Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Olinku,jeśli chodzi o pomidory to robię je pod koniec sierpnia są wtedy najlepsze,Jeśli pomidor ma twardy środek należy go wyciać ale są różne odmiany,

umyte pomidory wkładam do duuużego garnka podlewam odrobinkę wodą (tak,żeby nie przywarły)i gotujemy na wolnym ogniu ,muszą się rozpadac,nie mogą się przypalić.

 

I po ugotowaniu kładę na piec trochę mniejszy garnek i do niego przecieram pomidory przez bardzo drobne sitko,skórki i większość pestek zostaje na sitku a sok i miąższ wpadają do garnka ,chwilę się gotują i gotujące przelewam do uprzednio przygotowanych butelek z zakrętką ,zakręcam i do góry dnem opatulone leżą do następnego dnia.Potem do spiżarni,włola ,gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja na obiad kubełek lodów grycan - bakaliowe a małż i dzieciaki pieczeń z szynki, mizeria i fryty.

 

Bionda nie wierzę że nie masz żadnych zdolności:cool:.

A tak po za tym to u nas pochmurno i padało w nocy. Ja sam w domu bo reszta domowników na żużlu - ide po kawkę i nadrabiam dalej bo coś tam o jakiś kaszankach czytałam? chyba o krupniokach :lol2::lol2::lol2::lol2: nieeeee Bionda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gupoty pisze o jakimś braku zalet i tego tam innego ;)

 

ja w tym roku mam "mini mini ogródek" właśnie wczoraj wsadziłam/posiałam tam paprykę (pierwszy raz w życiu) i nie wiem czy mi cosik tam urośnie, posiałam również pietruchę, rzodkiewkę i marchewkę, wszystko tak raczej w ilościach symbolicznych bo wiecie co zrobiłam :cool::cool::cool:

posadziłam cebule tulipanów do góry korzonkami :bash::bash::bash: tak GUPIA jestem, a zorientowałam się bo jakoś długo nie chciały mi wyjść i w końcu je rozkopałam żeby sprawdzić czy mi ich nornice nie zeżarły. A to ja taka GUPia. Chciałam je poobracać i niechcący połamałam to zielone co wychodziło od spodu co się podwijało w stronę słońca. Matko ale ze mnie ogrodnik , małż ma polewkę. Za to on- małż przesadził w niektórych miejscach z nawozem do trawy więc mamy zebrę na trawniku. Mogę se przeklnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastki tylko choinkę posadż dobrą stroną.;)

 

nie mogłam sie doczekać przepisu od marimag i znalazłam w necie. Miałam drożdże, co prawda już uschły ale bułki zrobiłam. Boże jakie pyszneeee,niech żyją kulinarne blogi.

 

Jeśli był ktoś w Pradze i jadł takie zawijaski drożdzowe sprzedawane na każdym rogu ulicy, obsypane cukrem cynamonowym, to właśnie takie mi wyszły.

 

Jeszcze ciepłe, mięciutkie z kubkiem mleka mniaaaammmm

 

http://images42.fotosik.pl/851/6c379d3969d4c46fmed.jpg

marimag dzięki tobie, bo mi smaka narobiłaś. Ma mnie wieczorem odwiedzić kuzynka, będą jak znalazł.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://2.bp.blogspot.com/-IgJVUEWTUVA/UGVNzpSgVyI/AAAAAAAACQc/GcAjvcxssIo/s1600/P1050129.JPG

to jadłam w Pradze :D i jeśli twoje bułeczki tak smakują to daj linka do przepisu.

 

a choiny no nie wiem może nie spieprzę :lol2: wykopać dołek, wsadzić roślinę, zakopać dołek i przyjrzeć się jej z daleka porównując do choinek sąsiadów czy wygląda podobnie :lol2::lol2::lol2: :cool: ale pewnie rzuci mi się na nie za jakiś czas grzyb, mszyca lub inne badziewie. :sick:.

Zresztą dziewczynki następnym razem jak coś będę sadzić to zrobię fotki żebyście mi ewentualnie wytknęły co zrobiłam źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...