Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 392
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oj niestety zima troche nas odstrasza a te nocne - 10*C nie pozwala na prace na budowie.. więc czekamy.. czekamy.. no i może się wiosny doczekamy:) a wtedy jesli fundusze pozwolą ruszymy pełną parą.. ps. czekamy na zdjęcia z Waszej realizacji bo pierwszy kołek już widzieliśmy na zdjęciu ;) czekamy na więcej.. :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów,

ja też decyduje się na projekt Poranna mgła z tym że wariant pierwszy gdyż urzeka bardzo funkcjonalność domku a przy dużej działce nie ma co się bawić a piętrówki i na starość mieszkać i tak na dole bo nie będzie za daleko żeby wchodzić ;) Zaplanowaliśmy kilka zmian w wyjściowym projekcie:

1. jak wiadomo dom przypomina literę L wiec tą dłuższą "nogę" wydłużamy i poszerzamy o metr żeby zwiększyć przestrzeń mieszkaniową.

2. do spiżarni (2) wejście tylko do kuchni

3. łazienka (6) zostaje pomniejszona o prysznic i będzie miała tylko opcję ubikacji.

4. łazienka (7) przez to stanie się troszkę większa

5. sypialnia (15) zostaje pomniejszona i przystosowana na ma biuro

6. między sypialnia (15 która u nas będzie miała funkcje biura) a kotłownia (16) kosztem pomniejszenia obu wymienionych pomieszczeń będzie pralnia

7. w sypialni 11 i 12 nie będzie tych bocznych okien zostaną tylko szczytowe, z doświadczenia wiem że dwa okna w jednym pokoju plus na następnej ścianie drzwi powoduje bardzo ograniczoną ustawność pokoju

8. w pokoju dziennym (4) drugie drzwi zostaną zastąpione oknem

to chyba tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj krzyżaku,

Miło, że dołączasz do naszego grona. Domyślam się, że zdecydowałeś się na budowę M122a.

Czy zastanowiłeś się do końca ze zlikwidowaniem okien bocznych w sypialniach 11 i 12??? Przecież i tak masz zamiar wydłużać te pomieszczenia, a co za tym idzie zyskasz na ustawności. Stracisz wtedy na urodzie tego budynku z zewnątrz jak zlikwidujesz te okna. Takie jest moje zdanie.

My zrobimy pralnie w kotłowni. Mamy piec na gaz, więc kotłownia będzie czysta i będzie w niej miejsce na pralnie.

W sypialni 15 też będzie biuro / gabinet.

Pozdrowienia z Konina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pomysł jest :p aranzacja w głowie, :) kuchnia - białe meble na wysoki połysk:) pod zabudowe oczywiscie:) a jak tam z waszym pomysłem, no i gdzie te fotki z realizacji:) codziennie zaglądam na forum z nadzieją ze ktos cos nowego wrzuci.. najbardziej chciałabym zobaczyc fotki tych którzy mają juz stan zamkniety i działają dalej.. może ktoś ma taras?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziu nsze zmiany odnośnie okien wynikają tylko i wyłącznie z własnych doświadczeń obecnie zajmujemy pokój z dwoma oknami i tak naprawdę jest tylko jedna ściana na łóżko ale że mieszkam niedaleko Ciebie to może jak się pogoda poprawi to wpadnę z wizytą do Ciebie na budowę i zobaczę na żywo nie na papierku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pomysł jest :p aranzacja w głowie, :) kuchnia - białe meble na wysoki połysk:) pod zabudowe oczywiscie:) a jak tam z waszym pomysłem, no i gdzie te fotki z realizacji:) codziennie zaglądam na forum z nadzieją ze ktos cos nowego wrzuci.. najbardziej chciałabym zobaczyc fotki tych którzy mają juz stan zamkniety i działają dalej.. może ktoś ma taras?

no właśnie mi chodzi o tą aranżację wizualnie :D bo ja mam lekki kłopot z rozstawieniem mebli tak by mi całkowicie pasowało...

mimo, że do urządzania u mnie jeszcze masakrycznie daleko :( ale kuchnia to moja perełka i od zawsze marzę tylko o tym pomieszczeniu :) i dlatego mam taki kłopot jak to zrobić by mi pasowało, bo co chwila chcę inaczej :D w końcu baba jestem :p

 

więc jak ktoś ma chęć niech się podzieli pomysłem na rozstawienie szafek :)

 

a u nas - chyba zaczniemy w maju :( bo niby pogoda już jest więc możnaby robić... ale że mój chce sam to musimy czekać aż skończy robotę za którą będzie kasa na robienie... i tak się przeciąga wszystko :(

 

martat1984 jak wspaniale już patrzeć na ten efekt - przy parterówkach super jest że to już w zasadzie cały dom widać :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia w realizacji zamierzonego planu:)) w Maju ma byc już lato (tak słyszałam:) ) a co do wizualizacji to tylko w głowie dlatego że jak sama napisałaś do tego jeszcze daleko dlatego nie rozmieszczam jeszcze mebli:cool: bo pewnie co do kuchni to pomoże mi ktoś ja zaprojektować:) tak jak w obecnym mieszkanku.. miałam swoją wizje a przyszedł pan żeby wymierzyc (bo równiez mam meble na wymiar ze sprzętem ,,pod zabudowe) i totalnie mi poprzestawiał w głowie na lepsze i bardziej ustwne sposoby rozmieszczenia i zagospodarowania :)) i jestem zadowolona:) dlatego spokojnie.. na wszystko przyjdzie czas:)) chociaż wiem że tak bardzo chciało by sie już mieszkać w wymarzonym domku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja jeszcze nic nie zdradzę bo jestem na etapie planowania budowy i załatwiania papierków i planuję rozpocząć budowę dopiero na przyszłą wiosnę to może wtedy się pochwalę ;) a mam pytanie do Was czy robicie poddasze użytkowe w Waszych "mgiełkach" i jaki robicie strop drewniany czy tradycyjny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zamglonych o poranku:).

Jak wszyscy na tym forum wybrałem ten projekcik wariant 1 (144m) i już w połowie maja zaczynam budowę tego domku.

Podpatrywaliśmy z żonką na wasze posty i fotki oraz nie wielkie zmiany w projekcie i wykorzystaliśmy parę podpowiedzi .

Jak tylko się wkopiemy to foty wkleje .Zdecydowaliśmy się na budowę z solbetu 24 (600)+20 styropian oraz dachówkę EURONIT cementową i strop terriva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wybrałem ten projekcik wariant 1 (144m) ...

jakiś chochlik tu namieszał - bo wariant 1 nie ma powierzchni 144, tylko 153 :)

 

pozwoliłam sobie zrobić malutkie zestawienie, kto jaki wariant wybrał :) oto ono:

**wersja M122

Piori

KatiaIno

renia11748

AngelikaAndrzej

volvo460

Maniobe

gyrus1

dianix

 

**wersja M122a

Kondziu77

martat1984

lukasz69karolina

artgala

krzyzak80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...