Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

U mnie śmiga Candy od jakiś 7 lat, nic się z nią nie dzieje póki co, pranie codziennie albo nawet 2 razy dziennie, mam nadzieję, że nie spieprzy się, jak ją pochwalę, też bym chciała nietoperki, mogę zamówić ze 2 sztuki u was, może je rozmnożę.

 

No to wyjdzie jak zawsze w opiniach ja miałam Candy dawno ale pralko suszarkę nie wytrzymała chyba 5 lat a takie dwa w jednym to nieporozumienie nie tylko wkład mały do suszenia ale w instrukcji było nie dla kurtek z podpinką podszewki też nie, w sumie to wg tego tylko bawełna koszule dostawały bąbli na kołnierzykach klej puszczał ręczniki takie mało świeże były w końcu nie używałam suszenia.Nie wiem jak teraz jest.

 

Z kolei samsung ale silver od 2006 czy 2005 chodził i został do teraz w starym domu bezawaryjnie.

 

Teraz kupiłam LG z funkcją pary na razie ok ale dwa miesiące to za mało na wydawanie opinii.

 

Ja tam suszarkę pewnie kupię ale osobną na pewno i jak się w końcu wykończymy,,,

 

Sąsiadka wiosną kupiła Boscha suszarkę chwaliła na początku bardzo jak teraz nie wiem , widziałam filtr pełen farfocli i zrobiło na mnie wrażenie ,choć teraz widuję pranie na jej tarasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

suszarka wymaga tylko wpięcia do prądu - u mnie długo stała w salonie :D zanim jej docelowe miejsce nie zostało przygotowane - wtedy woda po suszeniu zbiera się w zbiorniku (tu gdzie w pralce proszek sypiesz) i trzeba wylać po suszeniu

jeśli stawiasz na pralce to najlepiej podłączyć odpływ do tego co idzie do pralki i wtedy nic nie trzeba ręcznie wylewać - tak teraz mam zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja whirlpoolowa nastolatka bezawaryjnie działała 15 lat, po upływie tego czasu 2 mniejsze awarie - wymiana szczotek w silniku (szczotki 15,- + dojazd i wymiana i się zrobiło stooooo zł ;) ) i pompki (kupiona w serwisie za 30,- wymiana rękoma ślubnego mojego)...

ale to konstrukcja prosta była - pranie w temp. wysokiej i niskiej, krótkie i długie, wirowanie i nie miało się tam co psuć... nie wiem jak był zamocowany bęben (jak rozbierzemy to sprawdzę z ciekawości), ale nie wędrowała po kuchni...

co do tych pralko suszarek to więcej tam teraz elektroniki niż prania i tego się boję... pralka ma prać i wirować, ewentualnie suszyć, a nie wysyłać meile smsy i powiadamiać na fejsbuku że gacie się wyprały...

piorę kołdry, koce i pościele, więc potrzebuję czegoś z większym niż obecnie bębnem - czyli w kg to będzie 5,00 +... nie wiem ile waży taki koc czy kołdra jak namoknie, ale to właśnie je chciała bym suszyć zimą w suszarku... latem wiszą na sznurku w ogrodzie, wiec to nie problem... problemem jest 35 m2 mieszkania i ograniczona przestrzeń... zimą pościeli i koców nie piorę w domu zbieram w pojemniku i czekają do wiosny, a jak mnie wkurzą podczas świątecznych porządków to zawożę do pralni... od wczesnej jesieni do późnej wiosny denerwuje mnie suszarka z praniem rozstawiona w naszym 18 m pokoiku... i tak już od 16 lat - z przyjemnością się tego pozbędę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - FILTR... pamiętam jak te 100 lat temu wyjęłam pranie z suszarki to mnie zaskoczyła ilość tego filcu (nie wiem jak to nazwać) w bębnie i na drzwiczkach, który trzeba było zebrać i usunąć - normalnie jak piłka do ręcznej taką kulę ukulałam...

 

łukasz69karolina - wyczytałam, że ta woda to podobno destylat jest i można wykorzystywać do parownic czy żelazek... do picia się nie nadaje :D

 

no właśnie - jak wybudujemy, to... ale to pewnie jeszcze trochę potrwa i pewnie to co "dziś" (o ile dobrze wybiorę) osiągnie wiek lat nastu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołdra 2x2 nie mieści mi się w 5,2 kilo wsadu, ogólnie niewiele mi się do niej mieści. ale poprzednią łazienkę miałam malutką, stała tam kiedyś pralką ładowana od góry, kilka razy pobeczałam się przy jej używaniu i szybciutko wypierdoliłam, zastąpiłam tym samsungiem. Mój jest rocznik 2008.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołdra 2x2 nie mieści mi się w 5,2 kilo wsadu, ogólnie niewiele mi się do niej mieści. ale poprzednią łazienkę miałam malutką, stała tam kiedyś pralką ładowana od góry, kilka razy pobeczałam się przy jej używaniu i szybciutko wypierdoliłam, zastąpiłam tym samsungiem. Mój jest rocznik 2008.

