Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Dorciu, dzięki za zdjęcia.

Tez je widziałam, ale zwróć uwagę na to z niebieskimi firankami...TO WYKUSZYSKO a nie wykusik jak w tym projekcie.

Wneka jest znacznie głebsza i szersza co naprawde wiele zmienia.

Odnosnie metrazy pokoi..JESZCZE RAZ ! napiszę...

Pokoje maja skosy i to sporo takze powierzchnia podłóg ni jak sie ma do mozliwości zabudowy tych wnetrz.

Chyba sie zgodzisz :)

Pokoje dzieciece to takie mikro mieszkania. Musi sie tam zmiescic wszystko.

Miejsce do spania z wygodnym łózkiem, szafa na ciuchy, szafki z zabawkami, jakas biblioteczka czy cóś w ten deseń, biurko i miejsce na szkolne przydasie.

Fajnie by było, zeby mozna sie było jeszcze tam ruszyć.

Salon jesli nie pełni zadnej innej funkcji niz relaksacyjna, moze miec mniej metrów.

Najwazniejsze, zeby zmieściły sie tam spore kanapy i stolik.

Nie wiem jakie masz doswiadczenia, ale z moich wynika, ze tak naprawde zycie toczy się wokół kuchni i stołu.

Do salony przechodzi się, zeby pogadać, rozwalic sie wygodniej niz na krzesle, obejrzec film czy strzelic sobie mała drzemkę.

Nie musze zagracac tego wnetrza zbednymi duperelami typu 10 stoliczków, komody, regały, kwietniczki, kandelabry i hu wie czym jeszcze.

Pewnie, ze chciałabym miec wiecej metrów, ale na wiekszy dom mnie nie stać.

Usiłuje wyrzeźbic coś w gównie i powoli sie udaje.

JA TEŻ nie chce spac w garazu, ale JAK PISAŁAM, nie bardzo tam widze miejsce dla nas.

 

Zadam wszystkim sceptycznie nastawionym do tego pomysłu, pytanie:

Zakładając, że cała góra jest tylko dzieciowa, garaż zostanie w połowie garderoba a w połowie graciarnią ogrodową to gdzie byscie zrobiły sypialnie dla starych ?

Pytanie drugie - bardziej techniczne...

Czy dałoby sie przenieść kotłownie do garazu a w jej miejsce zrobic garderobę ?

Garaz pozostałby garażem graciarnią bo po postawieniu tam pieca, zasobnika i innych takich, fura by nie wlazła, ale nie musiałabym sie bawic w wyjmowanie bramy, murowanie dziury, kupno okna, docieplanie wnetrza.

 

Emilko, super to wyszło !

Jestes wielka !

Z tym przenoszeniem wody to nie problem.

Chyba trudniej będzie zrobic odpływ ze zlewu i zmywarki :(

Policzyłas moze, ile tam wyjdzie tej kuchni ?

 

Mam jeszcze prosbę.

Według mnie, jedyne pomieszczenie ( OPRÓCZ GARAŻU ), które nadawałoby się na sypialnie to ten nieszczęsny gabinet.

Mogłabys spróbować go urzadzic ?

Potrzebne nam łózko, szafa dla dwojga i jakies stoliczki czy szafki nocne.

O innych rzeczach nawet nie marze bo zdaje sobie sprawe z metrazu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kuchnia ma 13,5 metra - ta cześć prostokątna z szafkami. z kuchnią jest trochę możliwość. a u mnie w domu odpływ też jest dość daleko od pionu.

 

z sypialnią w gabinecie kombinuje i ni hu nie chce wejść. jeszcze łozko z szafkami to jak ci mogę, ale szafy się nie wcisnie., nawet po dosunięciu łożka do ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Starzy spać mają? Kimniesz się podczas prasowania i to powinno wystarczyć ;)

Chyba jestem jedyną która nie widzi jakiejś tragedii w sypialni w garażu. Tylko papierologia się w takim przypadku martwię. Dorobienie okna nie przewidzianego w projekcie to może być problem jeśli od granicy nie ma 4m (a my mimo ponad 4m nie mogliśmy)

Gabinet to też dobre miejsce ;) ale łóżko chyba musiałoby być rozkładane

 

Emi. Bardzo fajny pomysł z kuchnią

 

Ps. Jakby ktoś miał czas i ochotę mógłby wpaść do mnie i wypowiedzieć się o pomysłach na kuchnię z byfyjem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę mniejsze sypialnie za to większą przestrzeń dzienną. Uwierz że 16 metrów po podłodze na sypialnię, nawet dla dziecka jest wystarczające. Żeby nie bajzel jaki tam panuje obfociłabym pokój kuby :p.

