę, które pomysły i wersje, udałoby sie zrealizować.

 

Bejaro, zapytam znajomego architekta o ten garaż.

Ja wiem, ze jest nisko, ale mi to wystarczy.

Mam dośc spania w strefiedziennej lub przy niej.

Potrzebuję własnej dziupli, zeby chociaż spokojnie pospać.

Dzieciaki mam nadruchliwe i sa dosłownie wszedzie, stad potrzeba odsunięcia sie od nich jak najdalej.

Gdyby tam rosło jakieś wielgachne drzewo, to chętnie bym sobie na nim machneła domek i zamontowała łącznośc radiową z dzieciakami. :lol2:

Jestem nimi potwornie zmęczona.

13 lat bez ani jednego dnia przerwy, wypadu, wyjazdu.

Adaptujac garaż, mam ten swój kawałek podłogi.

 

Drzwi pomiedzy garazem/sypialnia a reszta domu przydałoby sie zlikwidować, ale wtedy słabo odetniemy chałupe od zimna.

Pomysle jeszcze nad tym rozwiązaniem.

 

Co do dołu to mam inny pomysł.

Moim zdaniem lepszy i bardziej czytelny. Zrodzony został w potężnej migrenie z która sie dzis rano obudziłam.

Ja nie wiem czy to nie przypadkiem od tego myslenia, stresowania się a czasem nawet panikowania.

Pospałam, prochy przyjełam i jako tako funkcjonuję, ale niestety, musze juz jechac po córke do szkoły no i kieracik do nocy.

Jak dam rade to dół rozrysuje jeszcze raz.

 

Mamiku, też bym sie bała brac ten dom nie odebrany.

Pogadam z deweloperem bo mozliwe, ze on jeszcze tego nie skończył.

Moze zima go zatrzymała z robotą ?

Facet wydaje sie bardzo sensowny, kontaktowy i do zagadania.

Gadam jak modliszka :lol2:

Zobaczymy czym podjedzie pod dom :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu nie martw sie o wielkość pokoi dla dzieciaków. Po pierwsze jak każde będzie miało swój własny to nie będą marudzić że mały a i rzeczy teraz masz wszystkie na kupie więc i więcej się wydaje. Po drugie najważniejsze to te pokoje są ogromne(chyba że nie na ten projekt patrze bo się troszku gubię).

Moja sypialnia ma po podłodze 21m2 a Kuby pokój nieco ponad 15m2, ścianka kolankowa 90cm, moim zdaniem pokoje są duże. Tyle że u mnie dach dwuspadowy. Zdjęcia sypialni widziałaś więc sama możesz ocenić.

W awokado masz 18,4m2, 19,9m2;16;4m2 no i wielki pokój nad garażem 33m2 z którego pewnie bez problemu można zrobić dwa pokoje. My tak zrobiliśmy a u nas było chyba 25m2 nad garażem. Moim zdaniem jak pokój ma po podłodze 16m2 a z pełną wysokością masz 10m2 to jest zupełnie wystarczająco. Zauważ że pokoje w mieszkaniach mają po 8-10 a tu dochodzi przestrzeń pod skosami która dużo daje.

 

Co do mężów to przestaję narzekać na mojego. Wiele rzeczy muszę zrobić sama ale raczej tylko to co moje kochanie uważa za wymysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik, tę łazienkę nr 2 na piętrze, tylko zmarkowałam :) Stąd prysznic pod skosem. Mari kiedyś powiedziała, że dzieciaki musza mieć 2 łazienki, bo inaczej się pozabijaja.

Mari jeśli chcesz, to rob sypialnię w garażu. To tylko kwestia decyzji waszej, Jeśli wam odpowiada, to why not.

Natomiast jeśli chodzi o gorę, to uważam, że 4 mniejsze ciut pokoje + wspólna bawialnia dla dzieci to co najmniej dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo ZA bawialnią - zabawki są w jednym miejscu a nie porozpierdzielane po pokojach i ciągła walka kogo klocki są. i wędrówki ludów od jednego pokoju do drugiego robić pierdzielnik. W pokojach łatwiej utrzymać porządek, pozbyć się kurzu. kiedy zabawki się wszędzie nie walają. dzieciaki maja pokoje do nauki i wyciszenia sie, a nie pełne bodźców w postaci kolorowych zabawek.

