Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...

Pochwalę się tarasem :cool:

...

rewelacja!!

utwierdzasz mnie w przekonaniu że jednak drewniany to dobra decyzja :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Państwa rozważał możliwość adaptacji poddasza tzn. tak na przyszłość. Zastanawiam się, gdzie można byłoby umieścić schody na gorę.

schody możesz dać w zasadzie wszędzie - kosztem jakiegoś pomieszczenia... skoro planujecie jeszcze adaptować górę to jedno pomieszczenie na dole nie szkoda ;) hihi

no i pamiętajcie że dom Wam się wtedy zrobi około 300metrów po podłodze za całość - to już więcej do ogrzania i o tym trzeba pamiętać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 392
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich na forum :) Chciałam podzielić się naszym pomysłem na poranna mgłę M122 ,wersja odbicie lustrzane.

Nasz kierownik budowy polecił nam żeby ścianę od kuchni i salonu pchnąć o 1m dzięki temu mam większa kuchnie i salon, postanowiliśmy z mężem że zaadoptujemy poddasze na jeden duży pokój więc zrobiliśmy wnękę małym kosztem 16 i 15 w holu schody marzą mi się ażurowe co da też lekkości i przestrzeni w holu :) w 15 robimy łazienkę a z 14 garderobę ,z 7 zrobiliśmy pralnię do której jest wejście od holu ,zrezygnowaliśmy z 10 na rzecz pokoju ,w kuchni też marzę o wyspie więc jest okno narożne plus na ścianie od kuchni i salonu będzie duże podwójne wyjście na mały tarasik , dało to przestrzeń i więcej światła w kuchni :) a i wejście do spiżarki jest jedno od kuchni , garaż troszkę ( nie pamiętam ile m ) też wydłużyliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich miłośników "Porannej mgły". My też do nich należymy :) i zaczynamy budowę we środę. Za dużo zmian nie wnieśliśmy, jedynie zmiana okien w salonie, kuchni oraz w pokoju nr 16, okno z N na W. Możliwe, że jakieś zmiany nastąpią jeszcze w trakcie budowy. Jesteśmy na etapie kupowania materiałów, i już teraz wiemy, że należy zamawiać dużo wcześniej bo potem jest problem. A kasa idzie jak woda, a tak naprawdę nie zaczęte.

Czy ktoś ma pojęcie ile wyniesie, albo wyniósł stan surowy zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My również planujemy budowę Porannej mgły i sami zadajemy sobie wiele pytań czy to jest nasz wymarzony dom. Chciałabym zapytać, czy istnieje możliwość obejrzenia Państwa domu na żywo. Jesteśmy z tego samego województwa, i oczywiście zawsze lepiej jest porozmawiać z inwestorem niż wysłuchać tylko opini projektanta. Nie ukrywam, że bardzo nam zależy na czasie, więc jeśli to możliwe bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam Kasia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witamy ponownie po dłuższym czasie nieobecności :)

Nam rownież polecono ocieplenie stropu, projektant proponuje nam 20cm, ale zastanawiamy sie czy nie zwiększyć na 30cm.

Mamy pytanie do osób, które już mieszkają w domu o współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych, stropu/dachu, podłogi, drzwi i okien? Jaki macie ten współczynnik i jak wyglądają koszty ogrzewania domu zimą? U nas wynika U dla ścian 0,2, podłoga 0,29,strop 0,19. Zastanawiamy sie czy to nie za mało? Prosimy o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Jesteśmy wielkimi fanami tego projektu. Przeczytaliśmy wszystkie 15 podstron Państwa doświadczeń i to była ciekawa lektura :-)

 

Wybieramy się do architekta na adaptację projektu do naszych potrzeb i prosimy o uwagi/sugestie czy czegoś ważnego nie przeoczyliśmy:

 

- zachodnie okno tarasowe zamiast wąskich drzwi balkonowych aby oczywiście doświetlić salon, generalnie okna północne mają ujemny zysk energetyczny a zachodnie i wschodnie zerowy także z zachodnim chcemy zaszaleć na conajmniej 4m :-)

- te okna narożne w kuchni budzą nasze wątpliwości, pytanie czy jesteście państwo zadowoleni z jednego okna po środku a może jednak jedno długie okno zamiast narożnych? Napewno warto wykorzystać fakt południowej strony

- jak to jest z tym garażem, nie mamy za bardzo możliwości jego przedłużenia ze względu na warunki zabudowy, czy w wersji jak w projekcie wygodnie mieszczą się dwa "normalne" samochody? Czy da radę dostawić tam cztery rowery jeśli przedłuży się garaż o metr?

