Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Muszę poczytać, ale zdaje się, że tak jak w moim pelletowcu, w tym wielopaliwowych, żeby używać różnych paliw, trzeba wymieniać palniki, ruszty.

Mój poza pelletami może spalać drewno, ale wtedy trzeba mu odłączyć palnik pelletowy, wymienić z tego powodu drzwiczki i wstawić ruszt do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pesto ja to wszystko wiem, do tej pory miałam tę wątpliwą przyjemność posiadania pieców różnego kalibru (w tym kominka), na różne opały i wiem jak jest "czysto", "bezobsługowo" oraz co i jak się przechowuje.

To Mari ma wybrać źródło ciepła, a z tego co wiem ma być tanio.

A skazywanie się na tylko jeden rodzaj opału jest ryzykowne.

Są piece, w których można i peletem i innymi rodzajami opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale jak napisałam nie bez pewnych problemów, bo nie da się w tym samym palenisku palić i peletami i drewnem, a tym bardziej węglem.

Wprawdzie Iwona Pellets ma w ofercie kominek pelletowy, a chyba Szwedzi zrobili taki, który pali w kominku także drewno. Bardzo ciekawy model kominka.

 

Do przemyśleń kominek hybrydowy (pellet+drewno) z pompa ciepla do cwu w zestawie

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko ale 250 to za dniówkę?

Gdybym byla właścicielką Wilanowa to proszę bardzo ale nie jestem.

Jeden raz dawno temu pewna Pani z ogłoszenia tak mnie podliczyła, mąż do dzisiaj nie wie ile jej zapłaciłam ale przynajmniej dowiedziałam się ile cm2 mają moje parapety bo Pani miała takie stawki, osobno za okno , osobno za parapet.

Chyba rzucę robotę i zajmę się domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, dobra Roomba, która poradzi sobie z sierścią kotów to minimum 4500. Samsung jest o chyba 1500 zł tańszy. I to są dwa najlepsze na rynku, ale to nie znaczy, że oba są równie dobre. Kilka rzeczy Samsung ma lepszych.

 

Robota można użyć wyłącznie do odkurzania podłóg, chodników i dywanów strzyżonych, na dodatek tylko w miejscach do których będzie mógł dojechać.

Zaletą takiego urządzenia jest bezobsługowość.

Efektywność porównywalną z tradycyjnym odkurzaczem może mieć tylko przy systematycznym i w miarę częstym używaniu. Co jak wiadomo będzie kosztować i to może nawet więcej niż odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem.

Są bezworkowe, a więc mają filtry, ktore nie we wszystkich można myć. Często po prostu trzeba po każdym sprzątaniu wymienić – znowu koszt.

Po jakimś okresie użytkowanie będzie wymagał części zamiennych, a ceny tychże szybują pod niebo.

 

Skuteczność sprzątania też nie jest tak hop siup. Robot robi to zgodnie z wpisanym w program algorytmem, a ten przewiduje zmianę trasy poruszania się, gdy robot napotyka rzeszkodę. Zostawia tym sposobem miejsca niesprzątnięte. Najlepiej byłoby wynieść wszystkie meble z pomieszczenia i dopiero puścić robota :)

Poza tym roboty to właściwie automatyczne zmiotki, które dodatkowo mają otwór, przez który zasysane są pyliste zanieczyszczenia. Jednak nie ze wszystkim śmieciami dają sobie radę, bo siła ssania jest za słaba.

 

To tylko kilka problemów.

 

Mari, niestety masz rację :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam się w dobre ręce.

Piere, gotuje, prasuje, krawaty wiąże, usuwam ciążę.;)

Za dopłatą przedłuże gatunek lub odbędę stosunek.

Robie za miche ryżu i ładne widoki za oknem.

Szczepiona nieskutecznie przeciw wściekliźnie.

Uzależniona ale nie karana.

Bierze ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...