Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zrobilibyscie ponownie kominek z PW? bo ja mam wątpliwości...


basbur

Recommended Posts

chcę poczuć moc Varii Bh

narazie czuje jak popierduje z wolna nasada o mocy max 4kW

 

utrzymuję 18 stopni bo tyle chcą pracownicy

na gorze 17stopni wieczorami przepalam i dupa

wczraj od 19 do 22 - 3 godzinki i osiagnęłem tylko okolice 20 wiec albo szyby daja radę

ALBO co gorsza mam dom sito

 

W świeżym domu podniosłeś temperaturę o dwa stopnie w 3h? Ten kominek ma moc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przez ile dom jest swiezy

wylewki i tynki ze 2 lata temu teraz płytkujemy łazienkę i przedpokoj

powierzchnia domu 190 m2 i nieszczelne drzwi do garazu (brak uszczelek) brak klamek w oknach( tez czuje zimno.)

zuzywam 3,2 m2 gazu ale grzeje wode ze 150 litrow do 43 stopni na CWU i mam właczona cyrkulację 2 x na godzine co x5 minut .

 

Odnosze wrazenie ze koza wiecej potrafiła ale tez technika palenia w kozie była inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak to ognia nie jestes w stanie ograniczyc ? Ja ograniczam . Zamykam wszystkie szybry itp i przestaje sie palić intensywnie. Mój kominek promieniuje bardzo niewiele ciepła do pomieszczenia . Wszędzie na dole mam podłogówkę i termostaty na scianach w każdym pomieszczeniu. Podłogówka podzielona jest na sekcje i kazda sekcją mam mozliwosc sterowania przez termostat. Jak ustawię sobie 20 stopni w duzym pokoju to tyle mam - po prostu po osiągnieciu tej temp. termostat zamyka podłogówkę w tym pokoju i tyle. W zwiazku z tym iz kominek nie grzeje przez szybę (robi to ale bardzo słabo ) nie nagrzewa mi pomieszczenia szyba kominka tylko podłogówka . Tyle że ja mam kominek 14kw a ty pewnie masz ze 20 KW -czy tak ?

 

mam 6 kW konwekcji, 12 kW wody, moze to za duzo jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moim zdaniem problemem jest to iż kominek zbyt duzo ciepła oddaje przez szybę powodując duży wzrost temperatury w pomieszczeniu w którym stoi , czym dalej od kominka tym niższa temperatura . Niemozliwe jest raczej to zeby podlogówka czy grzejniki w salonie nagrzewały się do tego stopnia ,aby w pokoju było aż tak gorąco , jednocześnie nie grzejąc w innych pomieszczeniach (zakładając że instalacja grzewcza działa prawidłowo ) i ktos sprawdzał jak nagrzewają siee grzejniki .Tym bardzie ze autorka pisze iż podczas grzania gazem problem nie występuje więc instalacja grzewcza jest ok (podłogówka/grzejniki pracują prawidłowo) Koleżanka nic nie napisała o tym czy gorąco w salonie jest krótko po rozpoczęciu palenia ,a po kilku godzinach różnice się zacierają czy stan ten utrzymuje się cały czas ?

 

 

