Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elmagra, gratulacje :D Cudownie, że udało się przed świętami :D Macie już choinkę ? ;)

Juz sie nie mogę doczekać tego uczucia bycia "na swoim", ale do tego u nas jeszcze daleko.

Startujemy na wiosnę. Musimy jeszcze z budowlańcem pogadać.

 

Ech, jakbym miała dość urlopu to wprosiłabym się na kawkę do Ciebie i obejrzała sobie wszystko na żywo, żeby zobaczyć jakie to sa powierzchnie i w ogóle wyobrazić sobie nasz domek :D

 

agawoo, zapraszam, jeśli masz do Rybnika nie za daleko.

Nie wiem o jakie Ci powierzchnie chodziło przy wyborze projektu, ale ja jestem super zadowolona z wyboru, po wprowadzonych zmianach jeszcze bardziej. Choć dziś wiem, że gdybym budowała raz jeszcze, to kilka mało istotnych rzeczy (nie przeszkadzają mi absolutnie w niczym, ale mogłyby być bardziej idealne) bym przemyślała jeszcze kilkukrotnie.

Choinki nie mamy, jak i kilku rzeczy nadal - ale za to mamy już brudne ściany - JAK JA NIENAWIDZĘ TYNKÓW I GŁADZI GIPSOWYCH!!! Małe dzieci jednak robią swoje. Staram się w niektóre miejsca po prostu nie patrzeć. Życie.....

 

Czekamy nadal na duży stół i 8 krzeseł do salonu (naprzeciw okna tarasowego, bo mam ścianę między kuchnią i salonem, to mam miejsce na stół i z jednej i z drugiej strony), firany i obrusy (zamówiłam w sieci) i musimy wykończyć garaż, ale straaaaaaasznie nam się nie chce. A na wigilię zaprosiłam całą rodzinkę, na szczęście będzie nas w sumie tylko 10-11 osób, w tym moje dzieci.

 

Życzę samego pozytywnego budowania na wiosnę. Bez opóźnień i pomyłek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agawoo, zapraszam, jeśli masz do Rybnika nie za daleko.

[...]

 

Życzę samego pozytywnego budowania na wiosnę. Bez opóźnień i pomyłek....

 

No za blisko nie mam, ale jak już będę miała nowy urlop i będzie cieplej to może wyciągnę małżonka na inspekcję ;)

 

Co do budowania - czarno to widzę, bo wybraliśmy sobie budowlańca (polecany), z którym ciężko się skontaktować :/ Tzn. obiecuje, że się spotkamy, że wyceni, itp a potem telefonu nie odbiera ..

Ale jak nie wycieni mi materialów do końca tego roku, to szukam innego :)

 

Scianami się nie przejmuj, przy dzieciach to normalne :)

 

Ważny jest nastrój świąteczny :) A choinka do tej pogody i tak nie pasuje ;)

 

Zyczę Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt a w Nowym Roku spełnienia marzeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agawoo,

wam też WESOŁYCH ŚWIĄT !

 

 

No za blisko nie mam, ale jak już będę miała nowy urlop i będzie cieplej to może wyciągnę małżonka na inspekcję ;)

 

Co do budowania - czarno to widzę, bo wybraliśmy sobie budowlańca (polecany), z którym ciężko się skontaktować :/ Tzn. obiecuje, że się spotkamy, że wyceni, itp a potem telefonu nie odbiera ..

Ale jak nie wycieni mi materialów do końca tego roku, to szukam innego :)

 

Scianami się nie przejmuj, przy dzieciach to normalne :)

 

Ważny jest nastrój świąteczny :) A choinka do tej pogody i tak nie pasuje ;)

 

Zyczę Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt a w Nowym Roku spełnienia marzeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Gregor - chciałabym mieć już schody ;)

Na razie jeszcze nawet fundamentów nie ma.

Trzymajcie kciuki, żeby zima była kótka ;)

 

Elmagra - fajne te schody. nie myślałamo drewnianych, ale te Twoje wyglądają super :D Muszę mężowi podpowiedzieć takie :D

 

Hej, a jakie schody macie zamiar zrobić?

 

Kilka zdjęć mojego domu dla wyobrażenia sobie rozmiarów wewnątrz Chabra oraz udowodnienia, że nie tylko top-design nowoczesne domy się teraz buduje. Nasz to taki "zwyczajny" dom.

To wiatrołap (zmieniony, bo mamy tam po prawej drzwi do garażu).

IMG_0551.jpg

 

To garderoba przy sypialni (nad garażem)

IMG_0552.jpg

IMG_0553.jpg

 

A to łazienka dzieci (czyli ta główna na projekcie)

IMG_0555.jpg

IMG_0556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia część:

To spiżarka obok kuchni, maleńka, ale pojemna :)

IMG_0562.jpg

 

Kuchnia:

IMG_0563.jpg

 

IMG_0564.jpg

 

Salon (zamknęliśmy salon od strony kuchni i coś zmienialiśmy z oknami)

IMG_0565.jpg

 

IMG_0566.jpg

 

To tyle. Brakuje jedynie zdjęć z drugiej łazienki sypialnianej (wraz z pralnią) oraz WC i garażu. Jak ktoś będzie chciał to zrobię i zamieszczę.

