Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

płyty izolacyjne kominkowe


Marlid

Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*
Czy płyta 40mm rzeczywiście wystarczy (pod wględem izolacji oraz sztywności takij konstrukcji)?

Właśnie taką obudowę robię (i tak, jak podał to powyżej Forest - z płyt 30 mm). Dla wzmocnienia konstrukcji (aby obudowa się nie "złożyła", gdy mi jakiś nietrzeźwy gość się oprze :D) stosuję wewnątrz blaszane profile do karton/gipsu, do których płyty przykręcam wkrętami. Dwa wysunięte słupki przymocowałem kołkami do podłogi i sufitu, a pozostałe dwa - na płytach przyklejonych do ściany.

Niezależnie od tego płyty kleję ze sobą klejem Isol-glue a na zewnątrz pokryję je impregnatem Varmsen'a, na to klej i siatka oraz gładź (a na dole płytki imitujące kamień).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
obawiam się że problemem mogą być mostki termiczne jakimi będą wkręty i pojawiające się w miejscu tych wkrętów przebarwienia .

Jakie mostki :confused:

Jeśli taki wkręt przeniesie nieco ciepła do salonu, to chyba dobrze??:D

Jakie przebarwienia :confused:

Przecież pisałem, że na tę płytę Super Isol z wkrętami trzeba nanieść impregnat a na to klej z zatopioną siatką i dopiero potem gładź, tynk lub płytki :)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...