Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beciu, Japończyk bo oni stale cos fotografują. Ty masz tyyyyyyyle zdjęc i robionych na tyyle sposobów, póz i strojów, że głowa mała. :)

 

Romciu, dom jest ZAJEBISTY !!!!! Lepszy niz oryginał ! Jakim cudem z tych części powstanie Wam więcej elementów ?

REWELA !

Kupuję ! Ile......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś posadziłam 2 wiśnie, morelę, brzoskwinię , czereśnię, śliwkę. Poza tym 2 agresty, 2 porzeczki czerwone i swidośliwę i jagodę kamczacką.

 

Poza tym coś tam przesadziła, cos dosadziłam... jeszcze 10 lat i będzie co pokazać:)

Nie czekaj 10 lat, tylko pokazuj :mad:

Masz jakiś plan nasadzeń? czy tak na czuja?

Wiesz, co koło czego trzeba sadzić?

Podziel się tą wiedzą tajemną (dla mnie:cool:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj 10 lat, tylko pokazuj :mad:

Masz jakiś plan nasadzeń? czy tak na czuja?

Wiesz, co koło czego trzeba sadzić?

Podziel się tą wiedzą tajemną (dla mnie:cool:).

 

Olinciu

Sadzisz tym zielonym i roztrzepanym do góry.

Podlewasz.

Czasem przycinasz.

Malujesz białym Benjaminem Moorem pieńki ;) Tak do rozwidlenia pnia.

Sadząc robisz przerwy.

 

To chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ła kochane, ja dziś zrobiłam porządek w stajni Augiasza... czytaj posprzatałam w szafach z ciuchami!! Medal mi sie należy, pierwszy, za to, że do tej pory udawało mi się to wszystko upchnąć, drugi za męskie decyzje w kwestii wypierdzialania masowego, trzeci, że nie poddałam się przed końcem!:D Nienawidzę sprzatac w szafach. A najgorzej to u chłopaków, bo ja mylę ich rzeczy.

 

Olinku, chętynie pomogę. Czy się na tym znam? Trochę juz na pewno. Marzenia o ogrodzie i sadzie i lasku i trawce, to ja mam od bardzo dawna i powolutku je realizuję. Rzeczywistość jednak wybija mi jednak nadmiernie rozhulane plany, bo:

1. piździ tam czasem jak w Kieleckiem (bywam raz na tydzień, wiem co mówię ;-))

2. Ziemia tam urodzajna jak na stepie, piach, kwasny i suchy

3. Nie zamierzam walczyc o idealną trawkę otoczona tymże stepem, bo i tak przywieje chwasty

4. Nie stac mnie na wszystko co chcę w wielkości i wieku w jakim od razu widać po wsadzeniu ;-)

 

Plan miałam, rysowałam, projektowałam i od tego zaczęłam, ale jak już powstał dom, to pewne miejsca nabrały nowych funkcji i dostosowuje nasadzenia do nowych pomysłów.

 

Jeśli mogę pomóc, proszem bardzo:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma ale będzie piękny dom:eek::jawdrop:

 

Romciu, dom jest ZAJEBISTY !!!!! Lepszy niz oryginał ! Jakim cudem z tych części powstanie Wam więcej elementów ?

REWELA !

Kupuję ! Ile......?

 

Romciu, piekna chałupka! Bardzo takie lubie, prosta, funkcjomalna i ma urok!! Super!

 

Dzięki dziewczyny :)

 

Aniu, ściany zewnętrzne parteru mamy w całości ze starego domu, część wewnętrznych, trochę podłóg, drzwi. Otwory okienne na dole zostaną tak jak były w oryginale, do nich dopasowałam układ pomieszczeń. Natomiast góra/poddasze zostało dołożone. Nie mogliśmy wziąć starej więźby i cała górna konstrukcja będzie nowa. Jest dołożona ściana kolankowa, ale krokwie wydłużone tak, żeby w całości ją zakryć i nie zaburzyć proporcji budynku. I dołożyliśmy taras, bo akurat były drugie drzwi wejściowe i wszystko się dopasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinciu

Sadzisz tym zielonym i roztrzepanym do góry.

Podlewasz.

Czasem przycinasz.

Malujesz białym Benjaminem Moorem pieńki ;) Tak do rozwidlenia pnia.

Sadząc robisz przerwy.

 

Tyle to i ja wiem.

chodzi mi oto, co koło czego ma rosnąć, żeby:

1. zapylało się

2. jakos wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ła kochane, ja dziś zrobiłam porządek w stajni Augiasza... czytaj posprzatałam w szafach z ciuchami!! Medal mi sie należy, pierwszy, za to, że do tej pory udawało mi się to wszystko upchnąć, drugi za męskie decyzje w kwestii wypierdzialania masowego, trzeci, że nie poddałam się przed końcem!:D Nienawidzę sprzatac w szafach. A najgorzej to u chłopaków, bo ja mylę ich rzeczy.

 

Olinku, chętynie pomogę. Czy się na tym znam? Trochę juz na pewno. Marzenia o ogrodzie i sadzie i lasku i trawce, to ja mam od bardzo dawna i powolutku je realizuję. Rzeczywistość jednak wybija mi jednak nadmiernie rozhulane plany, bo:

1. piździ tam czasem jak w Kieleckiem (bywam raz na tydzień, wiem co mówię ;-))

2. Ziemia tam urodzajna jak na stepie, piach, kwasny i suchy

3. Nie zamierzam walczyc o idealną trawkę otoczona tymże stepem, bo i tak przywieje chwasty

4. Nie stac mnie na wszystko co chcę w wielkości i wieku w jakim od razu widać po wsadzeniu ;-)

 

Plan miałam, rysowałam, projektowałam i od tego zaczęłam, ale jak już powstał dom, to pewne miejsca nabrały nowych funkcji i dostosowuje nasadzenia do nowych pomysłów.

 

Jeśli mogę pomóc, proszem bardzo:yes:

 

A nie mówiłam, że zielonym do góry ! :lol2:

 

Olać medal !

Masz tu puchar kochana :) <a href=http://emotikona.pl/emotikony/pic/2puchar.gif' alt='2puchar.gif'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinku, spoko. Wysłałm wiadomość na priv.

 

Mari, owady owadami, ale wiesz, że niektóre rośliny muszą sie zapyać krzyżowo. Czasem lepiej jak to jest inny gatunek ( tak maja niektóre wisnie i sliwy).

Poza tym jak nie usuniemy na czas kwitnacych mleczy, owady będą wolały mlecz od zapylania kwiatów w sadzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożesz Ty mój...mamy rolnika uczyc sadzić ?

Jak to, żeby się zapylały ??????????? Same ?

Ja myslałam, że od tego są owady :eek:

Hmmm.... ze mnie taki rolnik, jak z koziej......

 

Czytałam coś, że są drzewka samozapyające (i takie można sadzic po 1 szt.), ale są tez takie, które ptrzebują innych drzewek, żeby OWADY je zapyliły.

No mówiłam, że małą wiedzę mam.....

 

Mam miejsce na sad.

http://img837.imageshack.us/img837/3149/plansadu1.png

 

I teraz poradźcie, gdzie co posadzić.

Czyli co od strony pólnocnej, itd.

Gdzie drzewka, a gdzie krzewy owocowe (porzeczki, agrest....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...