My jesteśmy zadowoleni z układu i wielkości.

To tyle z naszego Chabra.

Pozdrawiam.

IMG_0566.jpg

IMG_0564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

 

To tyle. Brakuje jedynie zdjęć z drugiej łazienki sypialnianej (wraz z pralnią) oraz WC i garażu. Jak ktoś będzie chciał to zrobię i zamieszczę.

My jesteśmy zadowoleni z układu i wielkości.

To tyle z naszego Chabra.

Pozdrawiam.

 

Elmagra, zakochałam się. Pokoje dzieci wyglądają na ogromne, to super.

 

Możesz mi wrzucić orientacyjny rysunek, jak zabudowaliście ten gabinet nad wiatrołapem?

Też myślałam nad czymś takim, coś gabineto-gościnnego, bo takiego miejsca do okazyjnego przenocowania kogoś mi brakuje.

Z tym, że my mamy tam balkon, nie okna dachowe, ale chyba dałoby się to zrobić, a z tego co widzę całkiem to niemałe.

 

Przypomnij mi, Wy zostawiliście tą łazienkę w sypialni? Kurczę, ale mnie kusi, żeby Cię odwiedzić i zoabczyć to na żywo :D

 

Bo, uwaga - mam newsa - STARTUEJMY!!! ;) yes, yes, yes :D

 

Pytałaś o schody - ja chciałam takie pół-drewniane, tzn. stopień pokryty drewnem, a podstopień płytką czy czymś innym białym. A barierkę chciałam szklaną ;) Ale w sumie chyba zrezygnuję z tego, bo pewnie musiałabym to non-stop myć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agawoo, dziękuję Ci za miłe słowa. Rozumiem, że ten nasz skromny domeczek nie jest aż taki obciachowy, co? Tutaj masz rzut poddasza:

rzut.poddasza.jpg

 

Mam nadzieję, że jakoś się z niego rozczytasz. A ten pokoik z balkonem byłby jeszcze trochę większy bo w miejscu naszych okien dachowych i skosu wy mielibyście sufit dużo wyżej. Żeby otrzymać taki pokoik, przenieśliśmy ścianę nośną (tą przy dużej łazience) na drugą stronę i zamknęlismy ją drzwiami. Jak już pewnie pisałam kiedyś wcześniej, łazienka nie straciła na wielkości - przy kafelkowaniu było 2,80m*2,80m z jakimiś drobnymi cm.

I tak, zostawiliśmy łazienkę przy sypialni, dodatkowo ją dzieląc ścianą na pół i z tej części szerokiej na 1,60m (tyle miała moja łazienka w bloku) zrobiłam pralnię. Świetna rzecz, bardzo ją lubię, mam tam cały "bałagan" praniowy i jeszcze szafkę na środki czystości.

 

Edit. Jak dobrze się przyjrzysz to w sypialni (po prawej) zobaczysz czerwony komin wentylacyjny (z WC i garażu). Do niego dobudowana jest ściana garderoby, stąd jest wielkość. Garaż i to co nad nim mamy powiększone i teraz to jest 4,10m.

Aha. Nie robiliśmy tych "przedścianek" co są narysowane w projekcie bo nie było potrzeby - nasza kolankowa wynosi 134cm. A niebieska szafa u syna w pokoju stoi we wnęce uzyskanej po cofnięciu ściany do łazienki (lewy górny pokój). Tyle moich uwag.

 

No i gratulacje. Jaki plan pracy przewidujecie?

Edytowane przez elmagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agawoo, dziękuję Ci za miłe słowa. Rozumiem, że ten nasz skromny domeczek nie jest aż taki obciachowy, co? [...]

No i gratulacje. Jaki plan pracy przewidujecie?

 

Obciachowy?? hehe;)

Zwariowałaś, jest super :)

 

Dzięki za rzut, cholera, tam jest nośna ściana .. nie wiem czy kierbud nas nie zabije ;)

Ale mąż coś kręci nosem bo gdzie wtedy pralnię zrobić ... A skoro u Ciebie zmieściła się pralnia w łazience sypialnianej to znaczy, że się da.

Jedyne, czego się boję, to że korytarz na górze zrobi mi się strasznie ciemny (okno balkonowe jednak daje multum światła ) ale z drugiej strony marnowanie takiej powierzchni na korytarz, skoro można uzyskać dodatkowy pokój wydaje mi się bez sensu ..

 

Tych przedścianek też nie chcę robić.

