Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

a nie można lodówy wywalić na tę ścianę gdzie witryna ? pociągnąć szafki do końca i ewentualnie postawić płytszą witrynę na szafkach - tam gdzie teraz lodówa, tylko nie do samego okna - żeby taka wciśnięta nie była ?

 

A dlaczego płytki muszą być do sufitu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej ekipo remontowa!

Po pizzy porwałam dzieciaki i pojechaliśmy do naszego domu.

Jestem.zalamana.

Działka wygląda jak poligon doświadczalny.

Ogrodzenie obrośnięte buszem.

Jakieś łachudry powycinały nam gałęzie w największych drzewach.

Zabezpieczenie otworu w dachu ( pod okno dachowe) tak jak się obawiałam, puściło.

Nie wiem czy was też dopadały takie myśli ale odechciało mi się tam mieszkać.

Edytowane przez marimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamiku, tam się nie da.zrobic.drzwi.

Zbyt wąsko :(

Podoba mi się ten układ czyli z kuchni drzwi do spiżarni i do pomocniczego.

Jest przejrzyście i wygodnie.

Problemem jest zbyt mała ilość szafek.

Może któraś z was ma inny pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni ale przy moim układzie wnętrz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam :D

 

przestań szukać dziury w całym - masz 2 spiżarki obok!!! na jaki ciort chcesz pchać więcej szafek do kuchni??????

zrobisz w jednej typową spiżarnię na żarcie, a w tej drugiej na klamoty - wielkie gary, blachy, i naczynia na które nie ma już szafek w kuchni

dodatkowo w takiej wielkiej witrynie pomieścisz wszystkie naczynia - to już odpadają przynajmniej ze dwie szafki

 

głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, kolejna próba

Mari kuchnia wersja 788.JPG

 

i tłumaczę, proszę słuchać uważnie:)

- "piękny" kolor majtkowy - niska zabudowa, szafki, szuflady, zlewozmywak, kuchenka - długości zabudowy orientacyjne, proponowane

- żółty - wysoka witrynka, wychodzi mi około 1,2m, głębokość 40 cm

- brąz - lodówka,

- UWAGA - zielony - stół rzeźnicki (jeden albo dwa), wymiar 0,6 na 0,8m - WYŻSZY niż szafki, na kółkach, tak aby można było postawić zgodnie z zapotrzebowaniem, czyli pod oknem, albo jako przedłużenie wyspy, albo jeśli nie potrzebujemy blatu, to najeżdżamy nim na wyspę - mam nadzieję, że koleżeństwo zrozumiało :yes:

 

na czerwono wpisałam orientacyjne odległości, jest więc wszędzie dobry dostęp, przed lodówką jest miejsce, dojście do kuchenki ze spiżarni lewej bez konieczności okrążania wyspy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam uwaznie i rozumiem ze:

Nic praktycznie nie zmieniłas tylko zamiast stołu dałas wyspe na srodku i ruchomego pomocnika, tak ?

Pomocnik ma wjeżdzać nad wyspe czy pod nia bo tego nie ogarniam ???

 

Karolino, po wczorajszym "napadzie" obojetnosci, wszystko mi zwisa obojetnym kalafiorem.

Zabieram sie za pierogi i przetwory bo musze odpocząć.

Mam wrazenie, ze tylko Ja szukam, planuję, rozmyslam i angazuje się.

Od tygodnia smurf sie nie odzywa i zachowuje sie skandalicznie.

Pieprze to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari kuchnia wersja 789.JPG

zmiana nie jest diametralna, bo rozumiem, że takiej nie chcesz, ale wg mnie w tej wersji jest dużo funkcjonalniej, unikasz narożnych szafek, które są niewygodne, układ jest klarowny, spełnia Twoje wytyczne

w tym układzie:

- nie masz problemu z grzejnikiem,

- masz dodatkowe szafki,

- masz dodatkowy blat, do tego mobilny, więc jeśli latem będziesz chciała mieć go pod oknem, to nie ma problemu,

- dodatkowy blat – ruchomy pomocnik ma być wyższy niż szafki, tak aby szafki znalazły się pod nim, więc dodatkowy plus, bo czasem wygodniej jest zrobić coś na wyższym blacie

- masz lepszy dostęp do lodówki, bo przed drzwiami masz przestrzeń,

- masz w ogóle lepszą komunikację pomiędzy spiżarniami, kuchenką a lodówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mamiku, chyba jednak wolę półwysep.

Zobacz jak niewygodnie sie wchodzi do kuchni.

Obliczyłas ze to ok metra ze wszystkich stron.

To w zasadzie jeden krok i robi sie korek.

Przy takim układzie, funkcjonowanie kilku osób jednoczesnie, staje sie bardzo niewygodne.

 

Cały czas poszukuje sprytnych rozwiazań tzn. tanich acz efektownych i załamka.

Co gdzies zadzwonię to wala taka cene, ze cycki opadają.

Cos czuję, ze po urzadzeniu tej chałupy, bede nimi powłóczyła.

 

Ponieważ, uparta mam nature i dociekliwą, wpadłam na inny pomysł i chyba fajowy, ale o tym napisze dopiero gdy dogram szczegóły i obdzwonie kogo trzeba.

