Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

bardzo fajna historia

będę Wam szczególnie kibicować i życzyć powodzenia i..... podglądać i podpytywać;)

z tego względu, że też sami zaczęliśmy budowę niemal identycznego domku:)))

uśmiechnęłam się widząc wasz dziennik, bo historie nasze taakie podobne: też zaczęliśmy latem 2011, też mąż sam się zawzina:),

tez zamieniliśmy miejscami wc z przejściem do garażu

i drzwi do kotłowni, i nie ma okna w spiżarni (ani jej samej), a pod schodami zaniżony grunt... co by trzasnąć jakaś mini-piwniczkę

szok:-)

 

tyle, że my zeszły rok przespaliśmy, więc zostaliśmy w tyle:-) ale planujemy dalej coś ruszyć na wiosnę..... znaczy w końcu wygrzebać się z ziemi;)

Edytowane przez sm77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po prawdzie, to mamy tzw indywidualny projekt, ale wzorowany na chaber2/3 :-)

spiżarka podzielona na pół, jedna połowa poszła na poszerzenie kuchni, a druga na szafę do wiatrołapu

kuchnia po tym zabiegu;) ma 305cm szer.

 

a mam pytanie do Ciebie od razu:)

jaka wysokość na parterze jest w oryginalnym projekcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość salon 265 cm. reszta 267 cm. strop jest różnych grubości według projektu.

 

My byśmy jednak nie zrezygnowali ze spiżarni i szafy koło schodów, dla kuchni o 45 cm większej. Jedynie co to może pomniejszymy okno które jest przy jadalni do 120 cm. szerokości ale to jeszcze do przedyskutowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z nieba mi spadłeś z tym dziennikiem.

My sie jeszcze nie budujemy, dopinamy ostatnie sprawy. Ale projekt na 100% Chaber, i chyba jednak 3, chociaż długo myśleliśmy nad 2.

Ale nie jesteśmy fanami okien dachowych, więc dlatego jednak sklaniamy się ku 3. Na pewno toaleta na dole będzie dokladnie tam gdzie Wasza - w miejscu przejścia do garażu, żeby wiatrołap powiększyć. Spiżarnie też koniecznie chcę zostawić, ale nie wiem, czy coś tam się zmieści? Taka mała się wydaje ..

 

I mój mąż też chce budować sam. Także tym bardziej Twój dziennik nam pomoże i podpowie na co uwagę zwracać :yes:

Trochę daleko od nas jesteście, bo już bym się z Wami umawiała, żeby domek na zywo obejrzeć ;)

 

Nie moge się doczekać kolejnych wpisów :)

Pozdrawiam,

Aga

Edytowane przez agawoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Fajnie że znaleźli się kolejni zapaleńcy budujący dom samemu :D a tym bardziej że będzie to Chaberek, i fajne jest to że mamy podobne przemyślenia odnośnie zmian jakie można tam dokonać, aby dom był bardziej funkcjonalny.

A co do spiżarki to tylko wydaje się że jest taka mała, można ją spokojnie zagospodarować półeczkami od ziemi aż po sufit, my właśnie tak planujemy i sądzimy że będzie ona bardzo potrzebnym pomieszczenie w domu, cytując słowa mojego wujka "zaplecze zaplecze takie pomieszczenia są potrzebne..."

 

A tak przy okazji, gdzie budujecie swój dom?

 

I gdybyście chcieli nas odwiedzić to zapraszamy :)

 

 

pozdr.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak przy okazji, gdzie budujecie swój dom?

 

I gdybyście chcieli nas odwiedzić to zapraszamy :)

 

 

pozdr.

Damian

 

My mieszkamy w Mielcu, na podkarpaciu :)

Już sprawdzalam, do Was mamy jakieś 200 km ;)

Dla mojego męża to żaden problem, bo on uwielbia jeździć :D

Może na wiosnę się jakoś z Wami umówimy ;)

 

Super, że spiżarka pojemna :lol2: Własnie takiego pomieszczenia potrzebuję :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Damian,

mąż pyta jakiej grubości masz strop?

(bo zdziwił się, że tylko tyle betonu Ci weszło;) jemu jak liczy, to wychodzi ok 21m3... )

 

i jeszcze musze spytać, co to jest za cudo te zaszalowane? co to i dlaczego tak?:)

http://images33.fotosik.pl/574/716a43eeae174ff4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kurcze, ale się cieszę, że założyłeś dziennik. Czuję się tak, jakbym oglądała swój własny domek - zaczynamy już niedługo (jak odejdzie ta okropna zima) budować naszego Chabra (my wersję podstawową). Zmiany na parterze zrobiliśmy identyczne, wywaliliśmy jedynie oba małe okna od frontu i nie zmienialiśmy kierunku schodów, ale ponieważ ty budujesz lustrzane odbicie (tak?), to u nas wychodzą tak samo, czyli w prawo.

Jeśli możesz, napisz jak duży/mały wychodzi wiatrołap? Tzn ile tam jest miejsca jak stanie dorosła osoba? A jak się ma do tego spiżarka? Co się tam może zmieścić?

Co do schowka/ piwniczki pod schodami, to my planujemy wkuć się w ścianę od strony garażu i tam zrobić kilka półek na skarby od teściowej (chcieliśmy ograniczyć drzwi na parterze.). Aha i poszerzyliśmy garaż o 80cm i obniżyliśmy kotłownię na maksa w dół. Będę kibicować. My systemem gospodarczym, więc może nie "tymi ręcami", ale z jednym murarzem i czujną pracą inwestora (ile urlopu starczy). :)

Od dziś jestem twoim stałym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Fajnie że Chbrowiczów i ich odmian przybywa, załóżcie koniecznie dziennik, będę dopingować.

 

Budujemy wersje odbicia lustrzanego, schody odwróciliśmy bo jakoś tak lepiej się wchodzi na prawo (przynajmniej mnie, może z przyzwyczajenia z domu rodzinnego).

Wiatrołap jest ok zrobię zdjęcie poglądowe jak w nim stoję aby było widoczne ile jest miejsca.

A spiżarnia naszym zdaniem jest wystarczająca,

tak naprawdę to najlepiej jak byście nas odwiedzili i sami na własne oczy zobaczyli jakie są pomieszczenia, przynajmniej na dole bo na pięterku to wielki taras na razie.

Ale jak zima w końcu odejdzie to prace ruszą dalej.

 

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej cześć!

dołączam do obserwujących Twoje dzielne zmagania z budową,fajnie Ci idzie... zaskoczyłeś mnie z szalunkiem zabiegu schodów... pomysłowe !:rolleyes:

Ja ruszam ze swoją samobudową ( bez majstrów ,fachowcuf i innych cudaków...) jak tylko ziemia odmarznie,a najpierw stopnieje dziś napadany śnieg!!!;)

Ile sobie dajesz czasu od wbicia łopaty do przeprowadzki ? ja liczę max. 3 lata.

pozdrawiam i trzymam kciuki !

 

Jak by co to pewnie miłościwie nam panujący Netbet samorób wspomoże radą i dobrym słowem , nie ? patronat zobowiązuje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak by co to pewnie miłościwie nam panujący Netbet samorób wspomoże radą i dobrym słowem , nie ? patronat zobowiązuje...:)

 

NETbet jest czujny jak Chuck Norris:cool: i ma oko na wszystkie samoroby:lol:

 

usłyszałem o nim ostatnio dobry kawał:

 

Chuck Norris był kamikadze

12 razy

 

pozdro

NETbet'aniołstróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...