Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Mej...przeginam ? :oops:

 

Obejrzałam wszystkie i te ostatnie to to czego szukam :) Wiesz po ile ?

 

Nie podejrzewalam Cię o takie klimaty ! Dom macie raczej nowoczesny a tu maroko, meksyk i tegesy......

 

Boje się wzorów. Ja z tych co szybko sie nudzą i stale by cos zmieniały....taki wzór wykończył by mnie nerwowo bo nic z tym cholera nie zrobisz.

Nie mniej, podobaja mi sie ale u kogoś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może i nowoczesny....ale ja na starość zaczęłam się podkochiwać w stylu starołódzkich kamienic...wiesz, takich z artystyczną duszą...bohema, eklektyzm itepe....tudzież lofty oraz klimaty nowojorskie i ogólny misz masz chyba...?

a że do końca sama się nie mogę zdecydować to wyszło jak wyszło....powiedzmy, że mam w miarę neutralną bazę;)

 

edit:

aaaaa.....kumam :lol2:

znaczy zajarzyłam pomyłkę imienną wcześniej

wiiidzsz, i se nawet dołożyłam że moje m to dom jest ;)

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś dzień świra !!!

Tu opieprzam męża. Tu leki i inne. Spakowałm 2 pudła, kolejne czekaja na swoja kolej. Teraz napiernicza mnie brzuch więc przysiadłam bo mam jakąś nerwówkę...coś nie teges....Zupa sie grzeje, a jak mi przejdzie to dalej do roboty !

Mój kochany i zacny mąż, najpierw sobie spał, w dupe sie podrapał a potem...włączył sobie film na kompie. Teraz znowu spi...

Same powiedzicie jak mozna NIE DOSTAĆ kurwicy, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i może do tego, poczciwe zieniowskie kafelki ;)

http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/kolekcje_maciej_zien/barcelona.html

 

maj fejwrit:

[ATTACH=CONFIG]177194[/ATTACH]

 

Zienia znam, nawet przed chwilka oglądałam Barcelonę własnie. Miałam nadzieję, że oni maja te płytki ale niestety....Spojrzałam też wreszcie na cennik i koparka mi opadła. Drogawo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz ci los, tylko dwa dni Cię nie ma a tu pińcet stron do nadrabiania

aktualnie jestem na 140 a tu 165 widzę na budziku

masakra pieronice z Was straszne nagadać się nie możecie http://emots.yetihehe.com/1/klotnia.gif zazdrość mnie ściska, że beze mnie ;)

 

Strasznie, chciałabym miec kominek w sypialni.

I tu pytanie do Mariolki. Można sobie zrobić ? W projekcie nie ma tam nawet komina.....

 

Teoretycznie to jest do zrobienia ale w praktyce zdarza się, że bywają sytuacje, gdy jest to operacja niemożliwa

Jeśli ma to być prawdziwy kominek, a nie atrapa, czy też koza, dla której komin jest zbędny, trzeba go dobrze umiejscowić. Komin musi mieć fundament, albo inną drogę odprowadzenia obciążeń, stąd konieczność powiązania go z elementami nośnymi budynku. Do tego w miejscu usytuowania kominka strop powinien mieć zwiększoną wytrzymałość na obciążenia, pomieszczenie w którym ma być kominek musi być już zaopatrzone w komin wentylacyjny (to obowiązek), no i kominek nie może kolidować z instalacjami elektryczną i grzewczą. Dlatego w przypadku budynku istniejącego miejsce usytuowania dobudowanego kominka bardziej wymuszone jest względami rozwiązań architektoniczno - budowlanych, a nie tym, gdzie byśmy chcieli go mieć.

 

W domu mojej teściowej, pomimo chęci i przymiarek kilku fachowców, kominka nie dało się zrobić.

Ale skoro jest to nowy budynek to myślę, że został zaprojektowany wg nowych wytycznych, więc jestem dobrej myśli.

Mam na myśli ten budynek o którym pisałaś u Olinki, że jest do samodzielnego wykończenia i indywidualnego odbioru przez nadzór budowlany, tak? Jeśli tak, to na pewno taka zmiana musi zostać uwzględniona przez kierownika budowy i formalnie zgłoszona - on będzie wiedział jak to załatwić.

Aniu musiałby na projekt rzucić okiem architekt lub budowlaniec i myślę, że najpierw podsunęłabym ten temat budowlańcowi, są praktykami i często oni podsuwają rozwiązania architektom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM NA 149 STRONIE i pędzę dalej http://teraz.com.pl/vardata/gify/emoty/emoty022.gif

 

a teraz jak planuję zmienic górę....

Jak na razie na górze są 3 pokoje i dwie łazienki. Barkuje jednego pokoju dla dziecka.