 

A czy ktoś wie a najlepiej suszył kołdrę w suszarce da się co tam instrukcja w tym temacie,czy wsad kołdry jest potem ok ?

 

Ja mam 10 kg pojemności, a jaki załadunek mają suszarki taki największy?

 

W tej dwa w jednym to była połowa wsadu tylko do suszenia a chyba 5 kg miała pralka.

 

W mieszkaniu to suszarka jak najbardziej ja na razie wieszam w pralni ale jak przyjdzie do zakupu to chcę z jak największym załadunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż, wyjatkowy przyrodnik ;) odrózniajacy jedynie kure od psa, opisał ptaszka nastepująco: taki malutki z różowymi nogami.

KONIEC OPISU :lol2:

 

To zapewne młody flaming ;)

 

Miałam pralko-suszarkę przez 10 lat , jako pralka była ok - jako suszarka raczej do niczego.

A konkretnie raz w roku do kurtki puchowej.

Nieporozumienie - mały wsad, długo suszy - szkoda kasy.

Edytowane przez Zochna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam suszarki 8kg i 9kg. Nie spotkałam 10kg ale pomijałam te powyżej trzech tysięcy. Jeśli chodzi o pralko suszarkę to słyszałam sprzeczne opinie. Myślę że jeżeli ma się miejsce to lepiej osobno ale w małym mieszkaniu leprze to niż nic. Z mojego wywiadu wynika że suszarki z np 8kg wsadu mają dużo większy bęben niż pralka z tą samą pojemnością. Stąd ta różnica w maksymalnym wsadzie pralki i suszarki, bęben ten sam skoro jedno urządzenie a suszenie wymaga większej przestrzeni. Jedno wyjście, jeśli chce się używać suszenia to włączając pranie trzeba patrzeć na maksymalny ciężar wkładu dla suszarki a nie pralki i będzie spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze jest to, że u nas są dostępne głownie tylko pralko-suszarki. np. ta LG - nie ma do niej suszarki do kompletu :bash: ciemnogród absolutny, U Mani w Kanadzie do wyboru do koloru suszarek a my skazani jesteśmy na rozstawianie suszarki drucianej w salonie w mieszkaniu w bloku najlepiej :bash: albo majtki na balkonie suszyć na sznurkach :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu, myślałam że głównie wlewa się otworem w pokoju nad garażem ale okazało się ze tylko odrobinkę kapie.

Otwór zabezpieczony był całkiem nieźle tylko po ostatnich burzach nieco folie podniosło.

Leje się ciurkiem z otworu gdzie jest wylaz dachowy tzn myślałam że.to wylaz a wczoraj mąż odkrył ze na otworze położono tylko płytę która się zsunela i mamy jezioro w naszej przyszłej sypialni i szczelina między biegami schodów leci woda piętro niżej.

Sytuacja jest tragiczna :(

Myślałam że umowie się natychmiast po odbiorze kluczy bo przecież od oględzin do prac tez trochę czasu minie a tu dupa.

Szefowa firmy dekarskie juz drugi dzień się nie odzywa także chyba poszukam kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marija - decyzji jeszcze nie podjęłam, bo musiałam do pracy jechać na II zm....

ale nie to chciałam Wam opowiedzieć...

 

moje drogie kuleżanki... mąż jak to mąż, w kieszeni ma wąż... jęczy i stęka: czy ta pralka musi być taka droga, a po co z suszarką, kiedyś w strumieniu prali na tarce... dziś wrócił wcześniej z pracy, przebiera się, a ja paczę i oczom własnym nie wierzę.... :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: normalnie szczęką o podłogę zaryłam, a ze śmiechu się o mało nie rozpękłam... a mój ślubny: no co, gacie mi się skończyły to znalazłem kąpielówki... kupuj tą pralkę... i tak sobie pomyślałam, jak go trochę dłużej przetrzymam to może trochę więcej od tego węża wycisnę :wiggle:

 

Marija, a ten miglanc od kluczy już wrócił z tego urlopu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...