Julce też kiedyś planowałam zrobić 2 oddzielne pokoje ale w końcu chyba zapomniałam o tym pomyśle kiedy budowaliśmy dom :sick:

 

jak dzieciaki dorosną to w bawialni zrobisz imprezownie, wstawisz bilard, kino, jakaś siłownie, bibliotekę, perkusje czy ch.. wie co :lol2: pokój się nie zmarnuje. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo jestem w pracy i cały czas Twój dom rysuję:mad:

 

Cholera jasna ! Zwolnia przeze mnie babę z pracy lub szef kaze sie dorzucac do pensji :)

 

Aniu nie martw sie o wielkość pokoi dla dzieciaków. Po pierwsze jak każde będzie miało swój własny to nie będą marudzić że mały a i rzeczy teraz masz wszystkie na kupie więc i więcej się wydaje. Po drugie najważniejsze to te pokoje są ogromne(chyba że nie na ten projekt patrze bo się troszku gubię).

Moja sypialnia ma po podłodze 21m2 a Kuby pokój nieco ponad 15m2, ścianka kolankowa 90cm, moim zdaniem pokoje są duże. Tyle że u mnie dach dwuspadowy. Zdjęcia sypialni widziałaś więc sama możesz ocenić.

W awokado masz 18,4m2, 19,9m2;16;4m2 no i wielki pokój nad garażem 33m2 z którego pewnie bez problemu można zrobić dwa pokoje. My tak zrobiliśmy a u nas było chyba 25m2 nad garażem. Moim zdaniem jak pokój ma po podłodze 16m2 a z pełną wysokością masz 10m2 to jest zupełnie wystarczająco. Zauważ że pokoje w mieszkaniach mają po 8-10 a tu dochodzi przestrzeń pod skosami która dużo daje.

 

Co do mężów to przestaję narzekać na mojego. Wiele rzeczy muszę zrobić sama ale raczej tylko to co moje kochanie uważa za wymysły.

 

Mów do mnie jeszcze. Wrazenia osób, które maja podobnie lub tak samo, sa najcenniejsze.

O chłopach mozna długo i namietnie acz nie za dobrze :(

 

to może pokombinować, pozmniejszczać pokoje maksymalnie i zrobić jedną dużą bawialnie?

 

Pisałam juz o tym. Odniose sie do tego pod postem Pestki.

 

wersja cztery pokoje z bawialnią, czyli Pestka + Emila :D

 

Mamiku, co moge powiedzieć ?

Dziekuje bardzo :)

 

Mamik, tę łazienkę nr 2 na piętrze, tylko zmarkowałam :) Stąd prysznic pod skosem. Mari kiedyś powiedziała, że dzieciaki musza mieć 2 łazienki, bo inaczej się pozabijaja.

Mari jeśli chcesz, to rob sypialnię w garażu. To tylko kwestia decyzji waszej, Jeśli wam odpowiada, to why not.

Natomiast jeśli chodzi o gorę, to uważam, że 4 mniejsze ciut pokoje + wspólna bawialnia dla dzieci to co najmniej dobry pomysł

 

Pestko, Emilko, bawialni mówie stanowcze NIE !

Pisałam wam, ze teraz tak mamy i zdecydowanie sie nie sprawdza.

To ziemia niczyja. Bajzel robia wszyscy tylko nie ma komu tego sprzatać :(

Jak za PRL-u - cos co jest wspólne, jest niczyje.

Wole 4 wieksze komnaty, podział to je moje to je twoje, solidne drzwi i kazdy do siebie.

Weszli w okres wojen, gdzie codziennie mały jeszcze testosteron walczy z zespołem aspergera, hormonami u dojrzewających kobit i jedna taka małą upartą...artystką/królewną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkusję ??????

Czys Ty oczadziała ????????????????

 

Na codzień mam taki Jarocin, ze za kilka lat to Ja i głucha i łysa i znerwicowana bedę.

Na stare lata potrzebuję spokoju.

Kończa 18 lat, walizka i zegnamy czule.

 

Z tymi bodźcami to prawda, ale gdy dobrze rozplanujesz meble w pokoju i wiekszośc zrobisz zamykanych to nic oka nie będzie kusiło.

