Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

meyuś, tylko że ja z roślinek to lubię te niekolorowe i zimozielone najlepiej oraz wielosezonowe...czyli będą trawy, trawy, iglaki, może jaka lawenda, ziółka i do tego trawy ;)

a bluszczyka miałam nadzieję puścić jako zasłonę barierek właśnie...ale w takim tempie, jak on rosnie, to te balustrady zdążą już same odpaść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a gdyby tak te kosze jakąś korą wypełnić? albo czymś podobnym? to cheba byłyby letsze ;) nie? no i że toto drogie, to czymś by to można zastąpić? no bo skoro "farsz" lżejszy to i konstrukcja może być mniej solidna.....

idę do tej kastoramy...może coś mnie oświeci...?

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aricia kora chyba za drobna do gabionów , ale ty chcesz zrobić taki ciągły ten "murek" gabionowy czy tylko gdzieniegdzie je postawić w takich odstępach?

 

a może dechą zasłoń tą barierkę? w bardzo małych odstępach decha obok dechy poziomo ma się rozumieć :), a co do roślin to też myślę że tylko małe iglaki i trawy. Trawy są różne np miskant zebrina rośnie wysoka to pozasłania cosik ale musisz zabezpieczyć donice od wewnątrz żeby korzonki nie pomarzły w zimę.

Ale w sumie to ja się nie znam ja tylko tak se pisze co mi się podoba w końcu ogrodnik ze mnie pierwsza klasa:lol2:

 

a tu jeszcze fajne trawa falująca na wietrze http://www.flowers-pl.pl/sklep/images/pozostale/ostnica/trawa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jak " jak w saunie"? a z tym drewnem, to obawiam się czy podołam i finansowo i później - konserwatorsko?co ze śladami po donicach? kilka tysi taki tarasik by kosztował....a to tylko blok :(....myślałam też o wysypaniu całego tarasu otoczakami i zwirkiem, ale nie wiem, czy wyszło by to taniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się jedzie z Bełchatowa do Łasku ( chyba, bo muszę sobie przypomnieć) jest hurtownia dech i innych takich drewnianych konstrukcji i tam mieli najtańsze w naszej okolicy deski ze świerka syberyjskiego ryflowane.

Modrzew pieknie wybarwia się na rudo, duzo ładniejszy od sosny,ale też niewiele twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A i postaw cos na tym.... polecam teściową na taborecie :D

 

:lol2::lol2::lol2:

 

Witam się!

 

Dobrze, że tu zajrzałam, bo mi Mey humorek poprawiła.

 

 

U mnie słońce!!!! Nie wiem czy powinnam się przyznawać, bo może to oznaczać, żem żul i pijus straszny :lol2:.

 

Aricia, a może płytki czym pomalować. Tylko nie wiem jak z trwałością takiej farby na zewnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastki, nie upieram się co twradości, bo nawet jak sprawdzam, to jest rozróznienie na te syberyjskie i niesyberyjskie ( tamtejsze ponoć mają duzo wyższą gęstość, z racji krótkiego okresu wegetacji i konieczności szybszego przyrostu). Ale co do modrzewia, to polakierowany zdecydowanie jest rudawy, a mysląc o efekcie sauny, to myslałam o drewnie przynajmniej lazurowanym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...