Wepnę się w ta wypowiedź bo bardzo mnięę zaciekawiła i nie tylko ta.:yes::D.Po pierwsze Panowie nie wiecie jak wygląda instalacja czyli jak np.współpracują(połączone są ) zład kominkowy i pieca gazowego.Po drugie jak dla mnie autorka musi mieć coś nie teges z ustawieniami kalafiorów i podłogówki ponieważ jak wyżej pisałem taka regulacja odniosła u mnie skutek. W kuchni ma podłogówkę tak jak ja i u mnie, przechodząc z salonu do kuchni ja nie odczuwam aż takiej różnicy a nawet wydaje mi się ,że cieplej jest właśnie w kuchni.Idąc dalej w kółko wchodzę na hall gdzie jest także podłogówka z którego to pomieszczenia mam zejście do kotłowni i garaży i wejście schodami na poddasze., tu różnic także nie odczuwam.W przedpokoju za drzwiami od hallu mam także podłogówką z której jestem mega zadowolony.Jest tam także ciepło i extra jest komfort z podłogą w utrzymaniu jej czystości.I teraz tak co zauważyłem a o czym zawsze pamiętam drożność -czystość filtrów ma u mnie bardzo znaczącą rolę.Pisałem o tym wyżej.Paląc Piecykiem gazowym proces pozyskania ciepła do nastaw na sterowniku jest szybszy ot i wsio.Paląc kominkiem z płaszczem wodnym i spełniając warunki czyszczące,:Dproces ten wydłuża się w czasie ot i wsio.No może jedno jeszcze co mi umknęło.Gdy palę w kominku kalafiory w salonie są z deka przykręcona wiadomo dlaczego.Podwójne szyby sryby,marmury srury itp nic u mnie jak na razie,,,,,,,,,,,, ,jak na razie nie wnoszą.Układ "smolucha w k-g z PW,podłogówką,kalafiorami i piecykiem gazowym zadowala mnie w 100%.I teraz.:yes::yes::yes:

 

......Tym bardzie ze autorka pisze iż podczas grzania gazem problem nie występuje więc instalacja grzewcza jest ok (podłogówka/grzejniki pracują prawidłowo)..........

Właśnie nie pracują prawidłowo gdy zamienia źródła.

Według mojej oceny i praktyki w swej chałupie nie masz racji.Strzelasz na oślep :yes::D a dlaczego bo mamy za mało konkretnych danych np. o instalacji j/w.

....Moim zdaniem problemem jest to iż kominek zbyt duzo ciepła oddaje przez szybę powodując duży wzrost temperatury w pomieszczeniu......

To co powiesz???. Włożę (ło mamuniu)włożę -wstawię dwie szyby w kominek,ograniczę kalafiory w salonie itp cóż wtedy będzie z odczuciami na ciepło okrężne :yes::D:D:D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem jak jest u ciebie ,ale u mnie niezależnie od tego czy grzeje piec czy kominek z P/W reszta instalacji działa tak samo . Skręcę podłogówkę ,czy kaloryfery to pojawiają się takie same zmiany temperatury bez znaczenia czy grzeje piec czy kominek . Wydaje mi się że własnie tym powinna sie charakteryzować dobra instalacja że niezależnie co jest aktualnym źródłem ciepła ona sama zawsze działa tak samo- . Wiec co dadzą zmiany ustawienia podłogowki lub kaloryferów o których piszesz ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem jak jest u ciebie ,ale u mnie niezależnie od tego czy grzeje piec czy kominek z P/W reszta instalacji działa tak samo . Skręcę podłogówkę ,czy kaloryfery to pojawiają się takie same zmiany temperatury bez znaczenia czy grzeje piec czy kominek . Wydaje mi się że własnie tym powinna sie charakteryzować dobra instalacja że niezależnie co jest aktualnym źródłem ciepła ona sama zawsze działa tak samo- . Wiec co dadzą zmiany ustawienia podłogowki lub kaloryferów o których piszesz ?

 

pozdr

 

To jak mam ci napisać jak jest u mnie abyś zrozumiał ......napisałem jak działa i jak po prost ok. Regulacja i nastawy począwszy od sterownika poprzez zawory ,głowice,podłogówkę,itp.zdały egzamin. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem :

.....że niezależnie co jest aktualnym źródłem ciepła ona sama zawsze działa tak samo........
Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ależ twoja instalacja mnie zupełnie nie interesuje więc nie musisz mi nic tłumaczyć .

Inna sprawa że autorka nie napisała ani słowa o tym czy w tym czasie kiedy we wspomnianym pokoju jest za gorąco podczas palenia w kominku sprawdzała temperaturę koloryferów czy podłogówki .

