Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Firewall'a powolne budowanie -komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tym pliku są różnice w układzie belek. W rzeczywistości idą prostopadle do tych co są narysowane. A rynna odprowadza z poszczególnych mikrodaszków wodę przed garażem. Trochę to skomplikowane, ale czego nie robi się żeby zadowolić MPZP:cool: . Chciałem mieć płaski musi być pod kątem od 30 do 45 stopni.Więc wymyśliłem taki aby zadowolić urzędników. Ma być dachówka lub pokrycie imitujące dachówkę. Więc będą mieli to co chcą, Taka połać będzie 630cm na 40cm przy wysokości troszkę ponad 20cm i pokryta gontem bitumicznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fire.

 

 

Cyferki :D salun to ma 22 czy 32m2?

Muszę przyznać, że rzuty przemyślałeś. Podoba mi się Twoja chatka. Prawie jak moja :D Nawet podobny układ mamy pomieszczeń. Tylko te kierunki świata... w moim przypadku nie ten tego....

 

Co z oknami elewacyjnymi na poddaszu? Nie będzie za mało naturalnego światła?

 

Ogólnie mi się projekt podoba. Będzie ergonomiczny dom. Jesteś w 3 klimatycznej? Masz pomysł na uziom w płycie. Ciekaw jestem jak to powinno wyglądać.

 

Jaki montaż w warstwie ocieplenia? Na kątownikach ciesielskich, JBD? Inny masz pomysł? Co z WM, reku GWC? Co sądzisz o nydara wentylacji? GMC?

 

Wybacz, że tak dużo pytań. Ale nieczęsto trafia się projekt tak mądrze pomyślany. W dodatku przez inwestora :D

 

Pozdrawiam

Raźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon ma 32 ale to ze schodami i korytarzykiem przy sypialni. Te okna dwudzielne są duże - 178x155. Więc światła będzie dużo( obecnie mam w pokojach trochę większych takie okna i jest bardzo jasno)

Uziom wsadzę w fundament garażu i wejdę z nim do pomieszczenia gospodarczego.

Strefa III.

Montaż okien na wysięgnikach typu jbd, ale troszkę zmodyfikowane.

Co do projektu to jednym będzie podobać się innym nie. Dla mnie podstawą były nasze potrzeby, a nie fanaberie.

Taras będzie ok. 30cm nad ziemią i będzie drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W związku z dziwnymi działaniami Redakcji postanowiłem wykastrować wątek ( podobnie jak czyni Redakcja w innych wątkach). Nie chce mi się kasować wszystkich moich postów, ale postanowiłem wykasować najbardziej osobiste wątki gdyż straciłem zaufanie do właścicieli forum Muratora. Edytowane przez firewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczęście że mieszkam z żoną u rodziców obok działki. Niektóre materiały jak cegła na elewację i dachówka mam już opłacone, czekają tylko na "zrobienie się" i transport do mnie. Reszta oprócz wełny jest już u mnie. Jak szkody górnicze to budujesz pewnie z silikatów? Na pewno tanio dostaniesz od:

http://allegro.pl/silka-silikat-silikaty-n24-super-cena-i3071114380.html

gdzie kupisz też styrodur za 440 z transportem. Chociaż ceny z początkiem marca mogły się pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
W związku z dziwnymi działaniami Redakcji postanowiłem wykastrować wątek ( podobnie jak czyni Redakcja w innych wątkach). Nie chce mi się kasować wszystkich moich postów, ale postanowiłem wykasować najbardziej osobiste wątki gdyż straciłem zaufanie do właścicieli forum Muratora. Edytowane przez firewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...