Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Mari dopiero co kupiłam lodówkę właśnie french door jest nią mega hiper zachwycona. W zeszłym tygodniu przeszła prawdziwy chrzest bojowy- zmieściłam w niej 2 olbrzymie torty, 2 pojemniki z ciastami, jakieś pojemniki z pralinkami, tortownice z sernikiem + nasze codziennie zakupy na 2 tygodnie

w zamrażalce było 20 litrów lodów, zajęły mi połowę zamrażalki - 10 pojemników po 2 litry.

kostkarkę mamy ale ręczną, zajmuję mniej miejsca, nie wymaga podłączenia wody, kostki w niej nie hałasują, chociaż rozwiązanie jest dość archaicznie - to taka szuflada którą się wyciąga, napełnia się foremki wodą, foremki są na takim ruszcie. jak sie kostki zamrożą foremki się obraca i kostki wylatują.

 

lodówkę mam beko, zamrażalki mam podzielony na poł słupkiem i w każdej zamrażalce mogę niezależnie zmieniać temperaturę w tym przerobić ją na lodówkę kiedy jest taka potrzeba.

 

brałam pod uwagę osobno lodówkę, osobno zamrażalkę - takie coś ma samsung, ma też bosh i pewnie wiele innych firm, ale miałabym tak samo ciasno jak miałam w zwykłej lodówce z zamrażalnikiem na dole. Teraz mam cudne panoramiczne półki, łatwy dostęp do wszystkiego, nawet jeżeli znajduję się w głębi.

o ciasnocie lodówek SBS nawet nie wspomnę, nie wiem jak można taki badziew kupować, wąskie głębokie klitki.

 

blat prawdziwy marmur??? zaraz ci pokaże linki http://www.houseloves.com/blog/2015/4/23/w-polsce-sie-nie-da-10-marmurowy-blat-kuchenny http://www.houseloves.com/blog/2015/12/29/od-inspiracji-do-realizacji-8-kuchnia http://www.houseloves.com/blog/2015/6/5/testuje-blat-marmurowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mari, Ty masz dużą rodzinę i Tobie jest potrzebna inna lodówka niż przy modelu rodziny 2 + 1 to oczywista oczywistość.

Wg mnie dobry jest pomysł z zamrażarka w spiżarce - dlatego pytałam jaki tam jest metraż.

Nas jest dwoje więc mamy nasz wymarzony model SBS z którego jesteśmy bardzo mega hiper turbo zadowoleni. Można taki badziew kupować i być z niego zadowolonym

Ale potrzebuję dużej zamrażarki - i taka stoi w pomieszczeniu technicznym, jest to świetne rozwiązanie, bo nie muszę w kuchni mieć wielkiego ohydnego potwora, który zajmie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puśka, no pewnie, że wszystko jest uzależnione od potrzeb.To indywidualna sprawa.

Anka jest matką karmiącą i potrzebuje dużej lodówki a najlepiej dwóch albo lodówa i zamrażarka gdzieś w spiżarni.

te lodówki, które wkleiła Emi są cudne ale zejdźmy n ziemię :(

 

SBS u Anki mógłby być ale gdzieś na zapleczu na pewno przydałaby się druga lodówka.

W SBS są szuflady, które na prawdę dużo pomieszczą, ale po przeczytaniu wpisu Emilki muszę zweryfikować rozumienie pojęcia „dużo":lol2:

Nigdy w życiu nie miałam w domu tyle jedzenia na raz:no: Nawet połowy tego.Dlatego pewnie jestem zadowolona z tego co mam, a kostki lodu u nas w ciągłym użyciu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smegi cudne, już nawet kombinowałam jak w moją przemalować na grafitowo i zmienić jej uchwyty na takie retro, na pewno lepiej by wyglądała, ale 18 koła nie mam i w najbliższej przyszłości mieć nie będę na taką fanaberię jak lodówkę, która jest identycznie wyposażona jak moja beco, która kosztowała chyba coś koło 4 koła.

 

a co do szuflad w lodówce to jakiś czas temu udało mi się dorwać pojemniki które podziwiałam w USA. nie są tak wypasione jak te amerykańskie, ale bardzo przydatne. Kupiłam je w biedrze :lol2: super sprawa. trzymam w nich drobne słoiki i kubeczki z jogurtami, wyciągam sobie na blat, spokojnie rozpakowuje torby z zakupami i później myk do lodówki. Nie trzeba stać i poł godziny kwitnąć w otwartej lodówce wstawiając jeden słoiczek po drugim. :lol2: mam tylko 2 i żałuje, że nie kupiłam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdziałam gdzieś dwie lodówki dostawione do kredensu -po obu stronach i zabudowane odpowiednio tak jak kredens. ale u Ciebie pewnie nie będzie pasować.

