Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ano Borciu i wymysliłam i nie pogadałyśmy :(

 

Pestko, ale ja go caly czas wciagam w coś, prosze popatrz na piece, poczytaj, naucz się a ten tylko filmy ściąga, seriale i napisy do nich.

Ma generalnie wszystko w dupie.

Ja wręcz sie hamuję z decyzjami i pokazuje mu, ze zależy mi na jego zdaniu a on nie ma zadnego. nie bo nie, no bo no, e tam, nie słucha co mówie, olewa mnie, wychodzi, zmienia temat.

Jak w tej sytuacji mam z czymkolwiek ruszyc ?

Przykro mi bardzo, ale nikogo na siłe nie zmusze i do miłości i do entuzjazmu.

Nie to nie.

Bede sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, ociepliłaś poddasze wełną? Jeśli tak, jaką masz temperaturę na poddaszu? oczywiście przy mocnym nasłonecznieniu dachu.. przypuszczam, że w granicach 25-28 stopni. i na pewno nie masz pod dachówką czy blachą foli aluminiowej, która odbija ciepło..

A co do przewodzenia ciepła wełny, później napiszę..

 

Pewnie, że wełną i bez folii. Tak się to robiło, gdy dom budowaliśmy. O folii doczytałam się jak już nie było mowy o dołożeniu bez demolki. Dołożyliśmy 15 cm wełny skalnej, i mamy na poddaszu razem 35 cm ocieplenia. Skosy są deskowane, a pokoje mają po co najmniej 5 m wysokości w najwyższych punktach, co też ma swoje znaczenie. 3 dni temu było 23 stopnie. W zeszłym roku przy 40 stopniach po południu przy płn-zach ścianie na poddaszu po 4 dniach doszła temperatura do 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie tak działa. Możesz pytać o zdanie do usr..., a on i tak będzie się czuł nieszczęśliwy i wymieciony miotełką pod łóżko. BO, TO NIE ON pyta Ciebie, bo ON nie ma tej możliwości, żeby pokazać w tak prestiżowej sytuacji, że to JEGO zasługa i JEGO zdanie jest najważniejsze. Faceci strasznie źle to znoszą. Są tacy, co zaczynają pić i bić. I raczej nie można liczyć, żebyś dała radę, go przekonać do współudziału. Raczej powinien mu nakłaść do zakutego łba jakiś kumpel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wełną i bez folii. Tak się to robiło, gdy dom budowaliśmy. O folii doczytałam się jak już nie było mowy o dołożeniu bez demolki. Dołożyliśmy 15 cm wełny skalnej, i mamy na poddaszu razem 35 cm ocieplenia. Skosy są deskowane, a pokoje mają po co najmniej 5 m wysokości w najwyższych punktach, co też ma swoje znaczenie. 3 dni temu było 23 stopnie. W zeszłym roku przy 40 stopniach po południu przy płn-zach ścianie na poddaszu po 4 dniach doszła temperatura do 28.

No widzisz, jednak przewodzi ciepło przez wełnę... Gościowi doradziłem zbrojoną folię aluminiową i jest zadowolony...

Pytanko, czy między deskowaniem a wełną skalną jest wolna przestrzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi ja pokazuje jakie łóżko miało byc w planach w poprzednich chałupach.

Teraz szukam czegos równie rozłozystego, ale juz bez konstrukcji pod baldachim chociaż z drugiej strony jakby takie rureczki przytwierdzic sprytnie do skosu to moze i by cos z tego wyszło.

 

 

Pytałas o metraż naszej/mojej sypialni...

Nie wiem tego dokładnie ale jak tak sobie przypomne układ tego pietra, układ klatki schodowej i układ pietra dzieciowego to po podlodze jest tego sporo.

Zerkam do rzutów...momencik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałam podeprzeć sie zdjeciami bo z rzutów tez nie umiem sobie przypomniec dokad to leci i jestem w szoku.

Wychodzi na to, ze podłoga sypialni leci nad pokojami i lazienkami o metrażu: 14,3 + 30,5+ 9,1 + 9,1 = 63 m ??????:o

 

Myslałam, ze tam ze 20 wyjdzie.

kompletnie nie czuc tej powierzchni ale to pewnie przez skosy, które leca az do podłogi no i jest tam nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach kopertowy pogibany.

Ścianki kolankowej brak.

Wysokośc nieznana ale i Ja( 165 cm wzrostu) i mąz ( 174 cm wzrostu) chodzimy tam na baczność i jeszcze mamy luz nad głowami.

 

Rozbawiłas mnie sala balową :)

A skad wiesz ?

Może własnie balety będe tam urządzała.

 

Sprawdzam rzuty i weryfikuje ze zdjeciami i slowo daje, ze to tak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałam ci zdjecia.

Luknij na to od frontu na którym są zaparkowane dwa samochody.

 

Dachu nad garażem nie liczymy bo to dach pokoju nad garazem.

Nad wejsciem masz 3 okna - to pokój i dwie łazienki a nad nimi dach. To dach nad nasza sypialnią od strony frontowej i widac tam okno dachowe.

To co widac na tym zdjeciu ma powierzchnię- 9,1 = 9,1 + 14,3

 

Poleć teraz na fotkę od storny ogródka.

Nad scietym oknem pietra masz dach i to równiez jest dah nad nasza sypialnią i to ma 30,5 metra.

Jakby nie liczył wychodzi 63m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko będziesz mieć klucze to przejdź sie tam na stryszek i wyrysuj sobie na podłodze kredą gdzie masz wysokość pomieszczenia akceptowaną, wymierz nanieś to na rzuty,

patrze na te fotki i ni huuu nie mogę sobie wyobrazić tego pokoju. :lol2: no i fotki zrób tego poddasza, żebyśmy mogły ten baldachim sobie tam domalować :)

albo wstawić ten z tą ramą, bo jak 60metrów to może taka kolubryna akurat się tam wpasuję, a jak nie to kawałek rurki i powiesisz te firanki luzem i też będzie bosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...