Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elmagra, Gregor - pytanie do Was - jakie macie drzwi między garażem a domem? Takie stalowe ppoż? Czy zwykłe, takie jak reszta domu?

Nie chcę takich paskudnych stalowych w korytarzu :(

 

Takie żeby nie odróżniały się zbytnio od drzwi wewnętrznych w domu, w moim przypadku: http://erkadoonline.pl/?ch_drzwi=herse.

Przy ubezpieczeniu domu pada pytanie o typ zamków i rodzaj drzwi wejściowych do domu, również tych w garażu bo sforsować bramę garażową to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie żeby nie odróżniały się zbytnio od drzwi wewnętrznych w domu, w moim przypadku: http://erkadoonline.pl/?ch_drzwi=herse.

Przy ubezpieczeniu domu pada pytanie o typ zamków i rodzaj drzwi wejściowych do domu, również tych w garażu bo sforsować bramę garażową to nie problem.

 

Dzięki Gregor :) O takich nie pomyślałam. Kolorem by mi pasowały, ale wzorem już nie. Ale masz rację, musze to ubezpieczenie przemysleć.

 

Jak tam w ogóle Twoje postępy? Wprowadzony już?

 

U nas tynki skończone, czekami na hydraulikę i wylewki. A gdzie tu koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gregor :) O takich nie pomyślałam. Kolorem by mi pasowały, ale wzorem już nie. Ale masz rację, musze to ubezpieczenie przemysleć.

 

Jak tam w ogóle Twoje postępy? Wprowadzony już?

 

U nas tynki skończone, czekami na hydraulikę i wylewki. A gdzie tu koniec?

 

Tak wprowadzony, mieszkamy od maja a od niedawna już w czwórkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wprowadzony, mieszkamy od maja a od niedawna już w czwórkę :)

 

O kurczę, gratulacje!!

No to teraz "pełna chata" z prawdziwego zdarzenia :)

 

Mam prośbę - wrzucisz mi fotkę swojej kuchni? Albo przynajmniej opiszesz jak ona wygląda? Siedzę i prawie płaczę - dwóch stolarzy mi wyceniało (tzn. jeden wymierzył i wycenił już, drugi oglądał dzisiaj). I ten drugi powiedział, że kuchnia jest nieustawna :( Bo jak wstawię tu lodówkę, to będzie wąsko, a tu by pasowała lada a tu coś tam. Ja jakiś tam pomysł miałam na to, kable już podciągnięte a Ci mi mówią, że tak jaka ja chcę to będzie beznadziejnie :(

Przyjechałam własnie z budowy i się podłamałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, gratulacje!!

No to teraz "pełna chata" z prawdziwego zdarzenia :)

 

Mam prośbę - wrzucisz mi fotkę swojej kuchni? Albo przynajmniej opiszesz jak ona wygląda? Siedzę i prawie płaczę - dwóch stolarzy mi wyceniało (tzn. jeden wymierzył i wycenił już, drugi oglądał dzisiaj). I ten drugi powiedział, że kuchnia jest nieustawna :( Bo jak wstawię tu lodówkę, to będzie wąsko, a tu by pasowała lada a tu coś tam. Ja jakiś tam pomysł miałam na to, kable już podciągnięte a Ci mi mówią, że tak jaka ja chcę to będzie beznadziejnie :(

Przyjechałam własnie z budowy i się podłamałam :(

 

Moim zdaniem ustawienie kuchni wg projektu to porażka. Na początku mieliśmy nic nie zmieniać i robić ją tak jak jest w projekcie. Był stolarz, pomierzył, wycenił no i dobra - cena nam pasowała nie był jakiś drogi a i sprawdzony bo znajomemu robił kuchnię. Doświadczony budową umówiłem jeszcze innego polecanego stolarza. Przyjechał, rozmierzył meble i bardzo nam odradził to ustawienie kuchni. Zaproponował inne które wymagało przerobienia kanałów wentylacyjnych i prądu. Na początku sceptycznie do tego podeszliśmy ale na szczęście to jemu zleciliśmy wykonanie mebli i wg jego koncepcji. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innego jej ustawienia a już na pewno nie takiego jaki jest w projekcie. Po krótce - tam gdzie w projekcie jest indukcja u nas jest piekarnik w słupie, zlew po lewej stronie okna kuchennego, indukcja i lodówka wylądowała na długiej ścianie zewnętrznej. Blatu mamy co nie miara - 3 osoby mogą na raz pracować na nim.

