Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 392
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy forumowicze - Ci czynni i tylko podglądający!

Znaleźliśmy ludzi dobrej woli :) dzięki którym zobaczymy dom w stanie surowym (i skorzystamy z tego, a jakże!), jednak nadal poszukujemy chętnych do zaprezentowania nam domu w całej okazałości - będzie nam bardzo miło, barzo nam zależy. Prosimy o wiadomości tu lub na priv POZDRAWIAMY i liczymy na przychylność - Magda i Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORANNA MGŁA WARIANT 1 WIELKOPOLSKA!

 

Moi drodzy, w niedalekiej przyszłości będziemy na etapie układania i zalewania stropu. Jeśli ktoś z Wielkopolski byłby chętny obejrzeć poranną mgłę w wriancie 1 w tym stanie zapraszamy :) (trasa Piła- Poznań). Jesli ktoś z okolic jest już na dalszym etapie budowy, chętnie się wprosimy na oględziny! :lol2: Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli kogoś interesuje jeszcze nie do końca skończony m 122 to zapraszam w Kujawsko-Pomorskie.

 

Niestety z przyczyn niezależnych od nas mam ograniczony dostęp do internetu, więc mogę odpowiadać z opóźnieniem. Miejmy nadzieję, że sytuacja niebawem się zmieni. Na priv proszę podać nr telefonu napewno oddzwonię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
A my mamy wyspe w kuchni. Wszystko sie zmiescilo. Uklad podobny jak u Marty. Okno tez chyba w tym samym wymiarze.

 

Pozdrowienia

 

Witam.

Pytanie troszkę na na czasie (biorąc pod uwagę date Twojego wpisu) ale dopiero teraz zdecydowaliśmy się na budowę wariantu I lustrzane odbicie. Żona upiera się na wyspę w kuchni czy możesz przesłać fotki swojej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie troszkę na na czasie (biorąc pod uwagę date Twojego wpisu) ale dopiero teraz zdecydowaliśmy się na budowę wariantu I lustrzane odbicie. Żona upiera się na wyspę w kuchni czy możesz przesłać fotki swojej?

 

Sorry, zdjęć wewnątrz domu nie zamieszczamy.

Trochę wysiłku i się da.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]364332[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364334[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364335[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364336[/ATTACH]

 

Oto nasze początki z poranną mgłą :) czerwiec/ stan obecny- pustaki idą w górę! Działka 36m x 100m do tego dokładamy budynek gospodarczy 60m2 w którym będzie mieściła się m.in. kotłownia.

 

20161119_110016.jpg20161121_153608.jpg

 

 

Tak wygląda u nas teraz. Nie taki diabeł straszny.... :) Na początek grudnia planujemy montaż okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

mam pytanie odnośnie wymiarów bramy garażowej. Jaką daliście/planujecie?

Taką jak w projekcie 450x235(237,5) czy coś zmienialiście? Wymiary tej z projektu chyba nie w każdej firmie są standardem.

Jesteśmy na etapie zaplanowania poziomu 0 i się zastanawiamy czy bramę dać w linii z drzwiami (dajemy 210cm) - wtedy brama wys. 225cm czy w linii z oknem w kuchni - brama 237,5cm. A może zwiększaliście szerokość bramy do 500cm? Ciekaw jestem jak to jest u Kondzia77 i martat1984 bo załączyli zdjęcia z wykończoną elewacją i wszystko ładnie widać.

Edytowane przez xjanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

My zostawiliśmy bramę w takich wymiarach, jak w projekcie. Drzwi zrobiliśmy standardowe (210) i nie koliduje to z linią drzwi do bramy - przy takiej odległości nie rzucają się w oczy rozbieżności w poziomie brama - drzwi. Załączamy zdjęcie dla poglądu jak wygląda brama w stosunku do drzwi na 210 i okna w kuchni, które jest jeszcze na innej wysokości (zmienione w stosunku do projektu)

pozdrowienia!

7055110_20170102_083815.jpg

7055127_20161229_075152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zostawiliśmy bramę w takich wymiarach, jak w projekcie. Drzwi zrobiliśmy standardowe (210) i nie koliduje to z linią drzwi do bramy - przy takiej odległości nie rzucają się w oczy rozbieżności w poziomie brama - drzwi. Załączamy zdjęcie dla poglądu jak wygląda brama w stosunku do drzwi na 210 i okna w kuchni, które jest jeszcze na innej wysokości (zmienione w stosunku do projektu)

pozdrowienia!

[ATTACH=CONFIG]377711[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]377712[/ATTACH]

 

 

Dziękuję za info i zdjęcia.

Faktycznie przy wysuniętym garażu takie rozbieżności nie rzucają się w oczy.

Do wiosny mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji ale na chwilę obecną skłaniam się do bramy 225cm i może ciut szerszej - 4,75 lub 5m.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Ja się zastanawiam nad m122b, czyli teoretycznie prostszy, ale jak dla mnie idealnie ma wszystko co potrzebuję, garaż chciałam jednostanowiskowy, mam warunki zabudowy pisane pod ten projekt i działkę, teraz pewnie dalej ruszę z papierami, tylko najpierw muszę sprzedać swój obecny dom, dlatego kalkuluję sobie co i jak, w sumie będę miała do wydania jakieś 350tys., nie licząc mebli i sprzętów bo te mam. Mam nadzieję, że starczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad m122b, czyli teoretycznie prostszy, ale jak dla mnie idealnie ma wszystko co potrzebuję, garaż chciałam jednostanowiskowy, mam warunki zabudowy pisane pod ten projekt i działkę, teraz pewnie dalej ruszę z papierami, tylko najpierw muszę sprzedać swój obecny dom, dlatego kalkuluję sobie co i jak, w sumie będę miała do wydania jakieś 350tys., nie licząc mebli i sprzętów bo te mam. Mam nadzieję, że starczy

 

Faktycznie od niedawna jest też wersja m122b. To stan zero powinien tu kosztować kilka tysięcy mniej.

Dodam, że my w naszej wersji wydłużaliśmy jeszcze garaż o 1m co pewnie kosztowało parę setek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...