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dziekuje za wszelkie posty. zamontowalismy głowice na kaloryferach, zaprosilismy pana fachowca od instalacji, ktory stwierdzil, ze jest ona w zupelnym porzadku i powiedzial, ze tak po prostu przy kominkach bywa, mozemy ewentualnie pokombinowac z ustawieniami temperatury na kominku ;)

sprobujemy w jakis weekend znowu odpalic kominek i sprawdzic te rozne temperatury, pewnie najwczesniej w swieta, bo wszystkie weekendy przed swietami mamy wyjazdowe...

 

a, filtry mam drożne i czyste;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

no wlasnie to tez rozwazam, ale juz pewnie na nastepna zime - Forest, moge dokupic po prostu drugą szybę czy muszę zdemontowac moje drzwiczki i kupic nowe z podwójną szybą? i czy sami damy rade wymienic takie drzwiczki czy fachowiec wybitny musi to robic?

Tak po prostu nie da się włożyć drugiej szyby. Trzeba gwintować ramę, dołożyć dodatkowe profile trzymające szybę i uszczelki. Drzwiczki trzeba zdjąć i wysłać do producenta. Niech zajmie się tym ktoś, od kogo kupiliście palenisko.

Nikt ... dla Ciebie zrobię w temacie kominkowym wszystko co tylko zechcesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak po prostu nie da się włożyć drugiej szyby. Trzeba gwintować ramę, dołożyć dodatkowe profile trzymające szybę i uszczelki. Drzwiczki trzeba zdjąć i wysłać do producenta. Niech zajmie się tym ktoś, od kogo kupiliście palenisko.

Nikt ... dla Ciebie zrobię w temacie kominkowym wszystko co tylko zechcesz.

Pozdrawiam.

 

Dobrze ,że to ty napisałeś a nie ja cię uprzedziłem ;):).

....Nikt ... dla Ciebie zrobię w temacie kominkowym wszystko co tylko zechcesz.

Pozdrawiam.............

Cieszę się niezmiernie i pozdrawiam smakowicie bo se kurczaka wędzę...;):):)

Wpadnij jak masz po drodze to sobie pogadamy............a i kuraka nie poskąpię.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiedzial, ze tak po prostu przy kominkach bywa,

;)

 

Witam

 

A nie mówiłem że to wina zbyt duzego promieniowania ciepła przez szybe kominka ?? Mam nadzieje że co niektórzy wysmiewający moją teorię przyznają się do błędu i wycofaja swoje opowieści z mchu i paproci o wadliwie działającej instalacji ??

 

pozdr

 

ps. Oczywiście stwierdzenie fachowca ze tak po prostu przy kominkach bywa nie jest do końca prawdą - tak moze być ,ale nie musi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A nie mówiłem że to wina zbyt duzego promieniowania ciepła przez szybe kominka ?? Mam nadzieje że co niektórzy wysmiewający moją teorię przyznają się do błędu i wycofaja swoje opowieści z mchu i paproci o wadliwie działającej instalacji ??

 

pozdr

 

ps. Oczywiście stwierdzenie fachowca ze tak po prostu przy kominkach bywa nie jest do końca prawdą - tak moze być ,ale nie musi .

 

Nie zauważyłem tego postu.To jak do ciebie przyjdzie fachowiec i powie ,że masz za szczelny dom to ty nie sprawdzając niczego wymienisz okna te z prawidłowymi uszczelkami......litości :cool:.Wstawi drugą szybę i promieniowanie będzie mniejsze a instalacja to pikuś najważniejsze to ,że nas na łeb nie promieniuje...litości :cool:.Zrobi jej się od razu cieplej tam gdzie było zimniej.litości :cool:.Wiesz po co za komuny wystawiano koksowniki na przystankach???Bo nie musieli przenosić instalacji w to miejsce ;););):),która jest arcy ważna w tym całym naszym grzaniu nie zapominaj o tym bo zabrniesz w ślepą uliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...