Skoro życie toczy się głównie w kuchnio jadalni to dodatkowy powód by nie dzielić przestrzeni. W małym salonie tym bardziej nikomu się siedzieć nie będzie chciało.

To ty masz tam mieszkać i oczywiście zrobisz jak uważasz. Ja już się nie odzywam bo chyba nic nie wnoszę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz ściankę kolankową na wysokości zdaje się 140 cm. Nikt im się czołgać po podłodze nie każe. To miejsce pod ścianami to łóżka, szfy, biórka i półki. I tak to zastawisz. Całe moje dziecięce i studenckie życie miałam pokój 3,5 x 4,0 m i było to bardzo dużo jak dla mnie. Nie rozumiem o co chodzi z tą za małą powierzchnią. Weż pod uwagę, że to domek. Będą spędzać czas w ogrodzie. Będą siedzieć w pokoju TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346720&d=1455477482

 

Przepraszam za ignorancję ale już się pogubiłam.

 

Czy to chodzi o ten dom?

 

Przecież ma okno w garażu.

 

Podziel go tak aby od strony bramy była kotłownia w w ,reszta pomieszczenia może zostać sypialnia.Tam gdzie na projekcie kotłownia zrobisz garderobę.

 

Wczoraj pisałam o ogrzewaniu i napisałaś miejskie dziś piszesz o kotle zasypowym czyli jak w końcu kotłownia z dojsciem a wręcz dojazdem na dowóz opału praktyczniejsza.

 

Czy ktoś mnie oświeci:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz ściankę kolankową na wysokości zdaje się 140 cm. Nikt im się czołgać po podłodze nie każe. To miejsce pod ścianami to łóżka, szfy, biórka i półki. I tak to zastawisz. Całe moje dziecięce i studenckie życie miałam pokój 3,5 x 4,0 m i było to bardzo dużo jak dla mnie. Nie rozumiem o co chodzi z tą za małą powierzchnią. Weż pod uwagę, że to domek. Będą spędzać czas w ogrodzie. Będą siedzieć w pokoju TV.

U mnie ścianka 90cm a jestem wstanie podejść na metr od niej, ale ja mam 163cm wzrostu.

Miałam się :oops: nie odzywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż ma taki sam gabinet, tylko odrobinę dłuższy, w rogu koło słupa stoi biurko (tu gdzie piłkarzyki) obok stoi kanapa, ze wszystkiego bardzo dobrze sie korzysta. Na ścianę na ktorą otwierają sie drzwi wstawie mu szafę 3 drzwiową, bo muszę sie jej pozbyć z wiatrołapu a szkoda wywalić :lol2:

 

(zdjęć pokoju męża nie będzie z powodu pierdolniku niczym w melinie:mad: :rotfl:)

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że burza mózgów u Anki.

Ja się na przestawianiu ścian nie znam ale mogę oddać swój głos na sypialnię w garażu, a najlepiej dwie osobne:spam:

 

Jeśli chodzi o filmik to jest obrzydliwy, sorki ale nie śmieszą mnie czyjeś ułomności.

 

Trzymam kciuki za poprawę stosunków małżeńskich i udaną randkę z deweloperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli góra wygląda tak jak u Emi to nie widzę problemu Aniu, jest bardzo ok.

 

Gdzieś ktoś wspomniał o Rodzince.pl , nie chcę gadać głupot ale tam chyba też ktoś ma sypialnię w piwnicy?

