Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 654
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natomiast schody... do schodów jeszcze daleko. 2 tygodnie temu była pierwsza przymiarka, dzięki niej schody będą świetnie skrojone. Mam taką nadzieję!

Montaż pierwszej części, czyli trepy i podstopnie w środę. Jupiiii!!!! :)

A tak wyglądała przymiarka:

schody_przymiarka.jpg

 

Oczywiście stopnie nie są jeszcze pobejcowane i nie mają ostatecznego kształtu, ale zajawka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi zdradzić cenę jaka ci strzelił za materiał i robocizne?

Dasz namiar na gościa?

Privie może być jak wolisz.

Nie wiem czy wiesz ale wreszcie udało nam się kupić dom i temat schodów wreszcie jest aktualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam ponownie wszystkich, którzy tu jeszcze zaglądają :)

 

Obiecałam chyba zdjęcie elewacji, więc umieszczam:

Elewacja_AK_2etap.jpg

 

Jest w kolorze lekko szarym (gołębio-szarym). Kolor niepopularny w naszej okolicy ale prezentuje się świetnie. Przyznam, że to był mój pierwszy wybór. Po drodze było jeszcze kilka innych pomysłów, ale jak wszyscy wiemy pierwszy pomysł często okazuje się być tym najlepszym.

 

Niestety sporo jest jeszcze do zrobienia. Nie zrobiony jest marmolit (tynk mozaikowy) na podmurówce oraz cegła w podcieniu wejścia i małego tarasu, który jest z tyłu. Niestety zatrzymała nas pogoda, która w tym roku w odróżnieniu do poprzedniego nie sprzyja budownictwu. Tynki cienkowarstwowe można kłaść w przypadku gdy temperatura nie spada poniżej +5 st.C podobnie jest z tynkiem mozaikowym (w naszym przypadku wybraliśmy tynki firmy Ceresit). Co do cegły klinkierowej, a dokładniej płytek ceglanych, historia jest podobna. Choć w tym przypadku byłoby najlepiej aby temperatura była nie niższa od około 10 st. C. Przez kilka ostatnich dni było całkiem ciepło nawet w nocy, ale dziś np. temperatura była poniżej zera, o czym świadczył lód na karoserii mojego samochodu. Gdyby "ekipa" mogła się wstrzelić w dobrą pogodę to byłoby super, ale wiadomo nie są na zawołanie.

 

Z cennych rad jakie mogłabym dać w kwestii wykonania tego typu elewacji:

  1. listwy ozdobne elewacyjne radzę brać ze średniej, lub górnej półki. My chcieliśmy zaoszczędzić i wzięliśmy z niskiej półki (3-krotnie niższa cena do półki wysokiej, jakość również 3-krotnie niższa). Firma miała dobre recenzje w internecie, które okazały się najpewniej marketingiem tej firmy bo prawdą na pewno nie były! Dla potwierdzenia powiem, że 3-krotnie nie potrafili zrealizować naszego zamówienia. Pierwsza dostawa, niekompletna i nieprawidłowa z zamówieniem. Druga dostawa (po zgłoszeniu) - niekompletna i niezgodna z zamówieniem. Trzecia dostawa - niekompletna. W tym momencie machnęliśmy ręką. Oczywiście wydłużyło to znacznie czas realizacji zamówienia, a ludzie czekali.
  2. tynki elewacyjne - co do koloru radzę kierować się zasadą jak przy wyborze kolorów farb do wnętrz. Zawsze należy wybierać kolor jaśniejszy od tego, który nam się podoba (ton lub nawet 2 tony). Na ścianie na pewno będzie wyglądał na ciemniejszy niż na próbniku. Do tego radzę wybierać kolor z dużego próbnika w postaci tablicy (taki widziałam w jednym ze składów budowlanych, niestety po fakcie). Z małego próbnika w postaci książki jest ciężko coś wybrać, przynajmniej ja tak miałam. Gdy zobaczyłam tablicę z próbkami opartą o ścianę zewnętrzną w składzie nie miałam najmniejszych wątpliwości, który kolor bym wybrała.
  3. cegła/płytka elewacyjna klinkierowa - warto jej kolor dobierać odpowiednio do jednego z 3 kolorów występujących na elewacji. 1- pod kolor dachu, 2 - pod kolor stolarki okiennej, 3 - pod kolor elewacji. Ja wybrałam pod kolor dachu:
    353-1-_cr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cóż, cegiełki na elewacji niepołożone, podobnie jak tynk mozaikowy, a przyszła już zima. Wszystko musi poczekać do wiosny :(

 

Do tego zniszczono nam ogrodzenie! A dokładnie to zniszczył je kierowca "śmieciarki", cofając. Niestety uderzył w róg muru (farba z samochodu jest prawie na całej krawędzi). Kierowca przyznał, że lekko dotknął ogrodzenia i zniszczył daszek oraz spowodował niewielkie pęknięcie muru. Niestety na drugi dzień okazało się, że zniszczenia są straszne. Mur pękł w poprzek, aż do fundamentu. Przez dobę, ze względu na uszkodzenie konstrukcji, mu się przemieścił i pokazał ogrom zniszczeń. W dniu zdarzenia było widać tylko zniszczoną podmurówkę i pęknięcie górnej części muru. Do pęknięcia górnej części kierowca się przyznał, do zniszczenia aż po podmurówkę niestety nie. Ponieważ tego dnia byłam w domu (chore dziecko), widziałam zdarzenie i spisaliśmy oświadczenie i dane z polisy OC. Sprawę zgłosiłam do firmy, która jest właścicielem, samochodu i w której zatrudniony jest kierowca. Firma zmusiła kierowcę, aby szkodę naprawił sam z własnej kieszeni. Ponieważ okazało się, że mur jest do rozbiórki i wymurowania od podstaw stwierdził, że nie będzie tego robił, bo: "lekko tylko dotknął muru a nie aż tak zniszczył". Zostaliśmy z mężem nazwani naciągaczami i oszustami i sprawa nadal jest nierozwiązana. Cała sprawa jest oczywiście udokumentowana fotograficznie. Tak się złożyło, że robiliśmy zdjęcia domu z nowo położoną elewacją tuż przed tym zdarzeniem. Widać na nich jak wyglądało ogrodzenie przed zniszczeniem. Na zdjęciach zrobionych tuż po zdarzeniu widać, że mur jest pęknięty w poprzek aż do fundamentu. Obecnie czekamy na odpowiedź z firmy, która zatrudnia pana kierowcę. Dziś mija 14 dni od dostarczenia do nich pisma o zajściu (ze zdjęciami). Obawiam się, że firma ta gra na zwłokę by uniknąć odpowiedzialności. Na szczęście mamy dane z polisy i mamy zamiar niezwłocznie zgłosić sprawę bezpośrednio do ubezpieczyciela.

 

Porada dla osób, którym przytrafi się taka sytuacja:

  1. Przede wszystkim ubezpieczyć dom wraz z ogrodzeniem!
  2. Jeśli jesteśmy świadkami zdarzenia spisać dokładne dane kierowcy i dane z polisy OC (podobnie jak przy stłuczce samochodowej)!
  3. Najlepiej jeszcze tego samego dnia głosić sprawę bezpośrednio do ubezpieczyciela (swojego lub z polisy OC), bez pośredników!

Edytowane przez Kordelia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...