Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Firewall'a powolne budowanie -komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Cię sąsiedzie :)

Choć Mysłowice są dość duże , znam trochę okolicę , rodzinka mieszka ;tu i tam:)

Zamiary masz idealnie sprecyzowane, widać że już dokładnie wiesz czego chcesz, czego nie mogłam na tamtym etapie powiedzieć o sobie ;)

Życzę powodzenia i będę śledzić :lol2:

A Kendrusia zawsze trzy kroki przede mną ha ha

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dziwnymi działaniami Redakcji postanowiłem wykastrować wątek ( podobnie jak czyni Redakcja w innych wątkach). Nie chce mi się kasować wszystkich moich postów, ale postanowiłem wykasować najbardziej osobiste wątki gdyż straciłem zaufanie do właścicieli forum Muratora. Edytowane przez firewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dziwnymi działaniami Redakcji postanowiłem wykastrować wątek ( podobnie jak czyni Redakcja w innych wątkach). Nie chce mi się kasować wszystkich moich postów, ale postanowiłem wykasować najbardziej osobiste wątki gdyż straciłem zaufanie do właścicieli forum Muratora. Edytowane przez firewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dziwnymi działaniami Redakcji postanowiłem wykastrować wątek ( podobnie jak czyni Redakcja w innych wątkach). Nie chce mi się kasować wszystkich moich postów, ale postanowiłem wykasować najbardziej osobiste wątki gdyż straciłem zaufanie do właścicieli forum Muratora. Edytowane przez firewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zza miedzy :-)).

Co do drewna na więźbę to nieustająco polecam tartak Witkowscy. Drewno do zobaczenia u mnie bo zostało troszkę i sobie leżakuje albo można jeszcze zobaczyć odkryte elementy nad tarasem.

Suche, zaimpregnowane , nie zielone ( mimo, że napisane na etykietach było "na zielono").

Niestety nie podam ceny, bo wyceniany był komplet: więźba, montaż, deski podrynnowe, łaty i coś tam co jeszcze było potrzebne a samo zestawienie robili sobie w tartaku z projektu samodzielnie ponieważ nie miałam zestawienia.

 

Powodzenia w budowie, podglądam, kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten tartak jest dosyć daleko, a u mnie tylko 6,5m3 więźby. Ale muszę pomyśleć nad opcją suszonego drewna. Na razie myślałem o kupnie normalnej więźby i suszeniu jej w sztaplu.

U nich nie ma kłopotu bo bywa, że jeżdżą w nasze strony i mogą coś zabrać przy okazji. Tak było u nas kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś dodatkowe elementy. A drewno suszone ( prawdziwie) polecam. Prościutkie i lekkie jak na naprawdę solidne belki. Wiem, bo nasz budowlaniec ( nawiasem mówiąc złoty człowiek ) najpierw nas wyśmiał ( on może nie dosłownie ;-) ) a potem zwracał honor za kapitalne drewno.

No i jeszcze to nasze było czterostronnie strugane więc milutkie w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnowałem rzutów. Wschodnia elewacja jest mało ciekawa, ale jest ona potraktowana trochę po macoszemu, bo w sumie nie będzie ona zbyt eksponowana. Jest to taka część "techniczno-gospodarcza" działki. Od dojazdu będzie widoczna raczej górna część. Poza tym układ okien wynikał z funkcji pomieszczeń i niewiele można tu było pokombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...