- taras zamiast betonowego to drewniany i duży

- drzwi w korytarzu wypadają

- poddasze nieużytkowe, odeskowane i pokryte blachą aby było taniej, pytanie czy potrzebna papa w tej sytuacji?

- strop teriva jak w projekcie

- podłogówka zamiast grzejników

- grubsza/lepsza warstwa ocieplenia

 

Teraz odnośnie ocieplenia @KasiaiBartek to myślimy że fajnie by było zbliżyć się do współczynnika pasywnego czyli U=0,15 Tutaj w obecnych czasach wystarczy dać 15 cm ciemnego styropianu 0,031 i tyle w teori. Ale wiadomo że taki styropian jest droższy niż tańszy ale z drugiej strony tego tańszego trzeba więcej przyłożyć do ściany a nie każdemu grubsza ściana odpowiada. Rozsądne max to 20 cm, przy większej ilości okna wyglądają jak w bunkrze no i parapety również nienajlepiej. Trzeba też uważać z tym ciemnym styropianem aby go od razu tynkować bo straszenie się nagrzewa w porównaniu z tym białym i nawet dobrze przymocowany na słońcu się rozjedzie (widziałem to na żywo u sąsiada) i ma pełno mostków :| Tutaj sobie można poprzeliczać http://www.termoswiat.pl/kalkulator-przenikalnosci-cieplnej no i oczywiście najlepiej z architektem. Zastanawiamy się ile też dać ocieplenia na strop i fundament ale to mam nadzieję z architektem sie przeliczy + oczywiście cenę tego zabiegu. Jeśli ktoś robił wersję energooszczędną mgiełki to prośba o parametry.

 

@Angela81 - ile wcześniej należy zamawiać materiały w kuj-pom? I jak to de facto zrobić jeśli budowa jeszcze nie wystartowała i bank nie wypłacił pierwszej transzy? Można takie materiały przechować do startu budowy w składach budowlanych?

 

PS. Chętnie podjedziemy do budujących mgiełkę w kuj-pom jeśli nie macie nic przeciwko :-)

 

Pozdrawiam

Magda i Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Budujemy M 122

Co do okien w kuchni, to zrezygnowaliśmy ze względu na brak możliwości rolet zewnętrznych bez słupka na rogu. Wstawiamy okno szer. 235cm. Okno zachodnie w salonie powiększyliśmy do 4,60( powiększyliśmy tę ścianę o 1m , tym samym dodając do salonu 7m2 i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Z wejściem od południa widzimy, że te drugie okno, mimo, że również powiększone do 4,60 to stanowczo byłoby za mało.

Garaż - również nie mogliśmy wysunąć go do przodu, dlatego na rowery przeznaczyliśmy pomieszczenie gospodarcze z tyłu domu( także powiększone)

Edytowane przez KPO1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@Magda i Radek

Cześć, jutro murarz wchodzi i zaczynamy budowę, przechowaywanie materiałó budowlanych na terenie hurtowni itp. myślę że nikt się nioe zgodzi, bo mało miejsca mają, my mielismy na dzialce przez miesiąc pustaki, fakt ze sasiedzi w razie co by interweniowali. Pustaki kupilismy miesiąc wczesniej, zaprawę i klej na ostatnią chwilę, w między czasie zamawianie całego systemu stropu z kominami. Jak już będzie coś widać na działce prześlę zdjęcia. My troszkę inaczej budujemy, mieszkamy na Śląsku a budowa w kuj-pom. Ale szereg osób ma dopilnować robotników. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich zwolenników Porannej Mgły ,do których również się zaliczam :-)co prawda na etapie oczekiwania na warunki zabudowy ale projekt wybrany na 99%.Forum przeczytałam kilka razy i super sprawa że coś takiego istnieje :-)mam pytanie czy ktoś z budujących zgodził by się na spotkanie i pokazanie domu,jednak na żywo to inaczej niż na rysunku .ja jestem z Wielkopolski i będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś się odezwie :-)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby ktoś podpowiedzieć w którym miejscu umieściliście przydomową oczyszczalnię oraz gdzie macie przyłącza gazu i prądu w granicy, aby łatwo podłączyć do domu. Budowę zaczynamy przełom czerwca i lipca br. (projekt M122 odbicie lustrzane) Pozdrawiam

 

Witam,

proponuję zaplanować media od strony garażu i kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...