Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TEORETYCZNE ROZWAZANIA ! KOSZT STANU SUROWEGO OTWARTEGO ?


Recommended Posts

jak myslicie bo nurtuje mnie strasznie to pytanie ile moze kosztowac ten domek w stanie surowym otwartym ?

ci co budowali maja jakies pojecie ja narazie mam cicjchą nadzieje ze zmieszcze sie w kwocie ... no własnie jakiej ???

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=62&id_autora=3&spacer=2&proj=PAPROTKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to 64 tysiące otwarty ..... ???

 

:-? TAK ?

Ale dach to tylko papa na deskowaniu. Należałoby dodać pokrycie. Wtedy będzie przysłowiowy "surowy, otwarty". I wyjdzie około 100tys. Chociaż różnie się przyjmuje. Jeśli dla Ciebie oznacza to, że dach papowany, to może być. Aha, w kwocie mieści się też działka za nieco ponad 10tys. Więc sam dom wyjdzie nawet 54tys. Tylko zwróćcie uwagę ile robiliśmy samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO mojemu to do stanu najsurowszego z możliwych 900,- Pln na metr, do zamieszkania kolejne 600,- na metr (pow.calkowitej). Bo doliczam płot, podjazd, ogród, etc. Pewnie, można to odlożyc (i ja też tak robię, bo kasiory braklo), ale żeby na gotowo, to na ten dom tak z 200.000 trzeba wybecalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przy cenach na dzień dzisiejszy (stal w górę i styropian też) nie mówiąc o 22% VAT z deskowaniem i papą przy opłatach geodeta , projekt etc to jakieś 90 tys

Według mnie jest to rozsądna cena. Wydaje mi się, że koszt wystawienia tego domu w stanie surowym przy dzisiejszych cenach oscylował będzie w granicach 90-100tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 90 m2 i garaż.

Dokumentacja wszelka (projekty:budowlany, kanalizacji, wodociągu i gazu, geodeta) stan surowu otwarty papa na odeskowaniu, kanalizacja wewnę trzna i zewnetrzna wraz z przyłaączeniem oraz chudziak, elektryka wewnątrz to koszt niespełna 50 tys. zł. Sam nie zrobiłem nic, tylko system gospodarczy, zakupy w odpowiednich hurtowniach i rozsądni wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie tak, ze w przypadku stanu surowego otwartego metr domu mnożysz przez 500 zl, wychodzi ci koszt o ktory pytasz (w wiekszosci przpadkow sie sprawdza), w przypadku wykonczenia pod klucz zwyklo sie monozyc metr domu razy 1500 zl (ale tu juz moga wyjsc duze rozbieznosci bo wykonczeniowka ma duze rozbieznosci w cenach matrialow i robocizny).

Nasz dom ma 140m, na stan surowy (dach z pokryciem docelowym) wydamy sadze wlasnie ok. 70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po raz kolejny mam wątpliwości co do cen podawanych na Forum. Czy liczycie koszty przygotowania budowy. Podciągnięcie mediów, projekty, mapki, geodeta. W moim przypadku sam koszt przygotowania budowy wyniósł 15 tys. zł.

Budowa to nie tylko materiał na mury czy dachówka, to również piasek, żwir, których nikt nie liczy bo to sie płaci mimochodem gotówką, a nie na przykład przelewem. Dalej idą stemple, tarcica, jakiś barak lub blaszak, piasek do zasypania fundamentów, itd.

Buduję dom 160m2 i jak by nie liczył, koszt oscyluje w przedziale 105-110 tysięcy, w zależności ile wytarguję w danym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Niestety po raz kolejny mam wątpliwości co do cen podawanych na Forum. Czy liczycie koszty przygotowania budowy. Podciągnięcie mediów, projekty, mapki, geodeta. W moim przypadku sam koszt przygotowania budowy wyniósł 15 tys. zł.

Budowa to nie tylko materiał na mury czy dachówka, to również piasek, żwir, których nikt nie liczy bo to sie płaci mimochodem gotówką, a nie na przykład przelewem. Dalej idą stemple, tarcica, jakiś barak lub blaszak, piasek do zasypania fundamentów, itd.

Buduję dom 160m2 i jak by nie liczył, koszt oscyluje w przedziale 105-110 tysięcy, w zależności ile wytarguję w danym momencie.

U mnie masz wszystko to co na fakturę i bez niej. Nawet piwo dla murarza i kilka wkrętów za 50gr.

Możesz zobaczyć w zestawieniach na stronkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze dwa etapy wyglądały dokładnie tak:

 

Przygotowanie budowy:

Przyłącze kanalizacyjne 2500,00 zł

Komórka 930,00 zł

Robocizna 1400,00 zł

Przyłącze elektryczne 2500,00 zł

Przyłącze wodne 1000,00 zł

Betoniarka, narzędzia, piach, inne... 4100,00 zł

 

Razem przygotowanie: 12 430,00 zł

 

 

Fundamenty:

Drut i cement w workach 1 000,00 zł

Drewno - deski na szalunek 650,00 zł

Drut 12' 200,00 zł

Cement na ławy (B20) z gruszki 3 240,00 zł

Płatność częściowa za robociznę 1 000,00 zł

Wąż i złączki 90,00 zł

żwir + tłuczeń 600,00 zł

Rury kanalizacyjne i wodne 1 100,00 zł

Reszta płatności za robociznę 1 800,00 zł

Folie na fundamenty 300,00 zł

Bloczki fundamentowe 3 100,00 zł

kanalizacja + piach 800,00 zł

piach dodatkowy 250,00 zł

Pracownik - wyrównanie, piach 280,00 zł

 

Razem fundamenty: 14 410,00 zł

 

Teraz jestem na etapie ścian i stropu, juz ponad 16 000,00 zl a gdzie jeszcze do końca... :-?

 

Ale radość z budowania straszna... :D

 

Rav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...