Mój pomysł :) Najprostszy i najkorzystniejszy...wymaga jednak chyba jakis pozwoleń. Jak myslisz Mariolko ? .

 

[ATTACH=CONFIG]176747[/ATTACH]

 

kochana to żadna zmiana, nie wymaga żadnego zgłoszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uf wreszcie jestem, BOGATA LEKTURA

w sprawie dziada i innych mężów uśmiałam się i powiem Wam, że ja mojemu nic nie mówię, choć czasem mnie pyta dlaczego się tak szczerzę sama do siebie. Na to ja mu tylko, że z koleżankami mamy wesoło, ale naszych tajemnic nie zdradzam i nic mu nie mówię. :no::no:

 

Co do wędzoka, jak się u nos godo, krowy i słonia powiem tylko, że mój rozum tego nie ogarnia :eek: ale o co chozi?:eek:

 

co do głosownia - jak dla mnie only deski - aj lajk it

 

no i potwierdzam Aniu, że pokój w łazience możesz śmiało zrobić, na odwrót byłyby schody, a w tę stronę żadnych konsekwencji

ścianki działowe możesz ustawiać jak chcesz i gdzie chcesz, bylebyś nośnych nie ruszała - a i to można ale trzeba sformalizować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu sama prosiłam żebyś wrzuciła ogólny zamysł na poszczególne pomieszczenia, plany...i teraz nie nadążam :lol2:

Ale spróbuję :rolleyes:

 

Podłoga

Do Ciebie i Twoich planów pasuje mi najbardziej postarzana.

Naturalna chyba odpada.

Biała będzie moim zdaniem cięższym tematem do wykończenia wnętrz eklektycznie.

Pokaż może trochę mebli które Ci się podobają - kanapa dalej ta którą mi przesyłałaś?

Jakie komody? Stolik?

 

Tak jak piszesz każdy rodzaj podłogi narzuca inne meble - inną kolorystykę reszty wykończenia.........co bardziej czujesz?

 

Mam takie wnętrza z białymi podłogami

 

http://i3.fmix.pl/fmi1995/23db39d80007dcc55145e68b

 

http://i2.fmix.pl/fmi1047/af75970d00001a315145e7ed

 

http://i2.fmix.pl/fmi23/b5dab0380015e8e55145e894

 

Tu płytki ale białe....

 

http://i3.fmix.pl/fmi2695/310b1ec3001414345145e952

 

-----------------------

 

Co do oświetlenia ja bym nie rezygnowała z górnego oświetlenia(chociaż dla mnie nie mogącej się na nic zdecydować byłoby to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie :lol2:) - ewentualnie nie rzucające się w oczy oczka halogenowe/ małe reflektorki jak na zdjęciu powyżej???

I wtedy faktycznie szaleć z lampami stojącymi?:rolleyes:

 

-------------------------

 

Płytek heksagonalnych sama szukałam i z tego co pamiętam kilka dziewczyn na forum swojego czasu też szukało - jesli coś było znalezione to zawsze drogie :sick:

Ja szukałam płytek cegiełek z calacatty i do nich właśnie mozaiki ala plaster miosu i znalazłam ale tylko za wielką wodą.

Miałam jeden namiar u nas, ale chyba nie uda mi się go odnaleźć bo miałam w w wiadomościach na skrzynce sprzed prawie roku :(

 

-------------------------------------------

 

Wazy, ramy, lustra będę miec na uwadze bo sama zaraz będę się w tym temacie poruszać :)

 

------------------------------------

 

Aniu pewnie wrzucałaś już inspiracje które najbardziej lubisz ale jak ja to odnajdę :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM NA 149 STRONIE i pędzę dalej http://teraz.com.pl/vardata/gify/emoty/emoty022.gif

 

 

 

kochana to żadna zmiana, nie wymaga żadnego zgłoszenia :)

 

Jak to żadna zmiana? Przeciez Ja chcę okna wywalać....Wstawić słupek miedzy skrzydła..To nie nie jest zmiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dziękuję Ci serdecznie za posta - referat !!! :)

Piszesz, że białe deski nie pasują do eklektycznych wnetrz ...A to co wkleiłas to co ????

Przecież te eklektyzm w najczystszej postaci !!!!

 

To mi własnie w duszy i sercu gra :) a najbliższe mojemu świrowi, jest zdjęcie numer 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, chłopa zaangażowałam w kwestię okna.To pierwsze jeśli zmienic okno, na dwa, to tylko w obrębie nadproża już wymurowanego, bo jest to zmiana konstrukcyjna i to wymaga zmian w projekcie konstrukcyjnym. Poza tym, to juz jest gotowy domek i trzeba wystapić o zgodę do projektanta, żeby dopiero potem , po jego zgodzie kier. bud. nanosi zmianę i ze zmiana oddaje do projekt do nadzoru budowlanego przy odbiorze budynku. Uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...