 

Piszac o szukaniu, a w zasadzie o NIE szukaniu miałam na mysli smurfa a nie was.

Wiem, ze sie angazujecie i chcecie pomóc co doceniam i jestem bardzo wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam :D

 

przestań szukać dziury w całym - masz 2 spiżarki obok!!! na jaki ciort chcesz pchać więcej szafek do kuchni??????

zrobisz w jednej typową spiżarnię na żarcie, a w tej drugiej na klamoty - wielkie gary, blachy, i naczynia na które nie ma już szafek w kuchni

dodatkowo w takiej wielkiej witrynie pomieścisz wszystkie naczynia - to już odpadają przynajmniej ze dwie szafki

 

głowa do góry :)

 

Zgadzam się, jak masz spiżarki to spokojnie możesz mieć mniej szafek niż w mieszkaniu.

 

A ten półwysep/wyspa to ma być taka jak na wizualizacji?

Jeśli tak to może jednak z tego zrezygnuj i zrób półwysep na szafkach będziesz mieć to co ci brakuje.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki jest też plan Dorciu :)

 

Zastanawiam się też nad rezygnacją z kuchenki wolnostojącego na rzecz płyty gazowej i zbudowaniu po lewej stronie zlewu słupka z piekarnikiem.

 

Może Emilka zechciałaby zwizualizować te pomysły???

Emi a jest u ciebie w programie możliwość zrobienia zdjęcia z lotu ptaka?

Ciekawa jestem jak by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, zgadzam się z dziewczynami, że przy dwóch spiżarniach miejsca w szafkach Ci nie zabraknie:yes:

Jeśli chcesz więcej szafek, to muszą być na środku, bo przy ścianach już miejsca nie ma:yes:

 

Robiąc wyspę jak w mojej propozycji, możesz ją zrobić krótszą o 20cm, będzie miała 180cm, wejście do kuchni 130cm, więc o żadnym zatorze nie może być mowy:yes:

Pozostawiając półwysep masz za to totalny korek, zator i armagedon kolo lodówki:yes: Do lodowki sięga się często, do tego robią to domownicy, czyli Ty idziesz do spiżarni po makaron, a w tym czasie Toje dziecię chce jogurcik - przy rozwiązaniu z wyspą masz przejście nie kolidujące z dzieckiem, przy półwyspie jest jedna droga, więc albo jogurcik, albo makaron:yes:

 

Jesli chodzi o ergonomię, to rozwiązanie z wyspą jest bez porównania lepsze, ale oczywiście jeśli serce Ci mówi "półwysep", to z sercem się nie dyskutuje :yes:

 

Wczoraj trafiłam na jakiś program o domach, właściciele rozbudowywali dom i jako główny element funkcjonalno-dekoracyjny zastosowali ... crittall windows :D dzięki temu dowiedziałam się, że te Twoje szklane drzwi z czarnych, stalowych profili mają nazwę i są swego rodzaju stylem w budownictwie/architekturze :yes:

Najlepszy, niesamowity efekt dają, jeśli montowane są we wnętrzach na jednej linii z takimi samymi oknami (a wlasciwie ścianą ze szkła) ze ścianą zewnętrzną, u Ciebie, tak jak planowałaś, takie przeszklenie na linii wiatrołap- wyjście na taras, wyglądałaby :jawdrop::jawdrop::jawdrop: i "zrobiłoby" całe wnętrze

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamiku i Pusiaku, wiem ze trzymać będzie gdzie.

Chodzi mi oto ze spiżarnie i pomieszczenie pomocnicze zamierzałem wykorzystywać na trzymanie rzeczy drugiej potrzeby, mniej używanych a tu się obawiam, że staną się one przedłużeniem szafek kuchennych.

Nie gromadze przydasiow i nie trudnie się zbieractwem ale wydaje mi się, że nie pomieszcze się nawet z rzeczami potrzebnymi na już i w tej chwili.

Wczoraj latałam z miarką jak głupia.

Mierzył wszystko co dorwalam bo przez juz prawie3 lata mieszkania u rodziców, widzę co kompletnie nie działa, co mi przeszkadza, z czego się nie korzysta.

 

Powiedzcie mi, jaką powinna być wysokość wyspy/półwyspu?

 

Mamiku, wiem kochana :)

Uwielbiam te przeszklenia tak bardzo, że chyba urodziłam się po to żeby je mieć ;)

Może za kiedyś, kiedy będzie kasa, wymienię tez okna na czarne oczywiście z podobnymi podziałami jak w stalowych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari blaty zrób idealnie pod siebie, nie tak jak piszę w necie w poradnikach. szafki możesz mieć na różnych wysokościach. inną do zagniatania ciasta, wałkowania - ktoś kiedyś pisał, że najlepiej ciasto sie na stole wałkuję i dlatego w kuchni musi być stół, dla mnie to jest kompletna masakra, wałkować w pozycji zgiętej w pół :bash:). inną wysokość do gotowania na płycie, inną wysokość do zmywania, jeżeli ktokolwiek wykonuję jeszcze taką czynność w erze zmywarek :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...