 

Plan pracy na razie taki, żeby jak najszybciej wylali te fundamenty, żeby odstały swoje i żeby można było ruszać ze ścianami. Jak już zrobimy stan surowy, to prawdopodobnie prace nam zwolnią, bo mąż chce jak najwięcej robić sam, a wiadomo, że cierpimy na nieziemski czasobrak. Zobaczymy :)

 

Będę relacjonować postępy:)

 

Wrzucisz mi jeszcze fotkę tej łazienki z pralnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia część:

To spiżarka obok kuchni, maleńka, ale pojemna :)

[ATTACH=CONFIG]303499[/ATTACH]

 

Kuchnia:

[ATTACH=CONFIG]303500[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]303503[/ATTACH]

 

Salon (zamknęliśmy salon od strony kuchni i coś zmienialiśmy z oknami)

[ATTACH=CONFIG]303501[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]303502[/ATTACH]

 

To tyle. Brakuje jedynie zdjęć z drugiej łazienki sypialnianej (wraz z pralnią) oraz WC i garażu. Jak ktoś będzie chciał to zrobię i zamieszczę.

My jesteśmy zadowoleni z układu i wielkości.

To tyle z naszego Chabra.

Pozdrawiam.

 

 

Egmera powiedz mi szafki w kuchni macie matowe czy w połysku?

Jak z utrzymaniem ich w czystości ? Dzieciaki bardzo palcują?

Też zastanawiam się nad białymi frontami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciachowy?? hehe;)

Zwariowałaś, jest super :)

 

Będę relacjonować postępy:)

 

Wrzucisz mi jeszcze fotkę tej łazienki z pralnią?

 

Hej, dzięki jeszcze raz za miłe słowa na temat domu. Napisałam obciachowy, bo nie mamy wentylacji mechanicznej, kominka w salonie, bidetów w łazienkach, ogromnych przeszkleń w salonie, przesuwnych drzwi tarasowych, otwartej kuchni z wyspą na środku i okapem tubą.... (wiele innych przykładów...). He he he.

 

Zrobiłam (specjalnie dla ciebie :) ) zdjęcia łazienki z pralnią. W pralni stoi świeże pranie (może to i wpływa na estetykę zdjęcia, ale chciałam pokazać ile tam jest miejsca). Szerokość pralni to 160cm jak już pisałam. :) Aha, no i mimo braku okna bezpośrednio w pralni nie ma tam wilgoci ani brzydkich zapachów z mokrego prania.

Najpierw trzy ujęcia na moją biało-grafitowo-fioletową łazienkę ze storczykami (minimum dekorów mało chaosu, niska cena - płytki za 29,99zł za metr a dekor 60zł za sztukę...)

IMG_0667.jpg

 

IMG_0668.jpg

 

IMG_0671.jpg

 

A teraz pralnia, której ciężko zrobić zdjęcie, bo jest taka mała. Jest nieokafelkowana, tak chciałam. Nie ma takiej potrzeby, ścian się tam niczym nie dotyka. :)

IMG_0669.jpg

 

Drugie zdjęcie robione jest z miejsca obok pralki. :)

IMG_0670.jpg

 

 

Też się baliśmy, że zamykając ten mały pokoik ścianą i drzwiami, korytarz zrobi się strasznie ciemny. Nie ma obaw. Gabinet nie jest nigdy zamykany, a jedno z okien dachowych jest specjalnie na wprost drzwi, żeby dawało światło. Poza tym, pokoje dzieci są na zach/pd i dają dużo światła. Wierz mi.

A co do ściany nośnej, to my też ją przenieśliśmy - dokładnie na drugą stronę schodów, tak ja widzisz na rzucie. Nasza kierowniczka powiedziała, że to nie ma znaczenia z której strony ona jest, byleby była. A dach i tak się na nie nie trzyma, bo zrezygnowaliśmy z wszystkich drewnianych słupów, Bardzo to polecam.

W wy chcieliście zrobić pralnie w tym miejscu nad wiatrołapem?

 

Co do prac samodzielnych, to wiem, o czym mówisz. My od 15 maja 2014 weszliśmy z mężem we dwójkę i zaczynaliśmy wykończeniówkę. Dom był gotowy około połowy listopada, czyli po 6 miesiącach, 6 grudnia nasz bardzo bardzo bardzo spóźniony stolarz skończył schody. Robiliśmy wszystko sami oprócz: kafelkowania podłogi na parterze i dwóch łazienek. Przy wstawianiu drzwi wewnętrznych mieli nieocenioną pomoc dwóch fantastycznych chłopaków (jeden z nich to mój był uczeń - grunt to być dobrym wychowawcą, no nie? :p ). No i oczywiście hydraulik/elektryk też byli. A garaż to sobie sama wykafelkowałam w wolnym czasie, gdy oczekiwaliśmy na stolarza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egmera powiedz mi szafki w kuchni macie matowe czy w połysku?

Jak z utrzymaniem ich w czystości ? Dzieciaki bardzo palcują?

Też zastanawiam się nad białymi frontami:)

 

Szafki mamy lakierowane matowe. Brudzą się pewnie jak każde inne, ale wbrew wszystkiemu, uważam, że mam przez to czystsze szafki - bo jak widzę brud, to go ścieram. Na ciemnych bym nie widziała pewnie. Szafek górnych dzieci nie dosięgają, a dolne są brudne w okolicach uchwytów - szuflada ze sztućcami i ta z talerzami, front na zmywarce czasem jest czymś ochlapany i szuflada pod zlewem też przy uchwycie trochę. Wycieram i jest ok. A drugi raz wzięłabym takie same. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...