Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

................VIP Club.........................


marimag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • marimag

    10298

  • bogumil

    2217

  • bionda

    1933

  • Bastki

    1507

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorki ale takiego paskudztwa jeszcze nie przerabiałam :sick:

Tańczyły powiadasz ?

A jak to wygląda ?

A może to cos innego ? Macie tam jakąś aptekę całodobowa ? Pojechałabym i spytała jej królewską magistrę co podac dziecku bo cierpi.....leć do apteki albo zadzwoń do jakiegos szpitala dziecięcego na izbe przyjęć i skonsultuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rerus patrz.....

 

 

Przyczyny

 

Droga do zakażenia owsikami nie jest długa i skomplikowana. Dochodzi do niej zawsze drogą pokarmową wraz z treścią pokarmową, przenosząc je z brudnych rąk (obgryzanie paznokci, oblizywanie palców u dzieci) czy wdychając jaja, które następnie wraz z śliną spływają do dalszych odcinków układu pokarmowego. Jaja często osadzają się w kurzu stąd wspomniana droga pokarmowa.

 

Owsikami najłatwiej się zarazić z powodu braku higieny. Stąd najczęstsza ich ofiara sa dzieci, którym trudno wytłumaczyć i wpoić regularne mycie rąk przed jedzeniem, czy obgryzanie paznokci. Powodem zarażenia często może być żucie gum. Dzici prawie zawsze wyjmują ją z ust palcami, po czym wkładają ja ponownie do ust, przenosząc z palców jajeczka do jamy ustnej.

 

Ze względu na ogromną ilość składania jaj (nawet do 12 tyś przez jedną samicę) choroba ta rozprzestrzenia się bardzo szybko na osoby znajdujące się w otoczeniu chorego,. Stąd do najczęstszych zarażeń dochodzi w przedszkolach, żłobkach. Tak samo dzieje się w domu chorego. Po wykryciu owsicy należy szczególnie dbać o higienę osobistą, oraz chorego, minimalizując ryzyko zarażenia. Stąd ważne jest, aby w miarę możliwości oddzielić osobę zarażona od pozostałych domowników. Należy dać osobie chorej osobny ręcznik, łóżko. Należy też codziennie zmieniać pościel!

 

O stosowaniu owsików w terapii małżeńskiej, jak żyję , nie słyszałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, ​ proszę bardzo. Daleko nie masz ;)

 

 

 

Dziewczyny poradźcie

Teraz okazało się, że młoda ma owsiki. Do lekarza dopiero w poniedziałek możemy iść. Co można zrobić żeby dziecku ulżyć ? Biedna, swędzi ją okrutnie :(

 

Rere, na pewno łagodzi ciepła kąpiel. Łagodząca jest kąpiel w krochmalu. Łyzka maki ziemniaczanej na 2-3 litry wody . Pamietaj żeby przyciąc paznokcie, bo jak sie drapie, moze zrobic krzywdę i niestety włozyc paluszki do buzi. Smarować kremem typu bepanten i podmywac kilka razy dziennie. Poza tym majteczki sciśle przylegające i duzo roboty z prasowaniem i wygotowywaniem poscieli i bielizny.

Bidula sie umęczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę...

Myslę co bym zrobiła...

 

Chyba bym wsadziła jej korek w tyłek co by cholery nie wyłaziły i utopiła je w dobrym samogonie....

Obrzydliwe to...

 

Mej, Ta dziewuszka to już nie taka mała....

Rere, poczytałam troche i przestrzegaja przed zakażeniem babskich spraw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała, nie mała. Wiem jakie to uczucie jak swędzi, a drapanie nie pomaga. Rok temu dostałam takiego cholernego uczulenia, na coś, bez powodu specjalnego, na całym ciele i się drapałam jak zapchlony kundel. sterydy dostałam, mazideł jak do balsamowania zwłok. Potem dopadło mnie jeszcze dwa razy. Współczuje jak cholera.

A nawet jak dziewczynka spora, to tym bardziej niech obetnie paznokcie.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzieciństwie miałam różne zwierzątka: psy, koty, jeża, chomika, świnke morską, papugi, rybki, żółwia i ..................wszy........mnóstwo weszów.

Walka była trudna bo mam łeb kędzierzawy i ciemny. Pamiętam, że mi mama głowę octem zlewała i zawijała w ręcznik. Chodziłam z tym kilka godzin, aż łeb mi wypalało ale to były tylko włosy. Zawsze można ściąć.

Tyłek to inna sprawa.....współczuję.

Pozdrów córcię od zaniepokojonej cioci Anki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...