Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia - jak du?a?


Recommended Posts

Pogadajmy proszę o kuchni :D Jak duża w Waszym domu będzie kuchnia?

Ja szukałam projektu w którym kuchnia będzie miała przynajmniej 14 m. ...A jakie są wasze preferencje? Gdybyście musieli wybierać to jak by to wyglądało? Duży pokój dzienny i mała kuchnia czy odwrotnie?

 

Kuchnia - 14,1m2 :p , salon - 36m2 :wink: ... takie mam preferencje 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kuchnia 13m2. polaczona z jadalnia 20m2. z jadalni przejscie do salonu 36m2. Jadalnia spora, gdyz chce tam wstawic oprócz stolu mebelki z rattanu - taki kacik herbaciany. Maz w salonie oglada "Tygodnik polityczny jedynki", a ja z przyjaciolka pijemy herbatke w jadalni :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat używamy kuchnię ok. 16 m2, teoretycznie oddzieloną od pokoju (30 m2) drzwiami (szer 1,5 m2) - których juz wiemy na pewno nigdy nie wstawimy, pozostanie swobodne przejście do i z kuchni. Taki układ bardzo nam odpowiada, przy 5-osobowej rodzinie nakrywanie i zbieranie ze stołu idzie bardzo sprawnie, w poprzednim mieszkaniu w bloku od lodówki (i zlewu) do stołu było 10 m i bieganie z każdym talerzykiem czy łyzką było okropne. Wybierając ten układ świadomie zrezygnowaliśmy z osobnej "paradnej" jadalni, która moim zdaniem zabiera niepotrzebnie dużo miejsca (najczęściej właśnie kosztem kuchni). Oczywiście duży stół stoi we wspomniamym pokoju - ale go nie zagraca. Plusem dużej kuchni jest to, że dzieciaki mają gdzie rozkładać np. z brudzące malowanie itp.

Finiszant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuchnia ok 10 m ale otwarta na salon 40 m albo i więcej, tak ze my z mężem będziemy pichcić, dzieci będą się bawić albo odrabiać lekcje, robić krzyżówki, rysować etc przy stole w jadalni i tym sposobem będziemy wszyscy razem na kupie, co wszyscy uwielbiamy.

 

Bardzo lubimy pichcić, lubią nam w tym pomagać dzieci, ale teraz w mieszkaniu kuchnia jest niestety osobna - pełna integracja niemożliwa.

W domu będzie super - już czuję te świeże bułeczki drożdżowe na stole i dzieciaki z nosami nad blachą ...

 

A prosto z tej jadalni przy kuchni będzie można wyjść na zadaszony taras na kawę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanka, a masz jakiegos faworyta wsrod projektow gotowych? Bo ja szukam i szukam i...nic :(

Co wedlug ciebie jest w projekcie Pod debem,ze uwazasz ze bedzie drogi w budowie :roll:

 

Aleksandryta, tak sie zastanawiam czy my myślimy o tym samym projekcie. Ten projekt, który ja znalazłam pod tą nazwą (dworek pod dębami), ma po prostu prawie 300 m powierzchni użytkowej. Jest prześliczny, ale jest ogromny i jego budowa w katalogu na 2002 rok została wyceniona na 603 tys. złotych. To ogromny dom dla dużej rodziny. Mam takie wrażenie, że pewnie myślisz o czymś innym. Jakbyś mi mogła podać symbol literowy i cyfrowy z katalogu, lub ze strony muratora z gotowymi projektami, to pewnie łatwiej się nad uda zweryfikować temat. A jakiej wielkości domu szukasz tak w ogóle? Ile ma mieć sypialni, ile metrów? Bardzo chętnie podzielę się wtedy moimi "typami" i tych dużych i tych mniejszych projektów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak ze swoją połową rozmawiam prawie co wieczór,że:

1)kuchnia tak 14-16-18 m2 :D , ze stołem....

2) salon, a raczej pokój duży 25-35 m2

3) sypialnia tak z no.....hmhm 14m2 i obok garderoba :D ,

4) pokój do pracy, ktory by pełnił rolę równiez pokoju gościnnego, tak z 13-14m2 i byłby jednocześnie biblioteką, mamy mnóstwo ksiażek

5) pomieszczenie gospodarcze tak z 5-6 m2, żeby dało się wepchnąć nie tylko piec z zasobnikiem, ale i pralkę i parę sznurów do suszenia

6) dwie łazienki: jedna z 5-6 m2, gdzie nareszcie mogłabym nacieszyć sie wanną i druga z prysznicem, która by służyła za łazienkę codzienna i gościnną.

I są jeszcze dwie rzeczy, o których marzę: weranda, ale taka z dawnych czasów, oszkolona, żebym swoje ukochane kaktusy mogła gdzie trzymać i zadaszony taras, a taras drewniany :D i jeszcze okiennice drewniane :oops:

I o czym jeszcze marzę :roll: a może jeszcze jeden pokój?

Domek Pod dębem z zewnatrz nie powala na kolana, ale wierz mi wszystko da się naprawić 8) . Poza tym kocham drewno.

Aha i jeszcze garaz, najlepiej na dwa samochody z pomieszczeniem gospodarczym na kosiarke, opony i takie inne brudne rzeczy.

UPS i jeszcze trochę więcej kasy z tego tytułu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślisz?

 

Mówiłam, że mamy wiele wspólnego :D Otóż ja o tym myślę, że to śliczny dom. Taki właśnie bezpretensjonalny, a jednocześnie z klimatem. Podoba mi się także, że jedna sypialnia jest taka duża, przestronna i że kuchnia jest duża i ustawna, na dodatek otwarta na pokój dzienny. Ładne jest też pomieszczenie gospodarcze. Naprawdę udany projekt i nie wydaje mi się żeby miał być jakiś szczególnie drogi w realizacji. Muszę Ci się przyznać, że ten dom, a także D 09, choć o zupełnie innej linii, brałam pod uwagę. Ten, który wybrałam ostatecznie jest dość podobny do projektu nad którym się zastanawiasz. Różni się jednak od niego rozkładem sypialni. Zależało mi na tym, aby obie sypialnie i pokój-pracownia były od siebie oddzielone. Nie będę już raczej miała małego dziecka, nie muszę więc mieć jego pokoju pod nosem. Komputer też wolę mieć z dala od sypialni, czasem odgłosy jakie z siebie wydobywa są nieco hm... męczące. Oboje lubimy sobie okazjonalnie pograć, a ja chodzę spać nieco wcześniej niż mój partner.

Kapitalny jest ten kominek, bardzo ładne rozwiązanie, poza tym uwielbiam okiennice. Ładny dom. Hortensja pnąca z boku, pergola obrośnięta glicynią od strony południowego wyjścia na taras i po paru latach jeszcze wyszlachetnieje. Wart grzechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...