Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ala, temat podłóg jest dla mnie najistotniejszy bo warunkuje kolejne decyzje.

Teraz z tym moim nieboszczykiem nie da sie pogadać ale jak dojdzie do siebie to spróbuję przeforsowac swoja wizję.

Wiem , co powie ! Najpierw kup dom a potem będziesz mysleć ! Ble, ble, ble....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Aniu na 153 pisałam,że macałam chapele ...te XVII wieczne są cudowne...

Aniu jak wymyślisz coś co wygląda tak samo a kosztuje połowę to przez tydzień czyszczę ci trawnik po kudłaczu.....

 

U nas dzisiaj pełne słońce ale zimno , ja mam plan na weekend pt. kiełbasa wielkanocna , jadę po zamówione mięsko i robię białą kiełbaskę , może masz Aniu jakieś rady w tym temacie:)

 

Aniu jakby przy poszukiwaniach różności dla siebie przemknąłby Ci jakiś stół pasujący pod taką podłogę to daj cynk:rolleyes:

 

Miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Aniu na 153 pisałam,że macałam chapele ...te XVII wieczne są cudowne...

Aniu jak wymyślisz coś co wygląda tak samo a kosztuje połowę to przez tydzień czyszczę ci trawnik po kudłaczu.....

 

U nas dzisiaj pełne słońce ale zimno , ja mam plan na weekend pt. kiełbasa wielkanocna , jadę po zamówione mięsko i robię białą kiełbaskę , może masz Aniu jakieś rady w tym temacie:)

 

Aniu jakby przy poszukiwaniach różności dla siebie przemknąłby Ci jakiś stół pasujący pod taką podłogę to daj cynk:rolleyes:

 

Miłego dnia!!!

 

Nawet nie wiesz jak sie ciesze !!!

Ktoś WRESZCIE rozumie mojego świra :) Wiem, że są piekne. A jak cena ? Nie zraziła Cię ? Nie zemdlałaś ? Nie osiwiałaś ? A może wogóle jej nie widziałaś ? To co wkleiłam na zdjęciu to były kasetony...to u mnie chyba by raczej odpadało ale sama faktura, sam kolor, zrycie...miodzio.

To co ? Pałacyk ?

 

A teraz na powaznie. Rozumiem, ze planujesz juz zakupy pod Belfast, tak ? Nie bardzo mi się to tam widzi. Dom jest dość nowoczesny. Można tam dac jakies starocie ale nie takie.

Pozwolisz sobie zaproponować cos innego co wyglada równie fajnie .....?

Dałabym zwykła, długie, ługowane deski. Do tego wstawiasz juz co chcesz. Chcesz iść w nowoczesność - prosze bardzo, chcesz dorzucić trochę szrotu - prosze bardzo. A może kilka mebelków z innych bajek - tez będzie fajnie.

Nie wiem czy wiesz jak działa ług..Drewno po ługowaniu, robi sie jasne, trochę podniszczone bo ług wyżera. Przypomina to troche kolor drewna wyrzuconego na brzeg przez morze. Według mnie u Ciebie będzie to wygladało rewelacyjnie. Kolejna opcja to jednak wielkie płyty gresowe w jednym kolorze. Masz duże przeszklenie, będzie bardzo jasno. Zrobiłabym wewnetrzne żaluzje ( drewniane oczywiście !!! ).

Przemyśl to. Masz jeszcze czas :)

 

Kiełbasa mówisz ??? Oj jak Ja bym chciała porobic domowe wędliny. Nie mam gdzie wędzić.

Rady w tym temacie ? Zrób więcej i wyslij do Wawy ! :lol2:

Mam taka stronkę z domowymi wyrobami...może znasz ?

 

http://www.chefpaul.net/index/1/index.html

 

Masz tam kiełbas i mięs do bólu....Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu!

 

ceny za kasetony nie znam ,nie było ich w tym sklepie a pani chyba uznała,że nie stać mnie na te deski bo byłam jedynym klientem w sklepie a ona zupełnie mnie nie zauważała .

wyciągnęłam z niej cenę za deski ,nie wiem jaka szerokość ale ponoć wszystkie wybarwienia w granicach 400 m2.

 

Wewnętrzne żaluzje odpadają , jakiekolwiek ,nie mam zamiaru żyć w kurzu .

 

jasny gres mówisz??? dechy ługowane??? myślałam o szarym łupku ale nie będziemy teraz o to się kłocić , też muszę z kopyta zająć się sprzedażą bo inaczej nie ruszę.

 

zastanawiam się nad ogrzewaniem , to jest istotne bo muszę wiedzieć czy robić przyłącze gazu.Marzy mi się gaz +rekuperacja , trochę strach rachunków:eek:

 

też nie mam wędzarnika , robię kiełbaskę białą będę ją parzyła no a potem cebulka+czosnek i do piekarnika.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak przeglądam wczoraj nabyty katalog chapel to widzę piękne kolory :XVII wieczny -biały, naturalny biały. wapnowany biały ...też by się nadały ??..

 

tylko jest jeden zonk jak dam dechy to odpada podłogowe ogrzewanie w salonie , tam nie ma gdzie dać kaloryfera!!okna do podłogi...:bash:...

 

może wystarczy podłogówka w reszcie powierzchni parteru???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keiłbasa :

 

U nas na wsi ciężko o jelita. Wiesz, że Ja prosta baba. Krowy doić, sierpem zboże rżnąć, kury macać no i swojskie jadło pichcić. Wiocha to moje najwieksze marzenie ale nikt go nie podziela. Wypierniczyłabym na łono, warsztaty kiełbasiane zrobiła i bysmy w chustkach na głowie przyspiewki spiewały.

Ala, na drutach by pomykała, Bastki wungla nawiozła, Mejuś gotowałaby pręgę....fajnie by było :)

 

Na dzień dzisiejszy....jestem w doopie głębokiej...plany są ale kasy brak.

Z twoimi planami nie dyskutuję bo są Twoje.

Jak już będziesz działała na powaznie to kochana ! Taką chałupę Ci wyrychtujemy, że klękajcie Śląskie Narody :) Bilety będziesz sprzedawać !

Ogrzewanie rzecz wazna. Myślałaś o grzejnikach kanałowych ? Pod duzymi przeszkleniami warto je zrobić. A może przeszklenie podnieść do góry? Powstanie Ci niski murek pod oknem na którym dasz grzejnik. Są teraz takie kosmosy, że aż ładne :)

 

400 za metr ? Stuknęli się w strych ? Kochana ! Za takie pieniądze to Ja sama sobie te kasetony wystrugam .

Obrażam sie na nich ;)

 

Uciekam do roboty bo wczoraj zabalowałam i niczego nie zrobiłam ale dziś ?????????????????????????????????????

WYMIATAM SIOSTRY ! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Wejdź sobie na stronę Domy z Wizją. Są tam bardzo ładne domeczki z aranżacjami wewnątrz. Poogladaj sobie co i jak....Może cos Ci wpadnie w oko. Może cos lepiej rozkminisz. Może zmienisz projekt ? ;)

 

Uciekam i pozdrawiam koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...