Jesli chodzi o skupienie to od czego jest stary, dobry paralizator ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkusję ??????

Czys Ty oczadziała ????????????????

 

Na codzień mam taki Jarocin, ze za kilka lat to Ja i głucha i łysa i znerwicowana bedę.

Na stare lata potrzebuję spokoju.

Kończa 18 lat, walizka i zegnamy czule.

 

Z tymi bodźcami to prawda, ale gdy dobrze rozplanujesz meble w pokoju i wiekszośc zrobisz zamykanych to nic oka nie będzie kusiło.

Jesli chodzi o skupienie to od czego jest stary, dobry paralizator ???

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Ale bilard to już chyba całkiem niezły pomysł? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2:

 

Żarty żartami, ale to co mamik wymyśliła naprawdę fajnie wygląda. Każdy ma pokój całkiem sensownego rozmiaru, a nad garażem może być Twoja sypialnia.

 

Chcesz zaadaptować garaż - ale wiesz, że legalnie tego nie zrobisz? Pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi (a takim pomieszczeniem jest sypialnia) muszą mieć minimum 2,50m wysokości (2,20 na poddaszu). Nie uda się to w garażu, więc pozostaje Ci zaadaptowanie go na sypialnię pokątnie i liczenie na to, że odpowiedni urząd się nie dowie i żaden sąsiad życzliwy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłam pisac z córka elaborat o gołebiu.

 

Planowałam zrobic rysunki dołu ale znowu czasu brak.

Jedno nebulizacje robi, inne mnie molestuje, zebym z nim zagrała na xboxie.

Kolejna wycinac każe jakies zwierzaki, które sama narysowała.

Mąz patrzy na mnie wzrokiem głodujacej Somalii.

 

Wódko pozwól zyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscro, pojadę, oblukam, sprawdze mozliwosci i poznam sasiadów.

Ja im dam życzliwość!

Najpierw ciast napieke jak ta głupia i przekupie cała ulicę, a potem kupie sobie psa mordercę, który codziennie będzie im przypominał o naszym bezinteresownym braterstwie 8-)

Edytowane przez marimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa i jeszcze jedno laski.

Skoro legalnie nie moge sobie spać gdzie chcę WE WŁASNYM DOMU !!! to troche mi sie komplikuje sprawa garderoby przy wejściu.

Dokonujac aneksji garazu, mogłam sobie troche udziabac na potrzeby buciorów i innych, a teraz ?

Gdzie byscie zrobiły garderobe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ale się napracowałyście :lol2:

 

(...) przewidziałyście prysznic w strefie wysokości poniżej 180cm – raczej się nie da. (...)

Co się nie da... Co się nie da!? Wszystko się da ;)

prysznic-na-lezaco-duze1.jpg

 

Co do tej sypialni w garażu... u nas żeby zwiększyć metraż mieszkanka zorganizowaliśmy sypialnię w piwnicy, sufit na wysokości 200 cm - mąż ma 187 cm wzrostu, ja dłońmi dotknę sufitu bez wysiłku... musieliśmy obcinać korpusy od szaf PAX z Ikea, żeby się szafa zmieściła... trzeba uważać schodząc po schodach, ale jak już się w pozycji horyzontalnej na malżeńskim łożu człowiek uflancuje, to ho! ho! hoooo! :p

Plusem sypialni w piwnicy jest temperatura - mamy tam grzejnik, ale jest zakręcony, w zimie temp. nie spada poniżej 15 st, latem nie wzrasta powyżej 19 st - tego będzie mi brakowało jak już wybudujemy nowy domek :(

Minusem jest wilgoć - źle zaizolowane ściany fundamentowe, ale już nam szkoda kasy, żeby to poprawiać...

 

Wracając do rzutów domu, który jest na tapecie (żeby nie było, że nie czytałam dokładnie wszystkich wpisów - podoba mi się pomysł z oddzielną bawialnią na górze, ale skoro Mari przerabiała już ten temat, to nie ma co go dalej roztrząsać) czekam na koncepcje Anki po prochach na migrenę...

 

EDIT: Na stały pobyt ludzi musi być min 250, a na pomieszczenia gospodarcze typu pralnia szatnia, spiżarnia, etc też musi być 250?

Edytowane przez boratom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...