Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Firewall'a powolne budowanie -komentarze


Recommended Posts

Na razie zabija mnie czekanie na PnB. We wtorek przejadę się do UM, dowiedzieć się co i jak. Wiem, że jeszcze nie minęło 65 dni od złożenia projektu, ale ...

Według mnie Icopal to wyższa liga dla Izohana.

Z sąsiadami na razie mam spokój ( ale wolę nie wywoływać wilka z lasu ).

Jak na razie usiłuję zainteresować sprzedających swoją osobą. Ale raczej mają mnie w ..... A podobno kryzys i każdy walczy o klienta jak tygrys.

Wkurza mnie to że chcę zostawiać spore kwoty a odzew żaden. Na zasadzie, bierz pan to co na składzie i nie wydziwiaj!

Z ciekawych informacji to tylko to że za parę miesięcy będę mógł się skupić wyłącznie na budowie ( dziwnie się człowiek czuje w perspektywie utraty pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Dzięki za życzenia! Pierwotnie myślałem że więcej frajdy mi to da, ale teraz to tylko pozostała ulga że to już za mną.

I takie podsumowanie: ten etap kosztował mnie blisko 9 tysięcy zł ( opłaty, projekty, mapy, geotechnika, OZC,paliwo do auta)

 

PnB - Pierwszy nierówny Bój

Gratulacje. Pisałeś że będziesz grzał prądem. Nie wiem, może nie doczytałem ale jak konkretnie, kable czy woda plus Kospel ?

Jestem w trakcie adaptacji i architektka powiedziała mi że WM nie będzie projektować bo i tak robi to firma co wykonuje.Jestem laikiem ale troche mnie to zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dziwnymi działaniami Redakcji postanowiłem wykastrować wątek ( podobnie jak czyni Redakcja w innych wątkach). Nie chce mi się kasować wszystkich moich postów, ale postanowiłem wykasować najbardziej osobiste wątki gdyż straciłem zaufanie do właścicieli forum Muratora. Edytowane przez firewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Nie robię, bo nie mam gdzie odprowadzić. Pod humusem mam warstwę piaskową grubości od 60 do 120 cm, a potem gliny. Działka z minimalnym spadem, prawie płasko. W promieniu 300m różnica wysokości to będzie z 0,5m. Drenaż długofalowy zapewnia ( opinia okolicznych mieszkańców) KWK Wesoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 5 months później...

No to oby ruszyło już na dobre. Powodzenia!

 

Jeszcze informacja co do opłat skarbowych:

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Fid%3DWDU20062251635%26type%3D3&ei=cni2ULqFCaqE4ATb8YDoAQ&usg=AFQjCNHKJtrvsKP-x_K-ojKoRw-tDatMmw

Art. 2.

1. Nie podlega opłacie skarbowej:

2) dokonanie czynności urzędowej, wydanie zaświadczenia oraz zezwolenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego;

 

I jeszcze:

Stanowisko wspólne Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego dotyczace stosowania przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej:

 

http://www.gunb.gov.pl/dziala/pliki/wspolne_stanowisko.pdf

 

1. Opłata skarbowa w sprawach z zakresu budownictwa mieszkaniowego

Na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o opłacie skarbowej nie podlega tej opłacie dokonanie czynności urzędowej, wydanie zaświadczenia oraz zezwolenia (pozwolenia) w sprawach budownictwa mieszkaniowego.

 

Przez budownictwo mieszkaniowe (wielo i jednorodzinne) należy rozumieć wznoszenie, odbudowę, rozbudowę, nadbudowę oraz przebudowę, a także prace polegające na montażu lub remoncie budynków mieszkalnych wraz z instalacjami i urządzeniami budowlanymi zapewniającymi właściwe funkcjonowanie budynku mieszkalnego. Urządzenia budowlane to urządzenia techniczne związane z obiektem budowlanym, zapewniające możliwość użytkowania

obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, jak przyłącza i urządzenia instalacyjne, w tym służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków, a także przejazdy, ogrodzenia, place postojowe i place pod śmietniki.

W świetle tych definicji, jeżeli budynek wielo lub jednorodzinny będzie służył wyłącznie celom mieszkaniowym, wówczas wyłączeniu obowiązku zapłaty opłaty skarbowej podlega dokonanie wszelkich czynności urzędowych, wydanie zaświadczeń oraz zezwoleń (pozwoleń) w postępowaniach związanych z budową tego budynku, w tym zagospodarowania terenu budowy wraz z wykonaniem przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budownictwa

mieszkaniowego, zjazdu z drogi, a także budowy garażu (zarówno umiejscowionego w bryle budynku, jak i wolnostojacego).

Mając na względzie fakt, że wyłączenie, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o opłacie skarbowej ma zastosowanie jedynie w sprawach budownictwa mieszkaniowego, w przypadku, gdy zamierzenie budowlane obejmuje także inne niż mieszkaniowe obiekty (cele) budowlane, wyłączenie obowiązku zapłaty opłaty skarbowej nie będzie miało zastosowania.

W przypadku wydawania pozwolenia na budowę oraz pozwolenia na użytkowanie

budynku o funkcji mieszanej, przy obliczaniu opłaty skarbowej nie uwzględnia się powierzchni mieszkalnej tego budynku.

 

Ja np odzyskałem bezprawnie naliczoną opłatę przez OUG związaną z moimi odwiertami.

Edytowane przez robert skitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...