Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

płyty izolacyjne kominkowe


Marlid

Recommended Posts

Impregnuje się zaby była lepsza przyczepność kleju. Wydaję mi się że nieimpregnowana płyta mocno chłodnie wodę co może nie być dobre dla schnięcia czyli wiązania kleju. Ale to tylko mojaniefachowa opinia.

 

Ale śmiesznie to brzmi :D.Gdyby była jeszcze kropka nad z to te żaby po impregnacji miały by lepsza przyczepność :yes::D:D.No i ta płyta ,która szybko-mocno chłodnie-je gdy ma kontakt z wodą :yes::D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Co w wypadku jak nie impregnowałem?

Jeśli nie impregnowałeś, to połączenie może być nietrwałe. Płyty Varmsen (Super Isol) trzeba impregnować specjalnym impregnatem polecanym przez producenta, bo "same w sobie" są kruche i łatwo się ścierają.

Po zaimpregnowaniu stwierdziłem, że stają się znacznie twardsze (oczywiście tylko powierzchniowo).

Tak samo przed położeniem tynku lub gładzi powierzchnię zewnętrzną obudowy wykonaną z tych płyt też należy zaimpregnować.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wykonania obudowy kominka z płyt Varmsen Super Isol.

 

Zamierzałem użyć płyt o grubości 30mm do izolacji ściany za wkładem kominkowym (ściana murowana, nie drewniana).

Natomiast do wykonania boków i frontu zabudowy chciałem użyć płyt 50mm. Natomiast w firmie kominkowej, która handluje też tymi płytami powiedziano mi że do wykonania obudowy wystarczy płyta 40mm. Sami z takich robią i w związku z tym 50 tylko na zamówienie.

 

Chciałem to zweryfikować z osobami które z tego materiału robiły/robią. Czy płyta 40mm rzeczywiście wystarczy (pod wględem izolacji oraz sztywności takij konstrukcji)?

 

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...