Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ten ,,nieustawny'' pokój z wyjściem na taras i oknem zostaje dla gości:) córcia i synek mają pokoje na przeciw łazienki. tzn syn ten ostatni a córcia obok:) niestety dwa okna w jednym pokoju jakoś do mnie nie przemawiają bo traci pokój na ustawności ... tym bardziej że są to małe sypialnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 392
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.[ATTACH=CONFIG]214157[/ATTACH]

 

witaj, witaj! to już Twoje osiągnięcia? jestem w ciężkim szoku gyrusie:) i mile zaskoczona!!! zamierzasz w tym roku się wprowadzić? bo wszystko na to wygląda.. a jaka chcesz elewacje? no i w ogóle może jakies zdjęcia z aranżacji wnętrz rzucisz!!! ale super!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.[ATTACH=CONFIG]214157[/ATTACH]

 

Witaj gyrusie,

Jak z podziemia wyszedles z tymi zdjeciami. Opowiedz cos o budowie... jak przebiegala, czy budowaliscie zgodnie z projektem. Kiedy sie wprowadzacie?

I nie uciekaj na inny watek tak, jak inni (inne) uzytkownicy, prosze. Niech forum o budowaniu porannej mgly zyje!

 

Pozdrowienia

Kondziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gyrusie,

Jak z podziemia wyszedles z tymi zdjeciami. Opowiedz cos o budowie... jak przebiegala, czy budowaliscie zgodnie z projektem. Kiedy sie wprowadzacie?

I nie uciekaj na inny watek tak, jak inni (inne) uzytkownicy, prosze. Niech forum o budowaniu porannej mgly zyje!

 

Pozdrowienia

Kondziu

 

Hej Kondziu!!! ja nigdzie nie uciekłam , jestem z Wami:))) duszą i sercem!!!!! jedyne co zrobiłam to założyłam dziennik budowy:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zamglonych heh.Nie to nie pianka tylko wełna 15.Co do całej budowy to przebiega prawidłowo i w normalnym tempie ...no muszę to napisać mam naprawdę EXSTRA EKIPĘ! Z tego co się słyszy o budowlańcach i pseudo partaczy których trzeba zmieniać bo aż żal patrzeć laikowi na to co wyprawiają na innych budowach po sąsiedzku i u znajomych co budują się w tym samym czasie to po prostu żal.Mam TIM familijny heh ale mega solidny i dokładny w swym fachu.Wiadomo że jak wielu z was buduję dom po raz pierwszy i moja wiedza kończyła się na życiowych podpatrywaniach ,internecie i poradach kilkudziesięciu doradców "tylko wirtualną wiedzą dysponujących".Jak na razie stawiają mi domek od podstaw i prawie go wykończą pod klucz.mówie wam robi wrażenie heh.Mogę ich polecić z łapskiem na sercu !!! --- do wczoraj i myślę ze sie nie zawiodę.jak by ktoś się planował stawiać z waszych znajomych w okolicach Wrocławia to chętnie polecę BRYGADĘ z Oławy pod Wrockiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w Mgiełce to było ich nie za wiele np:

Jak widać na fotkach okno w kuchni jedno a nie 2 narożne.

pokoik za kotłownią powiększony o 1m kosztem kotłowni.

garaż o 1m wydłużony

okno tylko w spiżarce - jedno zlikwidowane w przejściu z przedpokoju do garażu.

2 małe łazienki połączone i zmniejszone o 1m na korzyść garderoby w sypialni.

wymiary okien dostosowane do standardowych,bo nie wszystkie z projektu takie były.(żeby nie dopłacać do nie typówek).

dachówka Euronitu matowa cementowa.

okna 3 szybowe lub jak kto woli 2 komorowe plastik.

taras powiększony.

zamiast okno-drzwiowe w salonie jest mniejsze (nie otwierane witrynowe)

dwa okienka w garażu zamiast 3.

okno patrząc od tyłu budynku przesunęliśmy z bocznej na tylną ścianę.

dodaliśmy drugie okno na poddaszu żeby nie montować stopni kominiarskich i jest przez to jaśniej heh.

