Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 654
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Babcia mówiła „mieć 10 zł i nie mieć, to duża różnica”.

Walcz, choćby dlatego, że partaczom nie należy odpuszczać.

Ja bym pewnie starała się o zwrot pieniędzy koniecznych na dokonanie napraw. Myślę, że powinnaś zlecić to fachowcowi, bo to nie taki staroć-mebelek jak u mnie, który nie musi być idealny. Oczywiście renowacja na koszt tego patałacha.

 

Napisałam kilometr tekstu, bo hurtowo :) Oby Ci się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne stoły Kordelio. Widzę że lubujesz w formie okrągłej. Ale nie dziwię się, są przepiękne. Pierwszy i drugi bardzo podobne, nie mają zdobień na nogach. Ten trzeci bardziej ozdobny ale w prostokącie. Głosuję na drugi. Ma fantazyjnie wykrzywione nogi. Przy twoim stylu klasycznym pasowałby minimalistycznie ozdobiony stół. A nutka wykrzywinej nogi przełamałaby konsekwencję i wprowadziłaby motyw ożywienia w twoim salonie. Oczywiście ten zdobiony trzeci stół jest również cudowny, ale czyż nie będziesz czuła się jak w muzeum? Oczywiście nie polecam ci tego najciemniejszego koloru. Będzie ci ciężko zapanować nad wszelakimi paproszkami. Kolor ze stołu trzeciego jest o wiele lepszy. Wydaje się być bardziej weselszy miły dla oka. Krzesła z obiciem super sprawa będzie u ciebie przepięknie. Pochwal się, wszyscy czekamy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przepiękne stoły Kordelio. Widzę że lubujesz w formie okrągłej. Ale nie dziwię się, są przepiękne. Pierwszy i drugi bardzo podobne, nie mają zdobień na nogach. Ten trzeci bardziej ozdobny ale w prostokącie. Głosuję na drugi. Ma fantazyjnie wykrzywione nogi. Przy twoim stylu klasycznym pasowałby minimalistycznie ozdobiony stół. A nutka wykrzywinej nogi przełamałaby konsekwencję i wprowadziłaby motyw ożywienia w twoim salonie. Oczywiście ten zdobiony trzeci stół jest również cudowny, ale czyż nie będziesz czuła się jak w muzeum? Oczywiście nie polecam ci tego najciemniejszego koloru. Będzie ci ciężko zapanować nad wszelakimi paproszkami. Kolor ze stołu trzeciego jest o wiele lepszy. Wydaje się być bardziej weselszy miły dla oka. Krzesła z obiciem super sprawa będzie u ciebie przepięknie. Pochwal się, wszyscy czekamy :)

 

Witaj ewelyna :) Wybór padł na owalny stół ze względów praktycznych. jedyne sensowne miejsce, w którym może stać stół jadalniany jest tuż przy 3-drzwiowym oknie na główny taras. Stół będzie stał w bardzo uczęszczanym miejscu, będzie się obok niego przechodziło dość często idąc z kuchni, czy wychodząc na taras. Stół prostokątny by się tu poprostu nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe zdjęcia, tak jak obiecałam.

 

Pamiętacie ogrodzenie, którego nikt nie wiedział jak zrobić? Cóż nie znalazłam firmy, ktora zrobi mi je od początku do końca, co znaczeni podnosi koszt, ale przynajmniej mam części murowane i czekam właśnie na przęsła (sa w ocynku). Na ten moment wygląda to tak:

 

odrodzenie_slupki_gladkie.jpgogrodzenie_front.jpgogrodzenie_front_1.jpg

 

I kontrowersyjny mur, przy którym mają być kształtowane drzewka owocowe (według szkoły angielskiej).

 

mur_1.jpg

 

A na deser piękna podbitka zrobiona przez mojego męża, z pomocą teścia i mojego taty :) Majstersztyk!

 

podbitka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ogrodzenie wymaga jeszcze wykończenia na gładko, czyli trzeba położyć siatkę i położyć tynk elewacyjny - biały. Ponieważ będziemy tynkować elewację na wiosnę, to ta sama ekipa zrobi tynk na ogrodzeniu. W r\tym roku jeszcze dojdą daszki betonowe.

 

Z tym oświetleniem w tarasie to genialny pomysł muszę o tym pomyśleć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego ogrodzenia. Podbitki zazdroszczę. Kto wie, czy uda się założyć ją u nas w przyszłym roku? :confused:

 

Rozumiem Cię, u nas też wszystko powoli idzie. Ale trzeba być konsekwentnym i trzymać się swojej wizji i jakoś się udaje :) Trzymam kciuki za Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordelio czekamy na jakąś namiastkę Twojego pięknego stołu. Widzę że wiele dziewczyn jest na podobnym etapie, etapie stołu heheh :) Ja też szukam stołu ale jeszcze nic nie znalazłam....

 

Oj nie mogę się już go doczekać. Ja też szukałam i szukałam, ale nie mogłam znaleźć nic co by mi odpowiadało, tym bardziej cenowo. Mam nadzieję, że dadzą radę przed terminem a nie po!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kordelio skąd wziełaś tą baterię? w ikei była podobna. Powiedz mi jak ona się sprawuje i czy w końcu znalazłaś sposób żeby wyciągnąć wylewkę?

 

Bateria jest firmy: TRES seria RETRO

Odpowiedź na pytanie: jak wyciąga się wylewkę dostałam na forum od innej forumowiczki. Wystarczy pociągnąć za końcówkę na kranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka nowości w wystroju :)

 

w piątek przywieźli stół! :D to największa z nowości. Niestety nie ma jeszcze krzeseł, dostawa 7-8 listopada więc na zdjęciach nie robi jeszcze takiego wrażenia bo jest samotny. A oto fotki:

stol_1.jpgstol_2.jpg

 

kolejną nowością malutką, acz znaczącą są obrazki w łazience. Trudno złapać dobre ujęcie w tak małym pomieszczeniu.

lazienka_obrazki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...