Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 392
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam mętlik w głowie.........mianowicie......

 

W starym domku mieliśmy białe okna i rolety zewnętrzne w kol. orzechu i firany. Teraz chcemy okna i rolety antracytowe. Dziś trafiliśmy do pana, który ma nam zrobić wycenę i on zwrócił uwagę, że przy dużych oknach doradza jasne rolety, ponieważ po zasunięciu jest ciemno w domu. ......

Fakt - nasze rolety dawały dodatkowe wrażenie ciemności, ale firanki rozjaśniały okno. Rodzice nie używają firan, ale mają białe rolety, które zlewają się z kolorem ścian i okien. Nie ma wrażenia ciemnicy.

 

Oszaleje chyba......:bash::bash::bash:

 

Białe rolety z zewnątrz nie podobają mi się i tego jestem pewna. Ale jeżeli w salonie, praktycznie dwie ściany damy z okien, to czy przy zasunięciu wieczorem nie będzie ciemnicy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przymierzam się do zakupu projektu PORANNEJ MGŁY.

Czy może ktoś określić w przybliżeniu jakie wyszły koszty budowy domu do stanu surowego zamkniętego. Wiem , że wszystko wiąże się z rodzajem użytych materiałów itd.

My dopiero zaczynamy, ale jedna z firm SSO wyceniła nam na 190 tyś. Mam nadzieję, że wyjdzie ciut mniej, ale to się okaże ...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie!

Właśnie rozpoczynamy budowę m122a, jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Dotychczas intensywnie wczytywalismy sie w Wasze posty , szukając inspiracji . mamy kilka pomysłów, ale chcielibysmy zapytać tych , którzy już się wprowadzili do porannej mgły albo kończą budowę. Jakie zmiany uważacie z perspektywy czasu za koniecznie, może jakiś decyzji żałujecie? Będziemy wdzieczni za podpowiedzi. No i oczywiscie napiszcie jak w ogole sie mieszka, jak z funkcjonalnością domu? Może ktoś ma zdjęcia wnętrz - łatwiej planować gdy widzi się wnętrza chocby na ekranie. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Właśnie rozpoczynamy budowę m122a, jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Dotychczas intensywnie wczytywalismy sie w Wasze posty , szukając inspiracji . mamy kilka pomysłów, ale chcielibysmy zapytać tych , którzy już się wprowadzili do porannej mgły albo kończą budowę. Jakie zmiany uważacie z perspektywy czasu za koniecznie, może jakiś decyzji żałujecie? Będziemy wdzieczni za podpowiedzi. No i oczywiscie napiszcie jak w ogole sie mieszka, jak z funkcjonalnością domu? Może ktoś ma zdjęcia wnętrz - łatwiej planować gdy widzi się wnętrza chocby na ekranie. Pozdrawiamy

 

Witaj ann78, tu kondziu77 :cool:

Co do zmian, które serdecznie polecam:

1) na pewno połączyć łazienki 6 i 7 z wejściem z korytarza.

2) zamurować przejście z wiatrołapu 1 do spiżarni 2.

3) zlikwidować drzwi w korytarzu. Między pomieszczeniami 4 i 5 oraz 5 i 14

4) wydłużyć garaż o dwa metry. Zyskuje się miejsce na rowery, warsztat, itp.

5) zmienić okna w kuchni z narożnikowych na jedno centralne.

Reszta to kwestia gustu.

Zmiany 1), 2) i 3) nie musisz wprowadzać do projektu, tylko pilnować na budowie.

