Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

Kochana Aniu jeśli hipoteka jest czysta ,akt nabycia przez obecnych właścicieli nie ma wad prawnych,w piwnicy nie ma trupa to nie ma czego się bać.

Coś wybierzesz z intencją poprawienia bytu sobie i rodzinie a jeśli nawet coś nie będzie na 100% to normalne.Więc nie świruj,będzie dobrze.

 

A ja idę sobie poczytać,żeby odpocząć po tym lenistwiePa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olinku, Ja też nieci na ten temat wiem !

Pisałam Wam, że chciałam wyjechac na wieś i prowadzić gospodarstwo. POWAŻNIE !

Posiedziałam na portalach rolniczych, poczytałam, naumiałam się :)

 

Ja planowałam sadzić po kilka sztuk z dwóch lub trzech gatunków jabłoni.

Antonówka, Landzberska, Bojken do pieczenia, na przetwory i coś trwałego do gryzienia Ligol, Champion.

Gruszki : Klapsa i Konferencja - pierwsza do jedzenia, druga na przetwory - jest rewelacyjna

Śliwki: Węgierka klasyczna na przetwory, ciasta, do mrożenia i cos do jedzenia

Planowałam również dużo krzewów czarnej porzeczki, agrestu ( ojciec uwielbia), maliny, jeżyny, aronia.

Warzywnik i inne mniejsze rosliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mari, nie bój żaby! Każdy trochę ryzykuje. Jak nie sąsiad, to okoliczności przyrody.

Moja ciotka mieszka w Sztokholmie, przeprowadziła się domu z dostepem do wody, w otulinie lasu, cód miód i orzeszki ziemne, ALE... łosie rujnuja ogrodzenie ( średni 2 razy w miesiącu) , zjadaja wszystkie posadzone rosliny, straszą psa. Poza tym ostatniego lata mieli wyrój meszek w lesie.

Nie możesz wszystkiego przewidzieć i zabezpieczyc się przed czymś nieprzewidzianym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu...swidosliwa ? Co to kuźwa jest ?

 

Asiu niby tak, ale gdzies tam w głowie siedzi mi obraz takiej klasycznej działki podmiejskiej. Tę która znalazłam a LZ kupiła, spełniała wszystkie "normy"

Potrzeba mi zieleni, przyrody, spokoju, ciszy. Lubie proste i nieskrepowane życie. Marzy mi sie wielka działka na której mogłabym sie troche pocieszyć. To moja jedyna radość, jedyna odskocznia. Posadzić coś a potem sie cieszyć z obfitości i mnogości płodów. Przerabiac je, obdarowywac innych domowymi specjałami, ukisic własna kapustę, mieć cudownie załadowaną spiżarnię, suszące się szynki i kiełbasy, wiklinowe kosze z cebulą i marchwią, płócienne worki z fasola i grochem, sznury grzybów, butelki z korkiem pełne soków i nalewek....Szukając domów, gdzies tam w środku widzę to wszystko. Wiem, że w wawie marne szanse na takie swojskie klimaty, ale tak mi w duszy gra od małego.

Nawet imprezy w ogródku...Co innego na wsi, przy lesie, polanie a co innego na malutkiej działce w mieście, gdzie brak tego klimatu, swobody....

Reasumując - WSI MI SIĘ CHCE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiula, poczytałas moje wcześniejsze posty ?

 

Co sądzisz ? Jaką taktykę przy wyborze domu bys przyjęła ? Który z tych 3 byś wybrała? A może dalej szukać ?

Wybór mam baaaaaaardzo mały !

W tych tańszych domach, zawsze jest cos nie tak. ZAWSZE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świdosliwy, owoce trochę mniejsze niż rajskie jabłuszka, miękkie jak borówka amerykańska z małymi pestkami. Smak również podobny, nawet słodsze, nie są kwasnie, nie są mdłe. Na nalewki trzeba jednak cytrynka przyostrzyć. A innych przetworów nie jadłam, bo zbyt było ich mało a smakowały bosko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka w exelu ? Gośka Ja Cię kiedyś zamorduję ! :lol2::lol2::lol2:

 

Mam do Ciebie ( fachowca i rozumnej kobiety :) ) pytanie.

Czy ogrzewanie domu, gazem ze zbiorników wkopanych lub wolnostojących, jest drogie ?

 

Duzo, dużo droższe od gazu z przyłącza i jeszcze upierdliwość w zimię, bo mojej przyjaciółce zimą poniżej 10 stopni nie chcieli wymienić, bo ponoć te łaczniki pękają. Dobrze, że majetna cholera, to dali sobie radę, ale odradza wszystkim, kto ja o to zapyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...