 

wizualnie chyba jedyne miejsce na lodówkę masz w ciągu koło zlewu, zaraz obok drzwi do spiżarki, a to już krok, żeby lodówę do spizarki wyprowadzić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny smeg mnie rozczulił.

Kuźwa! Ale pieeeeeeeeeeekna!!!!

Moja estetyka.

Wstępnie zgadzam się z wami, ale.szczegolowo odpisze z kompa.

 

Zamrażarka typu skrzynia na.trupa będzie i koniec kropka.

Ten temat już z bańki :)

Teraz dumam co z tymi lodowkami.

Jedna mam z mieszkania i zabiorę ze.soba.

Będzie stać w spiżarni tej zrobionej z szatni.

Nie wiem jak ugryźć te kuchenną :(

Mimo, że na takie plany jeszcze za wcześnie to chce mieć już gotowy projekt kuchni.

Od niego zależy o ile powiększyć otwór.do jadalni, gdzie i jak szerokie.drzwi do nowej spiżarni.

Zerknijcie na mój projekt.

Gdzie w tym układzie byście dały lodówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, przyznam, że nie podoba mi się zrobienie takiej śluzy z drzwiami do wc kolo kuchni, a obok spiżarka też mało ustawna

przy takim podziale jak u Ciebie masz dwa korytarze, jeden ta śluza, drugi w spiżarni

 

może kombinacja układu mojego i Twojego, teraz nie mam jak narysować, może uda mi się wytłumaczyć :-)

- przejściowa byłaby spiżarka, do toalety byłoby wejście tylko z holu,

- przejście z kuchni do nowej spiżarki tak jak w projekcie pierwotnym, ale dodatkowe drzwi zrobiłabym do przedsionka - tam gdzie teraz jest ściana ukośna,

- sciana oddzielająca - trochę na bazie mojej propozycji, tzn. wchodząc do spiżarni z kuchni po lewej stronie byłaby wnęka (np. na dużą lodówkę), tak jak jest na moim planie, od tej ścianki (pod kątem prostym) można postawić ściankę oddzielającą, tworzącą korytarzyk do wc, albo jeszcze lepiej, jeśli się da, to powiększyć wc o ten korytarzyk

 

jak znam życie, to i tak nikt nic z tego mojego opisu nie zrozumiał :-(:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, przyznam, że nie podoba mi się zrobienie takiej śluzy z drzwiami do wc kolo kuchni, a obok spiżarka też mało ustawna

przy takim podziale jak u Ciebie masz dwa korytarze, jeden ta śluza, drugi w spiżarni

 

może kombinacja układu mojego i Twojego, teraz nie mam jak narysować, może uda mi się wytłumaczyć :-)

- przejściowa byłaby spiżarka, do toalety byłoby wejście tylko z holu,

- przejście z kuchni do nowej spiżarki tak jak w projekcie pierwotnym, ale dodatkowe drzwi zrobiłabym do przedsionka - tam gdzie teraz jest ściana ukośna,

- sciana oddzielająca - trochę na bazie mojej propozycji, tzn. wchodząc do spiżarni z kuchni po lewej stronie byłaby wnęka (np. na dużą lodówkę), tak jak jest na moim planie, od tej ścianki (pod kątem prostym) można postawić ściankę oddzielającą, tworzącą korytarzyk do wc, albo jeszcze lepiej, jeśli się da, to powiększyć wc o ten korytarzyk

 

jak znam życie, to i tak nikt nic z tego mojego opisu nie zrozumiał :-(:lol2:

 

Nie wiem co zażywasz i jak często to robisz, ale proponuje zmniejszyć dawkę:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nasz przaśny jasnoszary granit strzegomski??? musisz mieć w domu jak w pałacu? może taki swojski granit będzie lepiej wyglądać w twojej wiejskiej kuchni (wiejskiej ze względu na usytuowanie domu) ?? na pohybel tym co chcą z nas zedrzeć kupę hajsu na marmury???? (zawsze tak myślę jak mnie na coś nie stać :lol2:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

To świetny argument żeby się pocieszyć i nie zwariować ;)

Granitu kompletnie nie widzę, a do domu na wsi najbardziej pasowało by drewno, ale go nie chce.

U innych swietnie to wyglada, ale znam swoją moc w łapie i jak dorwę takiego kotlesia i go pieprzne tłuczkiem to mi w blacie powstanie ramka w kosztalcie deski do krojenia.

Poza tym te olejki, masaże...eeeeee

 

Skoro nie carrara to co ?

Skoro nie marmur to co ?

 

Potrzebuje czegoś białego.

Broń Boże krem, żółte czy bezowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...