Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I to mnie własnie zastanawia !

Co ma cena płytek do ceny robocizny?

Kuźwa...to jakas filozofia za którą delikatnie mówiąc nie nadążam !

 

A jak Ci nie powiem po ile te płytki ?

A, już wiem ! Pizdniesz drzwiami i wyjdziesz ;) :lol2:

 

Piersi? Hmmmm Faktycznie ciężka sprawa. I tu mam dwie wysokości. Liczymy od miejsca w którym się zaczynają czy miejsca gdzie sie kończa ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was jest o połowę mniej więc sobie wyobrażasz jak wygląda to u mnie :sick: Ciuchy są wszędzie !

Prania to mam na kilkanaście pralek ale, że nie mam gdzie suszyć to się zbiera.

 

Dzwoniłam do szpitala. Mama nie ma czasu iść po wyniki. Mam czekać na telefon...czekam ale przebieram nerwowo nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę dzwonie do szpitala. Może czegoś się dowiem.

 

Mari, trzymam kciuki!

 

a cena płytek ......przy droższych jest większa odpowiedzalność za materiał ...i trzeba bardziej uważać i w związku z tym używa sę innych narzędzi ..

 

Jarku, weź powiedz, że sobie tylko jaja robisz z nas, prostych bab! Jaka większa odpowiedzialność??? Przecież i tak z góry przerzucasz ją na klienta, bo każesz - tak na wszelki wypadek - więcej płacić za ewentualne uszkodzenia, błędy itp., więc klient i tak ponosi koszty. Ty - żadnych. Powiedz mi taką rzecz - masz dwie płytki, takie same wymiary, taka sama technologia (powiedzmy, zwykłe szkliwione), grubość itp. Tyle że jedne były np. sprowadzone skądś tam i kosztują dwie stówy za metr, a drugie to zwyklaki z marketu, 40 zł za metr. I naprawdę wziąłbyś za ułożenie pierwszych większą kasę? Albo taka sytuacja, tym razem rzeczywista, bo moja - w kuchni nad blatem roboczym mam pas płytek. Tak się składa, że w 100% są to dekory (o wymiarach i strukturze identycznej jak płytki bazowe), normalnie sprzedawane na sztuki, ale ja chciałam całą ścianę w dekorach, bez płytek bazowych. Płytki bazowe kosztują ok. 80zł/m2, a dekory 250zł/m2. Gdyby mój glazurnik chciał podnieść cenę za położenie płytek tylko dlatego, że kosztują więcej, to od razu podziękowałabym mu za robotę. Na szczęście dla niego płytka jest płytka i nie wnika, ile kosztuje. A Ty, Jarku, co byś zrobił w takim wypadku? Policzyłbyś 3 razy więcej za robotę?

Oczywiście inna sprawa, kiedy płytki są z jakiegoś nietypowego materiału i wymagają innego (bardziej pracochłonnego) sposobu układania - tu pełna zgoda: więcej przy nich pracy, więc więcej kasy. Na kawałku ściany mam też wklejone kafle z przedwojennej kuchni węglowej i tutaj faktycznie było więcej zabawy. Nawet słowa nie pisnęłam, że ułożenie takich kafli jest droższe od płytek.

 

A, i jeszcze jedno - jakich to innych narzędzi używasz przy droższych płytkach? Pozłacanej kielni? Diamentowego ostrza kupionego na aukcji w Christie's? No błagam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baśka.... o to samo pytałam z tym, że ciut delikatniej.

Ja też tego nie rozumiem.

 

A teraz wieści......ryczę bo nie wierzę...............

 

Nie będę opisywać każdego organu...i tak nic nie pamietam bo czekałam na koniec wywodu.

Wnioski sa następujące:

Cytuję...całkowita regresja zmian !

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:wave::wave::wave::wave::wave::wave::wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim:)

 

Aniu zaglądam co chwilkę i czekam na wieści wynikowe....tylko nie mam za bardzo czasu pisać bo robię obiad i doglądam pracy mojego m w ogrodzie. Robię (mój pomysł...praca m ) nowy kwietnik i m go malował.... teraz nawozi ziemię. No a ja muszę sprawdzać czy dobrze to robi:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...