Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No cóż, widzę, ze nikt już nie zagląda tutaj. Sama się o to prosiłam, bo nic nie pisałam. Tzn. nie wiele. Cóż "wnętrzarsko" i budowlano niewiele się dzieje, więc przecież nie będę pokazywała zdjęć tulipanów w ogródku. Tak wiem, że jestem złośliwa :p

 

Ale ponieważ coś się ruszyło w wykończeniówce, to coś opisze i pokażę :)

 

Wracając do pokoju "granatowego" to... pojawiła się w nim podłoga! Ale nie za sprawą czarodziejskiej różdżki tylko rękoma mojego męża :D Jak na razie brakuje jeszcze listew przypodłogowych, przed montażem drzwi i mebli na wymiar nie ma najmniejszego sensu je montować.

A pokój wygląda obecnie tak:

 

podloga_granat_small.jpg

 

Niestety nie najlepszej jakości jest to zdjęcie, ale daje ogólne pojęcie jeśli chodzi o zestawienie kolorystyczne elementów. W drugim pokoju - sypialni również mamy już podłogę, tam ze względu na większa powierzchnię robi większe wrażenie. Jeśli zrobię zdjęcia to postaram się je pokazać.

 

Z kolejnych rzeczy, zamknęliśmy wreszcie temat umowy na podłogę holu górnego i drzwi do pomieszczeń, pozostaje jeszcze kwestia schodów. To bardziej skomplikowana sprawa, bo schody, poza tym, ze są typowo angielskie to jeszcze będą miały zabudowaną przestrzeń pod nimi, gdzie będzie znajdował się schowek. Śmieję się czasami, że to pokój Harrego Pottera :D Zapowiada się nieźle, ale wiąże się z tym MNÓSTWO uzgadniania szczegółów.

 

Dla ogólnego pojęcia jak będzie to wyglądało umieszczam inspiracje:

 

Zabudowa pod-schodowa:

laczenie zabudowy i sciany schodow i zakonczenie poreczy.jpg

 

Poręcz i inne elementy schodów:

tralki i porecz bez slupa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 654
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A zagląda! :wiggle:A nawet się ujawnia, czym kończy ciche podczytywanie i podglądanie :D

Pokój telewizyjny wyjdzie rewelacyjny, a sypialnia bajkowa, jestem przekonana. Co do tego, że jak pokażesz schody i zabudowę pod nimi, to nam szczęki opadną, też nie mam wątpliwości :) Pięknie u Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo no to odniosłam poniekąd mały sukces, ujawnienie się"podczytywacza" ;)

Miło mi, że czytasz i że Ci się podoba. Szczerze mówiąc już nie mogę sie doczekać schodów i reszty. Ten moment kiedy zrobię porządek i zacznę kupować dodatki i jak dziewczyny na tym forum mówią: durnostójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaglądam, ale to wiesz :)

 

Lampa nad stołem podobna do takiej, ktorą zamierzam wyprodukować do mojej sypialni głównej. Więc mi się podoba :) granatowy uwielbiam. lubię też niebiałe ściany, bomają ciepło w charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No cudowna sytuacja. Muszę się z wami podzielić.

 

Ponieważ mamy do wykończenia jeszcze jedną łazienkę, zaczęłam kompletować materiały to jej zrobienia. Nauczona doświadczeniem z poprzednich lat postanowiłam wybrać płytki naszego polskiego producenta. Argumenty? Chciałam uniknąć kilkutygodniowego oczekiwania na zamówienie, obsunięć w terminach ze względu na np. krajowe wakacje w kraju producenta, itp. itd. Poza tym wyszłam z przekonania, że polskie płytki są naprawdę dobrej jakości a z włoskimi czy hiszpańskimi bywa różnie. I co? Już piszę...

 

Ponieważ wymarzyłam sobie łazienkę elegancką w marmurach to poszukiwałam płytek a właściwie gresu o wzorze carrara. Polscy producenci odpadli w przedbiegach z płytkami o powtarzającym się wzorze!!! (co za bezsens). Na szczęście znalazłam cudowne płytki gresowe hiszpańskiej produkcji, każda z innym wzorem, wyglądają jak prawdziwy marmur.

 

Ale zaraz zaraz nie o tym miałam pisać. Wracam do płytek rodzimej produkcji bo o nich miało być. Drugim rodzajem płytek w mojej przyszłej łazience miały być płytki boazeryjne i co? I znalazłam u naszego krajowego producenta!!! Cudownie, jak dobrze, że nasze firmy wprowadzają nowe wzornictwo. Jak ja byłam zachwycona, zgadzał się rozmiar i kolor i wzór. Podsumowując SUPER.

 

Idźmy dalej. Ponieważ termin z ekipą był już umówiony to trzeba było działać. Chciałam złożyć zamówienie na polskie płytki. Miałam jeszcze 1,5 miesiąca do wejścia ekipy. I po pierwszym telefonie w celu potwierdzenia dostępności okazało się, że płytek nie ma w magazynach i nie wiadomo kiedy będą, prawdopodobnie w lipcu. Zamówienie chciałam złożyć w połowie lipca, dziś od przedstawiciela handlowego tegoż polskiego producenta dowiedziałam się, że, tu cytat: "brak nadal, dostępność najbliższa w granicach miesiąca / dwóch".

 

CUDOWNIE! Właśnie w taki sposób traci się klientów. Najpierw jednego a potem kolejnych i wiemy co jest na końcu.

 

Puenta: Realizacja zamówienia na hiszpańskie płytki wyniosła 1,5 tygodnia (dokładnie tyle ile mi powiedziano w sklepie). Na płytki polskiego producenta nie mam chyba szans, pomimo, że to ich sztandarowa nowość na ten sezon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK mój wątek nabiera rozpędu bo się sporo dzieje i jest sporo decyzji do podjęcia.

Teraz jest sprawa łóżka do sypialni. Nie pamiętam czy już wspominałam o kolorze w sypialni? A więc kolor to duck egg czyli coś takiego:

1afbf5a338a5723d1e2ed6748a4a3a63.jpg

źródło: pinterest.com

 

Stoję przed dylematem wyboru koloru i kształtu łóżka.

Do wyboru mam zagłowie pikowane z falką lub zagłowie bez pikowania z 2 rzędami ćwieków.

Coś takiego:

097f03aa1285e66f4fee4a9493ee8de6.jpg lub upholstered-headboard-tutorial-22.jpg

źródło: pinterest.com

 

A materiały: podobny do płótna jak na powyższych zdjęciach (tylko nieco jaśniejszy) lub welur w jakimś intensywnym kolorze dla kontrastu.

 

Trudny wybór. Decyzję muszę podjąć do 10.08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to MOLLIK, że rzeczywiście miałaś szczęście. Ja jak chciałam zamówić załapałam się tylko na płytki podstawowe, bez listew i nie zamówiłam bo nie przypuszczałam, że będzie taki problem :(

 

A skoro masz te płytki to czy możesz mi powiedzieć jak się sprawują? No chyba, że jeszcze nie nie są w użytku.

 

Przyznaję, również nie mogę się doczekać mojej łazienki :D

Edytowane przez Kordelia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...