Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i Ja się zmywam. Znowu głowa mi leci na klawiaturę.

 

Całuski dziewczyny :)

 

Miałam dziś telefon z propozycją..opowiem wam jutro, a i podjęliśmy ważna decyzję !!! To też jutro

 

PaPaPa

I co ,nic pary nie puściłaś?????

Czy mi ślina oczy zalała ,że nic nie widzę???????????

 

Gadaj tu prędko o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAWORKI ZWANE CHRUSTEM

 

 

20 dag mąki

3 żółtka

sól

3-4 łyżki gęstej śmietany

1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia ( opcjonalnie)

1 łyżka stołowa spirytusu ( daję dwie)

tłuszcz do smażenia

cukier puder

 

Mąkę wymieszać ze śmietaną. Zrobić dołek a do niego wrzucić: żółtka, sól ( szczypta), proszek do pieczenia, spirytus.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i dokładnie wyrobić na jednolita masę. Ciasto ma mieć zwarta konsystencję.

Ciasto wałkowac partiami na bardzo cienkie placki ( Ja wałkuje tak cienko, żeby przez ciasto było widać sęki stolnicy), starając się jak najmniej podsypywać mąką. Podsypywać jednak trzeba !!! Kroimy nożem lub radełkiem na prostokąty, wywijamy i smażymy.

Próba tłuszczu do smażenia:

Jeśli chcemy sprawdzić czy tłuszcz rozgrzał się już wystarczająco, należy wrzucić do niego kawałeczek ciasta faworkowego. Jeśli szybko wypłynie i szybko się zrumieni to znak, że tłuszcz już jest dobry.

Po usmażeniu, faworki wykładamy na ręczniczki papierowe, a po wystygnięciu obsypujemy cukrem pudrem.

 

Jeśli chcemy żeby długo były chrupiące NIE ZAMYKAMY ich w pudełku czy innym pojemniku. Powinny stać w przewiewnym, suchym miejscu.

 

Łasuchom proponuję zrobić z podwójnej porcji....może nawet potrójnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałam zaległości - robisz coraz większe postępy :yes:

 

gaz mam i kuchnię smega - czteropalnikową z piekarnikiem elektrycznym, ale robiąc dalej kuchnię kupie sobie płytę indukcyjną a obecną kuchnię będę traktować jako piekarnik i podstawkę pod garnki :bash: Co i rusz dają kiepski gaz i kotlety zamiast smażyć - gotują się :( nie mówiąc o tłustym syfie osadzającym się wkoło. W mieszkaniu też miałam gaz ale tam wyboru nie miałam i myślałam, że tak się brudzi bo kuchnia mała :p

 

Znajoma ma indukcję i jak sobie patrzę ile czasu zajmuje jej gotowanie to wiem, że będzie to nasz pierwszy zakup do kuchni:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja indukcji nie chcę...

Może i fajna, może i szybciej się gotuje ale jak tylko coś wykipi to smaży się na tym blacie jak cholera. Przerywać gotowanie i szorowac płytę, żeby nie przywarło i do płyty i do gara...nie dziekuję.

Często gotuję na 5 biegu, bo musze dużo, bo szybko, bo kilka dań na raz..Nie mam czasu na sprzątanie pod garami, gdy w innych buzuje az miło.

Tych co uważają, że przesadzam, prosze o przeliczenie ilości potrzebnych palników do przygotowania dzisiejszego obiadu.

Menu:

- zupa

- makaron

- ziemniaki

- kotleciki z jajka

- szklenie cebuli

- duszenie udźca indyczego

- bulion light

- gotowanie jajek

- warzywa na parze

- kompocik z jabłek

 

Wiele rzeczy robie jednocześnie...pytam na czym mam to gotowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale robisz to wszystko jednocześnie?

ja mam indukcję i nie zamieniłabym jej na nic innego i pewnie wszystko to co ty dzisiaj gotowałaś zrobiłabym na 4 polach 2 razy szybciej i zaoszczędziła jeszcze trochę czasu ;). Ale ty jesteś kuchareczka lubisz gotować a ja :no:. Taki kucharz z prawdziwego zdarzenia to kojarzy mi się z jednak z gazem :stirthepot:.

A i zapominałam ci powiedzieć że masz kopa w zad za to że nie chcesz iść do lekarza no i ja czekałam nie na przepis faworkowy ale na to co obiecałaś napisać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...