Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuźwa !

 

Nie wytrzymam !!!

 

Skoro olałyscie mój film to :p

 

A i tak Wam powiem bo az mnie skreca.

 

Wystepuje tam pewien "mysliciel", który czesto uzywa słów, których chyba nie rozumie, ale mniejsza o wiekszość...

Oprowadza on kamerzyste po lesie i uczy jakie grzyby zbierac a jakich nie.

Rady sa bezcenne i w żadnym wypadku prosze sie do nich nie stosować bo grozi to smiercia lub kalectwem !!!

Po wyjsciu z lasu, pokazuje stojaca gdzies w oddali...taka no....tłumaczy, ze na to wchodzi lesnik i obserwuje zwierzynę...

No ta...ALDONA !!! :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Czyli, na pytanie o to na co wchodzi lesnik obserwujacy zwierzynę, odpowiemy co ?

- NA ALDONĘ !!!

 

Posikałam sie wczoraj :rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze raz na to moje poddasze. Zastanów się. Pokoje dzieci są mniej więcej równej wielkości i wcale nie takie małe. Masz tam siatkę metrową. Policz, może nie dokładnie, ale da się wytrzymać.

 

A jak nie chcesz sypialni w bezpośrednim kontakcie z dziećmi (chociaż ja tam zrobiłam podwójne drzwi), to:

  • w garażu zrób sobie pracownię
  • przekuj się stamtąd przez strop na górę;
  • zrób schody;
  • zamuruj drzwi na poddaszu przy istniejących schodach.

Bedziecie mieć całkiem osobny apartament :)Awokado-parter+poddasze-zmiany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam ale mię bardzo wiedziałam jak się do niego odnieść. Wygląda trochę jak próba robienia beki z podstarzalego dziadzi alkoholika.

 

Pestko, przesunelabym w górnej sypialni drzwi trochę w lewo i jak dla mnie cud malina. Nigdy nie będzie idealnie, kompromis w postaci "mam dobry" a "nie mam doskonałego" jest dla mnie rozwiązaniem do przemyślenia na poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej dziecięcej w lewym górnym rogu? Ja tylko markowałam, ze tam są drzwi. Suwać nimi można tak jak będzie wygodnie. To samo przecież z łazienkami. Sprzęty trzeba dobrze przemyśleć i ich ustawienie też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zescie naskrobały.

Przyznam sie, ze zaczyna mnie ogarniac nerwówa.

 

Za mało wiem, za mało rozumiem a czas ucieka.

Stoje przed wazna decyzja i im bardziej sie do niej przekonuję to tym bardziej od niej uciekam :sick:

 

Moze po kolei...

ODBIÓR.

 

Wiele z Was ma to już za sobą.

Opowiedzcie jak to sie odbywa i co oraz KTO ? to sprawdza.

Czy mozliwe jest zrobienie czegos tylko pod odbiór a potem tuning po swojemu ?

Co ich obchodzi gdzie np. bede spała ?

Rozumiem wzgledy bezpieczeństwa typu szczelna instalacja, montaz z pieczatka fachowca, własciwe wykonanie belek podtrzymujacych dach czy inne istotne części domu, ale oceniac lub nie pozwalać zyc ludziom jak chca to dla mnie granda ! :mad:

 

Zaczynam lepienie dołu to znaczy jego części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dawno było tak a kupowałam dom od dewelopera było jedno pozwolenie na całe osiedle i musiał być odbiór ,byli całą delegacją wykonawca KB nawet dwóch bo sama wykańczałam i część papierków w związku z tym musiałam sama ogarnąć tzn mój KB ktoś ze spóldzielni z ramienia wykonawcy łazili ale nie mierzyli papiery wypełniali...PINB oczywiście...

 

Z tego co wiem to jak buduje deweloper to odbiór konieczny tzn nie ma milczącej zgody.

 

Z tego samego powodu chcąc dostawić garaż musiałam czekać na odbiór bo nie dało się zrobić zmiany w trakcie bo wiązałoby się to z projektem zamiennym na całe osiedle może nawet dało ale nie chcieli...

 

Załatwiałam potem sama rozbudowę...

 

Przecież nie zostawisz bramy garażowej w sypialni?Albo z zewnątrz brama normalnie, a po odbiorze zamkniesz KG od srodka, a w trakcie budowy dołożysz okno....Przecież sąsiedzi nie zgłoszą ze nie parkujesz w garażu....Taki kosmos.

 

Okna u nas na osiedlu w każdym domu inne więc z tym nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Ulepiłam nowy dół.

Zmiany nie dotyczą całosci parteru tylko strefy kuchnia/jadalnia/salon.

 

Moim zdaniem lepiej choc nie wiem jak wy to ocenicie.

Widze, ze moje pomysły nie bardzo Wam przypadły do gustu.

 

Juhu 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odbioru potrzeba

1. Mapka geodezyjna inwentaryzacyjna.

2. Protokoły odbioru mediów

3. Oświadczenie elektryka z upr. o możliwości exploatacji sieci.

4. Oświdczenie kier. bud. o szczelności szamba (tak tak, to nie pomyłka)

5. Wpis w dzienniku o zakończeniu budowy

6. Protokół kominiarski

 

u nas chyba jeszcze chcieli certyfikatu energrtcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...