Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek parterowy jak w marzeniach.


Recommended Posts

Witam, właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę wiec postanowiliśmy dokumentować nasze dokonania oraz dzielić sie naszymi spostrzeżeniami i problemami . A to jest nasz projekt parterówki.

parter.jpg

 

Projekt nie jest przewidziany jako energooszczędny, ale postanowiliśmy go wykonać jako energooszczędny właśnie.

Na razie nie mamy sprecyzowanych wielu szczegółów ale myślimy że powoli będzie się wszystko klarować.

Dom bez piwnic z nieużytkowym poddaszem choć ze stropem wylewanym. Ściany prawdopodobniej z silikatów murowanych na zaprawie zwykłej poziomych i pionowych fugach, a to dlatego że miejsce narażone jest na szkody zaliczane to 1 kategorii.

Czy ktoś liczył zapotrzebowanie budynku na energie żeby określić jego energooszczędność ?

Potrzebowałbym jakiegoś kalkulatora do wyznaczenia jakie dać ocieplenie. Może ktoś pomóc w tej kwestii ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zaczyna się wyścig szczurów: szukanie ekipy budowlanej jest ciekawie różnice nawet 15 tys.

Dalej nie rozszczygnięty temat z czego budować. jedni mówia że najlepiej z tego co najtaniej wiec jakas tam cegła ceramiczna najtańsza bo i tak tego nie będzie widać( no zobaczymy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Własnie dostaliśmy dziennik budowy, jesteśmy wniebowzięci. Tak było by fajnie gdyby nie to ........ to że olała nas ekipa budowlana. W sumie to trochę moja wina bo nie mogłem zdecydować sie wcześniej i w końcu gdy miałem im zlecić to było już za późno. Tak więc SZUKAMY EKIPY BUDOWLANEJ KTÓRA BY ZACZĘŁA BUDOWAĆ. !!!!! JAK KTOŚ MA SPRAWDZONĄ TO DAJCIE ZNAĆ.

A poza tym zdecydowałem sie murować z silikatów z rekuperatorem i pewnie z kotłem na węgiel z podajnikiem. Rozważam jeszcze pompę ciepła ale to juz chyba nie na moją kieszeń. Nasz dach to 365 m kw. W cholere dużo tego dachu, chyba bym nie robił tak wielkiego następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Witam,

przypadkiem natrifiłam na ten wątek i patrzę a tu dom podobny do tego o jakim ja marzę. Jestem ciekawa jakie koszty.

Możesz wkleić nazwę całą albo rzuty z góry, odnośnie dachu.

Mi się marzy projekt aurelia z Archetonu, widzę podobieństwa. Będę śledzić dalsze wpisy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostaliśmy dziennik budowy, jesteśmy wniebowzięci. Tak było by fajnie gdyby nie to ........ to że olała nas ekipa budowlana. W sumie to trochę moja wina bo nie mogłem zdecydować sie wcześniej i w końcu gdy miałem im zlecić to było już za późno. Tak więc SZUKAMY EKIPY BUDOWLANEJ KTÓRA BY ZACZĘŁA BUDOWAĆ. !!!!! JAK KTOŚ MA SPRAWDZONĄ TO DAJCIE ZNAĆ.

A poza tym zdecydowałem sie murować z silikatów z rekuperatorem i pewnie z kotłem na węgiel z podajnikiem. Rozważam jeszcze pompę ciepła ale to juz chyba nie na moją kieszeń. Nasz dach to 365 m kw. W cholere dużo tego dachu, chyba bym nie robił tak wielkiego następnym razem

 

Witam,

 

my wybraliśmy projekt PORTLAND z pracowni dom z pasją. Dach też ogromy więc jeśli ktoś już jest na etapie krycia domu dachówką lub blachodachówką to proszę o przybliżone koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...