Wieczorem wrzucę zdjęcia jak to u nas wygląda. Ogólnie wszystko da się przerobić i nie zrażaj się wizją przeróbek instalacji elektrycznej czy sanitarnej - na tym etapie masz jeszcze możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ustawienie kuchni wg projektu to porażka. Na początku mieliśmy nic nie zmieniać i robić ją tak jak jest w projekcie. Był stolarz, pomierzył, wycenił no i dobra - cena nam pasowała nie był jakiś drogi a i sprawdzony bo znajomemu robił kuchnię. Doświadczony budową umówiłem jeszcze innego polecanego stolarza. Przyjechał, rozmierzył meble i bardzo nam odradził to ustawienie kuchni. Zaproponował inne które wymagało przerobienia kanałów wentylacyjnych i prądu. Na początku sceptycznie do tego podeszliśmy ale na szczęście to jemu zleciliśmy wykonanie mebli i wg jego koncepcji. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innego jej ustawienia a już na pewno nie takiego jaki jest w projekcie. Po krótce - tam gdzie w projekcie jest indukcja u nas jest piekarnik w słupie, zlew po lewej stronie okna kuchennego, indukcja i lodówka wylądowała na długiej ścianie zewnętrznej. Blatu mamy co nie miara - 3 osoby mogą na raz pracować na nim.

Wieczorem wrzucę zdjęcia jak to u nas wygląda. Ogólnie wszystko da się przerobić i nie zrażaj się wizją przeróbek instalacji elektrycznej czy sanitarnej - na tym etapie masz jeszcze możliwość.

 

Od tego projektowego ustawienia kuchni ja odeszłam na samym początku. Nie wyobrażam sobie gotowania tuż przy wejściu z korytarza :/

Chciałam dokładnie tak jak Ty - piekarnik przy wejściu w słupku, zlew na scianie z oknem (ale na środku bardziej), a płyta i lodówka na zewnętrznej.

Ale Ci "specjaliści" powiedzieli, że mi się takie wąskie, długie przejście zrobi z korytarza (mam je trochę zwężone) i mnie zbili z tropu. Ale chyba zostanę przy tej swojej koncepcji (i Twojej). Wrzuć fotki jak możesz, podglądnę cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia

 

No piękności :) :yes:

U nas też ma być biała kuchnia (pomysł męża, ja chciałam grafitową) ;)

Ale chwilę mi zeszło, zanim się domyśliłam co i jak. Ty masz odbicie lustrzane, tak?

I to przejście obok słupka z piekarnikiem jakieś takie szerokie u Ciebie mi się wydaje, a ja mam wąziutkie, na 90 cm (niecałe, bo doszły tynki).

 

Ale u Ciebie wygląda to super, więc u mnie też się musi dać i w nosie mam tych stolarzy ;) Poszukam takiego, który zrobi mi tak jak ja chcę ;)

 

Dzięki za fotki :)

Jak patrzę na te Wasze domki to normalnie juz bym poszła mieszkać do swojego (to nic, że zimno, a tam nawet wylewek nie ma, ale łóżeczk ze styropianu bym sobie zrobiła, śpiworek i lulu ;) ). Ech, już się doczekać nie mogę:)

Jak się cokolwiek będzie nadawało do pokazania, to fotki powstawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękności :) :yes:

U nas też ma być biała kuchnia (pomysł męża, ja chciałam grafitową) ;)

Ale chwilę mi zeszło, zanim się domyśliłam co i jak. Ty masz odbicie lustrzane, tak?

I to przejście obok słupka z piekarnikiem jakieś takie szerokie u Ciebie mi się wydaje, a ja mam wąziutkie, na 90 cm (niecałe, bo doszły tynki).