 

to tyle co spamiętałem heh .

no i parę fotek pozdro.x1.jpgx2.jpgx3.jpgx4.jpgx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.co do przeprowadzki to dopiero na wczesną wiosnę bo walcze z prądem i nie może zacząć tynkarz bo na agregacie jaki mam to maszyna nie odpali.

więc jeszcze zostały mi tynki ,ogrzewanie robie po całości podłogówkę gazowo napędzaną:) potem posadzki, kominek z rozprowadzeniem kanałowym po poddaszu na wszystkie pokoje ale bez płaszcza wod.Następnie ocieplenie poddasza oraz stropu, szambo ,przyłącze wody i wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.co do przeprowadzki to dopiero na wczesną wiosnę bo walcze z prądem i nie może zacząć tynkarz bo na agregacie jaki mam to maszyna nie odpali.

więc jeszcze zostały mi tynki ,ogrzewanie robie po całości podłogówkę gazowo napędzaną:) potem posadzki, kominek z rozprowadzeniem kanałowym po poddaszu na wszystkie pokoje ale bez płaszcza wod.Następnie ocieplenie poddasza oraz stropu, szambo ,przyłącze wody i wykończeniówka.

 

Witaj,

W koncu troche wiecej informacji na temat budowy...

Gratuluje postepow i sprawnej ekipy!

Jak rozumiem ogrzewanie bedziecie mieli od podlogi i od sufitu. Zastanawiam sie czy jedno z drugim nie bedzie sie "gryzlo"?

U nas zrobilismy maly rekreacyjny kominek z wylotem powietrza tylko w salonie.

 

My juz robimy wykonczeniowke, ijak sie uda to Wigilia juz w nowym domu.

Pozdrowienia

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy:))) jestem pod wrażeniem gyrusie.. super że udało się znaleźć taką sprawną ekipię, podejrzewam że koszt budowy przez jedną ekipę nie był mały.. Co do prądu, to mam ten sam problem co Ty.. u nas jest kwestia przyłączy bo dostawca prądu ma na to czas do grudnia na doprowadzenie do nas prądu(taka mamy z nimi umowę) i nękam ich raz w tygodniu błagając o prąd bo nie możemy zacząć z tynkami.. Obiecali że ok 15stego października doprowadzą prąd.. zobaczymy jak to będzie bo ekipy mamy już nagrane z terminami, i wszystko się przesuwa przez ten nieszczęsny prąd.. niebawem dodam fotki ze stanem naszego domku:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
oto stan naszej mgiełki na dziś :)[ATTACH=CONFIG]218417[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]218418[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]218419[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]218420[/ATTACH]

 

Witaj Marto,

Mam pytanie. Nie widze na Waszym dachu zadnych kominow wentylacyjnych tak, jak sa w projekcie.

Jaki macie typ wentylacji i ogrzewania?

Pozdrowienia

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... wentylacyjne kratki mamy przy kominach głównych jeśli chodzi o wentylacje (bo pamiętam ze takie kupowałam ok 5 sztuk)... niestety nie bardzo się w tym wszystkim orientuje ale dobrze ze zwróciłeś mi na ten fakt uwagę.. dopytam i zorientuje się dlaczego nie ma kominów wentylacyjnych.

Mamy ogrzewanie kominkowe bez rozprowadzenia i piec na pellet i drzewo (dwufunkcyjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... wentylacyjne kratki mamy przy kominach głównych jeśli chodzi o wentylacje (bo pamiętam ze takie kupowałam ok 5 sztuk)... niestety nie bardzo się w tym wszystkim orientuje ale dobrze ze zwróciłeś mi na ten fakt uwagę.. dopytam i zorientuje się dlaczego nie ma kominów wentylacyjnych.

Mamy ogrzewanie kominkowe bez rozprowadzenia i piec na pellet i drzewo (dwufunkcyjny)

 

Nastepnym pytaniem byloby: jaka planujesz miec kuchenke w kuchni? gazowa czy elektryczna? Okap z wyciagiem na zewnatrz czy tylko filtr?

No i w garderobach i lazienkach powinna byc wentylacja grawitacyjna...

Dowiedz sie i sprawdz prosze. Ciekawy jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...