 

Poza tym Aniu pamiętaj, że kupując ten dom zyskujesz jeszcze miejsce wokół domu i wolność.Będzie dobrze, nic się nie bój:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, znalazłam takie forum o awokado, są tam mizerne zdjęcia pokoi na górze, nie wyglada to źle :-)

w projekcie ścianka kolankowa ma 1m, ale jesli tu jest 1,4, tak jak pisze Pestka, to jeszcze lepiej

http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/6711?page=6

co do zajęcia garażu na inne cele niż garaż, ale niemieszkalne, to może da się go normalnie, zgodnie z papierami przerobić na pomieszczenie gospodarcze, albo dwa pomieszczenia gospodarcze, np. suszarnia, czy cos w tym stylu, trzeba by było zobaczyć, co zgodnie z przepisami może być normalnym pomieszczeniem z podłogą, oknami itp., a nie podlegać pod przepis o stałym pobycie ludzi

 

czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda się garaż zaanektować, to przenosisz gabinet do kuchni, kuchnię do jadalni, jadalnie do salonu, a salon do gabinetu i wszystko pasuje :-) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze nie pisze imiennie, ale tyle tematów poruszyłyscie, o tyle rzeczy pytacie, ze nie pamietam kto pytał, ale za to pamietam o co :lol2:

 

No to lecim...

- Dorciu, masz sie odzywac i nie pier...ol mi tu bez sensu, ze nic nie wnosisz :mad: Kazdy wnosi coś i nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak niepozorne pytanie czy zwrócenie uwagi na detal, moze być iskra do powstania czegoś fajnego.

- Ignorantów :lol2: informuję, ze TAK TO TEN DOM i NIE, NIE KUPIŁAM JESCZCZE.

- Pusia witaj po powrocie! To ciebie nie było ? :o

- Ktos pisał o 16 metrowym, klitkowatym salonie - w mieszkaniu miałam 18 metrowy duzy pokój i były tam dwie kanapy (2 i 3), stolik, szafka tv, biblioteczka, szafki na szpargały, biurko i komputer, witryna, 3 pudła z zabawkami i jeszcze był tam tlen. Jesli tu bedzie 16 metrów tylko na kanapy to mało ?

Jak uważacie ?

- Nieprzekonanym do mojego pomysłu, pokazuję te o to zdjęcia. Jak widać, pomysłowych Dobromirów o kloszardzkich zapedach, jest na swiecie wiecej :lol2:

 

83c34f78e174aa27e75dfa4bcfd6cd9b.jpg

 

To w wysokim garazu, ale ponizej sa takie...

 

990bcaa4eb142f8a8260825c4d995e5f.jpg

 

http://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2012/10/door-garage.jpg

 

http://www.vspass.com/wp-content/uploads/2016/01/enchanting-garage-converted-bedroom-living-room.jpg

 

http://www.home-dzine.co.za/home-Improvement/images/garage-7.jpg

 

- Emilko, super pokoje, super zdjecia, super, ze pokazałaś ! :hug:

- Biondziu, dziekuje za wsparcie i przeprowadzenie separacji oraz za natychmiastowe wysłanie mnie na randkę ;)

Film nie jest o ułomnym facecie (nic mu nie dolega) tylko o człowieku prostym, który smiesznie gada. W zyciu nie potrafiłabym sie smiac z kogos kto naprawde jest pokrzywdzony przez los. Ja tam z tej Aldony miałam polewkę :)

- W ŻYCIU NIE PISAŁAM NIC o kotle zasypowym! :jawdrop: Niektórzy uzywaja zamiennie słowa piec - kocioł. Moze to błedne sformułowanie, dlatego bedę wyrażała się bardziej precyzyjnie. TAM JEST GAZ.

 

Emilko, a ile ci wyszło jadalni ? Licząc od krawedzi wyspy do sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu Mamikowa i jak cie nie kochać, co ?

Pracowac nie mozesz, jeśc i spac tez nie, wracasz z roboty do domu i szukasz jakiejś posranej babie forumów celem podejrzenia innych.

Dziekuje bardzo. Forum znam :) i przejrzałam je całe.

 

Na Twoje pytanie :

czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda się garaż zaanektować, to przenosisz gabinet do kuchni, kuchnię do jadalni, jadalnie do salonu, a salon do gabinetu i wszystko pasuje
- odpowiadam NIE WIEM. Pogubiłam się we "własnej" chacie. :lol2::lol2::lol2::lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]347194[/ATTACH]

 

 

 

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202016-02-18%252520003910.jpg

:lol2: No że jak się pogubilaś :lol2:

No to przecież Emila pięknie wyrysowala :rolleyes:

 

Edit: a właściwie, to jakie strony swiata tam są, gdzie jest ogród, z tylu, czy może bardziej z boku?

jaka duza działka?

 

no i jeszcze raz przypominam, że zmiana okien na parterze na drzwi balkonowe wiąże się z koniecznością zmiany nadproża

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...