 

Ale u Ciebie wygląda to super, więc u mnie też się musi dać i w nosie mam tych stolarzy ;) Poszukam takiego, który zrobi mi tak jak ja chcę ;)

 

Dzięki za fotki :)

Jak patrzę na te Wasze domki to normalnie juz bym poszła mieszkać do swojego (to nic, że zimno, a tam nawet wylewek nie ma, ale łóżeczk ze styropianu bym sobie zrobiła, śpiworek i lulu ;) ). Ech, już się doczekać nie mogę:)

Jak się cokolwiek będzie nadawało do pokazania, to fotki powstawiam :)

 

Tak u nas jest odbicie lustrzane cheberka. Szerokości przejścia nie mierzyłem ale ma ok 115cm. Fronty w kuchni mamy ze szkła opti-white.

Jak nie masz jeszcze wylewek to dam ci radę - rury z ciepłą wodą użytkową zaizolujcie sobie grubą otuliną a nie tą zwykłą cienką którą dają normalnie hydraulicy. U mnie dali z cienką otuliną i czuć na płytkach gdzie idzie rurka z ciepłą wodą do kranu. Przy włączonej curkulacji wody strasznie wychładza to bojler. Wystarczyło zainwestować w grubszą izolację rurki (np grubość 20mm a nie 4-5mm) i nie byłoby takich strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u nas jest odbicie lustrzane cheberka. Szerokości przejścia nie mierzyłem ale ma ok 115cm. Fronty w kuchni mamy ze szkła opti-white.

Jak nie masz jeszcze wylewek to dam ci radę - rury z ciepłą wodą użytkową zaizolujcie sobie grubą otuliną a nie tą zwykłą cienką którą dają normalnie hydraulicy. U mnie dali z cienką otuliną i czuć na płytkach gdzie idzie rurka z ciepłą wodą do kranu. Przy włączonej curkulacji wody strasznie wychładza to bojler. Wystarczyło zainwestować w grubszą izolację rurki (np grubość 20mm a nie 4-5mm) i nie byłoby takich strat.

 

O widzisz, dzięki za radę :) Nawet bym o tym nie pomyślała. Zaraz mężowi to podpowiem, bo to on się z hydraulikami kontaktuje. Nawet mieli bodajże juz dzisiaj cos zaczynać, ale nie przyjechali bo coś się opóźniło. Także męża uczulę na to :)

 

Przejście w projekcie miało mieć chyba jakoś wlasnie albo 115 albo 111, i ja sobie je zmniejszyłam, wydłużając za to spiżarnię i ścianę w kuchni, żeby wlazł mi tam swobodnie słupek i kawałek blatu, a teraz faktycznie myślę, że tak klaustrofobicznie się zrobiło, ale nie będę ściany już rozbijac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor, Elmagra - Jakie grube macie wylewki na podłogówce?

U nas własnie hydraulicy z wylewkarzem się pokłócili o grubość wylewki, a my się nie znamy i nie wiemy co robić ( za cienka żle, bo może spękać, a za gruba też niedobrze, bo się podłoga długo grzeje, straty ciepła i te sprawy). Doradźcie coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor, Elmagra - Jakie grube macie wylewki na podłogówce?

U nas własnie hydraulicy z wylewkarzem się pokłócili o grubość wylewki, a my się nie znamy i nie wiemy co robić ( za cienka żle, bo może spękać, a za gruba też niedobrze, bo się podłoga długo grzeje, straty ciepła i te sprawy). Doradźcie coś :(

 

Wylewki z dodatkiem włókna grube na 6-7 cm wszystkie zbrojone grubą siatką, nic nie spękało, podłoga jest ciepła po 2 godzinach od włączenia pompki przy temp. cieczy 35*C. Po wyłączeniu pompki ciepło czuć pod stopami jeszcze przez ok 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki z dodatkiem włókna grube na 6-7 cm wszystkie zbrojone grubą siatką, nic nie spękało, podłoga jest ciepła po 2 godzinach od włączenia pompki przy temp. cieczy 35*C. Po wyłączeniu pompki ciepło czuć pod stopami jeszcze przez ok 12h

 

Super, dzięki:) U nas też ma być bodajże koło 6,5, końcu, po wspólnych ustaleniach;) Dzisiaj zaczęli układać podłogówkę ;)