 

Podrowienia z domu M122a :wiggle::cool::stereo::stirthepot:

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję , Kondziu za konkretną odpowiedź :) większość zmian o których piszesz my też wprowadzamy, nie wydłużamy tylko garażu bo i tak zmiesci nam sie tam tylko 1 auto, więc miejsca zostanie sporo. najwiekszy problem mam z tym wiatrołapem. debatujemy nad zamurowaniem tego przejścia przez spiżarnię, ale czy to nie wkurzające zasuwać do kuchni zawsze przez salon? W ogóle ten wiatrołap wydaje mi się najsłabszym punktem domu,ale moze w realu wyglada to lepiej niz w projekcie. Z większych zmian planujemy jeszcze poszerzenie pokoi dla dzieci kosztem lazienki 10 ,którą przenosimy do pokoju 15, a pozostałości po 10 posłużą za niewielką pralnię z wyjściem na taras . No i chyba poszerzę okna w pokojach dla dzieci (11 i 12) bo raczej zrezygnujemy z tych bocznych okien. Kondziu, ślesz radosne pozdrowienia (ikony:) z M122a więc wnioskuję ,ze jesteś zadowolony z wyboru projektu i z mieszkania w gotowym już domu. mam nadzieję ,ze i my będziemy wkrótce:) A może w wolnej chwili wrzucisz parę zdjęć wnętrz? Ciekawa jestem szerokości korytarza , proporcji salonu i kuchni. będę wdzięczna:) A jak inni budujący m122a ? odezwijcie się :) niech to forum żyje:) Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witajcie!

Właśnie rozpoczynamy budowę m122a, jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Dotychczas intensywnie wczytywalismy sie w Wasze posty , szukając inspiracji . mamy kilka pomysłów, ale chcielibysmy zapytać tych , którzy już się wprowadzili do porannej mgły albo kończą budowę. Jakie zmiany uważacie z perspektywy czasu za koniecznie, może jakiś decyzji żałujecie? Będziemy wdzieczni za podpowiedzi. No i oczywiscie napiszcie jak w ogole sie mieszka, jak z funkcjonalnością domu? Może ktoś ma zdjęcia wnętrz - łatwiej planować gdy widzi się wnętrza chocby na ekranie. Pozdrawiamy[/Q ann78

 

 

Witaj ann78

Jesteśmy na podobnym etapie co Ty. My dodatkowo zaprojektowaliśmy sobie pralnie z wejściem z łazienki, kosztem części czwartej sypialni, która u nas będzie pełniła funkcję gabinetu, wiec może być trochę mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś odzew:) Już myślałam że wszyscy zrezygnowali z budowy i sama będę musiała się zmagać z tematem.

KPO1 - mam nadzieję ze wkrótce i ja zaleję fundamenty i że bedziesz zaglądał na forum, coby wymienić się doświadczeniami i fotkami:) Czy wprowadzałes jakies zmiany w projekcie?

ANETA 16 - ja zaplanowałam pralnię w miejscu po lazience , tak żeby mieć z niej wyjscie na taras, ale Twój pomysł też wcześniej rozważałam . U nas też czwarta sypialnia bedzie gabinetem i mini pokojem gościnnym w razie odwiedzin. A jakieś inne zmiany wprowadzałaś?

Pozdrawiam i liczę na Waszą obecność na forum:) No i wszystkich , którzy do tej pory udzielali sie na forum. Gdzie jestescie?:lol2: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy m122, wiec nasze zmiany dotycza przesuniecie scian o 1m w pomieszcz. gosp. z tylu domu i w salonie. Tym samym salon powiekszyl sie o 7 m2 , co uwazam za bardzo dobra decyzje. W salonie i jadalni beda tez dwa duze okna na 4,80. Reszta zmian jest kosmetyczna, czyli dotyczy wymiany okien w kuchni i pokojach na 2,50 szer. Zmiejszylismy kotlownie, aby powiekszyc pokoj obok.

Przepraszam za pisownie, ale pisze na smartfonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Budujemy m122, wiec nasze zmiany dotycza przesuniecie scian o 1m w pomieszcz. gosp. z tylu domu i w salonie. Tym samym salon powiekszyl sie o 7 m2 , co uwazam za bardzo dobra decyzje. W salonie i jadalni beda tez dwa duze okna na 4,80. Reszta zmian jest kosmetyczna, czyli dotyczy wymiany okien w kuchni i pokojach na 2,50 szer. Zmiejszylismy kotlownie, aby powiekszyc pokoj obok.

Przepraszam za pisownie, ale pisze na smartfonie

 

KPO1 jakie wymiary ma Twoja kotłownia po zmniejszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...