 

Teraz mam problem z płytkami w kuchni - chciałam gres polerowany, nawet znalazłam taki jak chciałam, a tu zonk: czytam, że poler nie nadaje się do kuchni, bo strasznie brud w niego wsiąka i plamy zostają. I rozpoczynam szukanie od nowa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Gregor, gratuluję przeprowadzki. Bardzo ładna kuchnia, gdybym nie wiedziała, że to Chaber (nawet biorąc pod uwagę odbicie lustrzane) nie domyśliłabym się, że to Chaber jak mój. A mógłbyć pokazać drugą stronę kuchni, tzn jak się ona łączy z salonem? Jak rozwiązaliście podział podłóg? A pokazałbyś salon - macie kominek? Gdzie TV i sofy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor, gratuluję przeprowadzki. Bardzo ładna kuchnia, gdybym nie wiedziała, że to Chaber (nawet biorąc pod uwagę odbicie lustrzane) nie domyśliłabym się, że to Chaber jak mój. A mógłbyć pokazać drugą stronę kuchni, tzn jak się ona łączy z salonem? Jak rozwiązaliście podział podłóg? A pokazałbyś salon - macie kominek? Gdzie TV i sofy?

 

W salonie są panele i łączą się z płytkami w kuchni i korytarzu z różnicą 1mm (mogło być na 0 ale nie chciałem dawać już grubszego podkładu pod panele żeby nie wyszedł zbyt duży opór cielny dla ogrzewania podłogowego). Łączenie zamaskowane listwą w odcieniu paneli. Mamy bio kominek, reszta na zdjęciach, normalnie stół jest w jadalni a tu czekaliśmy na gości akurat :)

 

sal1.jpg

 

sal2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gregor za zdjęcia. Powiem Ci, że patrzyłam na nie i patrzyłam. No bo niby taki sam dom, a zupełnie inny. Podoba mi się wasza wersja. Jest taka przestrzenna, jasna. Może rzeczywiście ta ściana między kuchnią i salonem dużo zmienia. (Nie mamy w niej żadnych kabli, zostawiłam sobie otwartą furtkę, jakby mi kiedyś przyszło do głowy ją zburzyć...). My mamy ciemne panele, wy jasne. Podobają mi się wasze firanki. Bardzo. No i ucieszyłeś mnie z tym biokominkiem, bo u nas też to jest świetne miejsce, aby go kiedyś postawić. Ładnie to obudowaliście. (Jaki jest koszt takiego kominka? Nie licząc płyt K-G itp)

 

A mógłbyś jakieś zdjęcie na salon od strony kuchni? A wejście do domu jak zrobiliście? Tzn czy przerabialiście inaczej niż w oryginale? A jak u góry? Chętnie bym zobaczyła, jeśli chciałbyś pokazać. Może być na priv. :)

Edytowane przez elmagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gregor jeszcze jedno pytanie. Czy firanki Twoja żona kupiła na allegro? Pamiętacie może od kogo?

 

Firanki i karnisze kupowaliśmy u nas na miejscu na zamówienie Bardzo sympatyczna Pani zrobiła dokładni to co chciała żona + doradziła kilka rzeczy. Z odpadów po zasłonach powstały obrusy i bieżniki na stoły i komody. Zdjęcia podeślę jak będzie okazja (czyt. posprzątane :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ale super domki macie:))) fajnie tak podejrzeć "kuzynów" hehe

gregor -kawał chałupy Ci wyszedł! szok, taki wielki stół, a taki luz jeszcze wokół :)

elmagra... świetnie wykończony domek, bardzo przytulny. Podoba mi się! I ta pralnia, ehh.. zazdroszczę :))

i ściana pomiędzy kuchnia a salonem wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, ładnie i praktycznie wydzieliła ci przestrzenie...

 

a my jesteśmy na etapie wykańczania, powolnego i skromnego. Chcielibyśmy już latem się przenieść... na pewno wiele jeszcze będzie brakować, ale... aby z grubsza ogarnąć, a później przecież jeszcze cale życie przed nami;)

chaber.jpg

Edytowane przez sm77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...